Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Genetiškai modifikuoti maisto produktai

  Įvadas. Kas yra GMO ir kaip gaminami. Genetiškai modifikuotų organizmų pavojus. Genetiškai modifikuotų produktų ženklinimas.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2006-05-01
 • Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) (2)

  Įžanga. Genetiškai modifikuotų organizmų poveikis aplinkai ir žmogui. Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymas. Genetiškai modifikuotų organizmų priežiūros komiteto posėdis. Pabaiga.
  Genetika, referatas(15 puslapių)
  2007-01-30
 • Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) (4)

  Europos Sąjungos (ES) politika genetiškai modifikuotų organizmų atžvilgiu. Įvadas. Kas yra genetiškai modifikuoti organizmai (GMO)? Kaip gaminami genetiškai modifikuoti organizmai (GMO)? Genetiškai modifikuoti produktai turi būti specialiai ženklinami? Ar žmonės arba gyvūnai, valgantys GMO maistą, tampa GMO? Ar GMO genai "pabėgs" į aplinką, sukurdami nenumatytas pasekmes? GMO vartojimas gali būti pavojingas Jūsų sveikatai, aplinkai, piniginei, teisėms, gamtai. Be jokių pavojų, neigiamų pusių genų inžinerija turi ir privalumų. Kokios politikos genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) atžvilgiu laikosi Europos Sąjunga (ES)? Lietuvos politika genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) atžvilgiu. Kokios politikos GMO atžvilgiu laikosi Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV)? Kuo ir kodėl skiriasi ES (Europos Sąjungos) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) politika genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) atžvilgiu? Išvados. Išnašos.
  Ekologija, referatas(14 puslapių)
  2008-04-23
 • Genetiškai modifikuoti organizmai (kukurūzai)

  Įvadas. Kas yra DNR, genas ir genų inžinerija? Genetiškai modifikuoti augalai ir jų paplitimas. Genetiškai modifikuotų kukurūzų paplitimas. Genetiškai modifikuotų kukurūzų rūšys. Ar saugu vartoti Genetiškai modifikuotus organizmus (GMO)? Produktai iš genetiškai modifikuotų (GM) augalų jau ir Lietuvoje. Išvados.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2012-03-15
 • Genetiškai modifikuoti organizmai ir maisto produktai

  Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Literatūros apžvalga. Genetiškai modifikuoti organizmai ir maistas. Viešasis genetiškai modifikuoto maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. Genetiškai modifikuoti organizmai – teigiamas požiūris. GMO- naujas būdas spręsti senas problemas. Kas yra genetinė modifikacija? Kas yra genetinė inžinerija? Kaip kuriami GMO? Ką pakeičia genetinė modifikacija ir kokia iš jos nauda? Kuo GM skiriasi nuo tradicinio kryžminimo? Ar GM produktai turi būti specialiai ženklinami? Ar sveika valgyti genetiškai modifikuotą maistą? Ar žmonės arba gyvūnai valgantys GM maistą tampa GMO? Ar GMO genai "pabėgs" į aplinką, sukurdami nenumatytas pasekmes? Ar genetinė modifikacija naudojama tik maisto gamyboje? Ar etiška perkelti genus į kitus organizmus?Nuomonių įvairovė. GMO – neigiamas požiūris. GM maisto poveikis sveikatai. Trečiojo pasaulio šalys - GMO taikinys? Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje? Grėsmė bio-įvairovei. Kaip išvengti GM maisto. Žodynėlis. Praktinio darbo medžiaga. Praktinio darbo analizė. Išvados.
  Genetika, referatas(25 puslapiai)
  2005-12-18
 • Genetiškai modifikuoti produktai ir genų inžinerija

  Genas. Genų inžinerija. Genų inžinerijos ištakos. Genų inžinerija – technikos stebuklas? Biotechnologijos pramonė. Trečiojo pasaulio šalys.­ GMO taikinys? GMO produktai pasaulyje. Substancinis ekvivalentiškumas. Naujų toksinų atsiradimas. Dr. A. Pusztai ir GM bulvės. Atsparumas antibiotikams. Alergijos. Herbicidų poveikis. GMO poveikis laukinei gamtai. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje? Grėsmė bio-įvairovei. Bt toksinai. Atsparumas herbicidams. GMO naudojimą reglamentuojantys įstatymai. Europos Sąjungos vykdoma GMO politika. Moratoriumas dėl GMO. Kartagenos protokolas. Orhuso konvencija. Lietuva ir GMO. GMO teisinė bazė Lietuvoje. Kaip išvengti GM maisto. Patikimiausias kelias išvengti GM maisto.
  Genetika, referatas(9 puslapiai)
  2005-05-31
 • Genetiškai modifikuoto maisto produktai ir jų poveikis sveikatai

  Įvadas. Genetiškai modifikuotas maistas. Požiūris į genetiškai modifikuotus produktus ir jų vartojimą. Pasaulinę vartotojų teisių dieną – prieš genetiškai modifikuotus maisto produktus. Priežastys, verčiančios vartotojus priešintis genetiškai modifikuotam maistui. Argumentai pateikiami už genetiškai modifikuoto maisto vartojimą. Genetiškai modifikuotų maisto produktų kontrolė Lietuvoje. Genetiškai modifikuotų produktų poveikis sveikatai ir aplinkai. Genetiškai modifikuotų produktų ir medžiagų naudojamų žmogaus mityboje, rizikos vertinimas. Genetiškai modifikuoto maisto sukeliamos alergijos. Atsparumas antibiotikams. Toksinai. Substancinis ekvivalentiškumas. Chemikalų poveikis. Išvados.
  Ekologija, referatas(14 puslapių)
  2007-02-21
 • Genijaus sąvoka

  Žmogaus būdo savybės, lemiančios tapimą genijumi. Genialus menas. Salvadoras Dali. Genialumas: dangaus malonė ar liga. Nuo patologijos iki genealogijos. Jos malonybė Podagra. Rafinuotas skausmas priverčia suokti. Dailusis menas – genijaus menas. Galimybės beribės. Genialumas – ne mėgdžiojimas. Genijaus kūrybai reikia ir mokyklos išlavinto talento. Genijaus taisyklė - prigimtis. Paauglystėje sakė būsiąs genijumi. Dali genijui reikia dalistinio meno. Gyvena pagal išprotėjimo schemą. Menininko pasaulyje – kūrėjo ego. Genialumas yra žmogiškumas.
  Kita, referatas(9 puslapiai)
  2005-10-12
 • Geno sandrara ir funkcija

  Įvadas. Geno samprata. Genų simboliai. Genų struktūra. Genų skirstymas. Geno centrų teorija. Genų sąveika. Geno cheminė sudėtis. Šiuolaikinė geno teorija. Žmogaus genas. Žmogaus geno struktūra. Žmogaus genų ypatybės. Žmogaus genų organizacija ir pasiskirstymas. Išvados.
  Genetika, referatas(16 puslapių)
  2008-10-14
 • Genovaitė Raguotienė ir jos veikla

  Įvadas. Vaikystės sodai. Studijų metai. Mokslinis ir visuomeninis darbas. Vaikų knygų aukso fondas. Išvados. Priedai (Svarbiausi G. Raguotienės mokslo darbai).
  Bibliotekininkystė, referatas(11 puslapių)
  2009-04-02
 • Genų inžinerija (2)

  Įvadas. Kas yra genų inžinerija. Bakterijos. Genų terapija. Klonavimas. Išnykusios ir nykstančios rūšys. Kamieninės ląstelės. Genetiškai modifikuoti organizmai. Išvados.
  Genetika, referatas(13 puslapių)
  2006-09-14
 • Genų inžinerija ir genetiškai modifikuotas maistas

  Įvadas. Genų inžinerija. Augalų ir gyvūnų modifikacija. GMO produktai pasaulyje. GMO maisto saugumas. Alergijos. Atsparumas antibiotikams. Herbicidų poveikis. Substancinis ekvivalentiškumas. Chemikalų poveikis. Farmaciniai augalai. GMO poveikis laukinei gamtai. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje. Grėsmė bio-įvairovei. Bt-toksinai. Viešasis GM maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. GMO naudojimą reglamentuojantys įstatymai. Lietuva ir GMO. GMO teisinė bazė Lietuvoje. Kaip išvengti GM maisto. Išvados.
  Genetika, referatas(22 puslapiai)
  2006-05-31
 • Genų sąveikos

  Įvadas. Genų sąveika. Sąveika tarp alelinių genų. Dominavimas, jo tipai ir priklausomybė nuo įvairių faktorių. Alelinių genų sąveikos priežastys. Superdominavimą mechanizmas. Tarpalelinė komplementacija. Sąveika tarp nealelinių genų. Epistazė. Komplementari sąveika. Genų sąveikos sudėtingumas apsprendžiant požymį. Išvados.
  Genetika, referatas(13 puslapių)
  2008-04-25
 • Genų veikla - ekspresija. Jos du etapai: transkripcija ir transliacija

  Genas. Baltymo sintezė susideda iš kelių etapų. Genų ekspresija. Baltymo sintezės etapai. Transkripcija. Transliacija.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2006-03-03
 • Geodezinės matuoklės

  Niveliavimo matuoklės. Matuoklės su centimetrinėmis padalomis. Brūkšninės matuoklės. Matuoklių tyrimai. Matuoklės įlinkio nustatymas. Matuoklės pado plokštumos statmenumo matuoklės ašiai patikrinimas. Matuoklių poros nulių skirtumo nustatymas. Matuoklių decimetrinių padalų paklaidų nustatymas. Brūkšninių matuoklių decimetrinių padalų paklaidos nustatymas. Matuoklių su centimetrinėmis padalomis decimetrinių intervalų paklaidos nustatymas. Matuoklių poros metrinio intervalo vidutinio ilgio nustatymas. Matuoklių su centimtrinėmis padalomis metrinio intervalo ilgis nustatymas. Geodezinių prietaisų saugojimas ir priežiūra.
  Statyba, referatas(12 puslapių)
  2007-05-11
 • Geografija ir subalansuotas vystymasis

  Įvadas. Geografijos vystymasis istoriniais laikotarpiais. Antikinis laikotarpis. Helenistinis laikotarpis. Viduramžiai. Didieji geografiniai atradimai. Teorinė mintis. Šiuolaikinė geografija. Išvados.
  Geografija, referatas(10 puslapių)
  2007-11-27
 • Geografijos mokslo raida Europoje viduramžiais

  Įvadas. Ankstyvojo Europos feodalizmo geografijos lygis (V–XI amžiuje). Krikščioniškoji Europa ir jos geografija V–VIII amžiuose. Bizantijos keliautojai ir geografinės žinios. Geografijos žinių šaltiniai IX–XI amžių Europoje. Rašytiniai kūriniai apie Baltijos pajūrio kraštus. Žemės ir Visatos suvokimas, kartografija. Europa laikotarpio pradžioje ir jos geografinis akiratis. Naujos geografinės žinios apie kraštus. XIII–XIV amžiaus kartografija ir žymesni jo paminklai. "Mappae mundi" XIII–XIV amžiuje. Kompasas. XV amžiaus Europos žemėlapiai. Išvada.
  Geografija, referatas(11 puslapių)
  2011-09-28
 • Geografinė izoliacija

  Įvadas. Geografinės izoliacijos formos. Izoliacijos reikšmė selekcijoje. Alopatrinis rūšių atsiradimo modelis. Alopatrinio rūšių atsiradimo pavyzdžiai. žiedinės rūšys ir adaptyvi radiacija. Žiedinės rūšys. Pavyzdžiai. Ensatina salamandros. Šiaurinės pečialindos (Phylloscopus trochiloides). Žiedinės rūšys - evoliucijos įrodymai. Adaptyvi radiacija. Išvados.
  Geografija, referatas(10 puslapių)
  2011-01-11
 • Geografinės informacijos sistemos (GIS)

  Įvadas. Geografinės informacijos sistemos apibrėžimas. Geografinių informacijos sistemų (GIS) istorija. Duomenų modeliai. GIS technologijos panaudojimas įvairiems moksliniams bei ūkiniams uždaviniams spręsti. Skaitmeninio žemėlapio kokybė. Išvados.
  Programos, referatas(9 puslapiai)
  2008-05-25
 • Geografinės informacinės sistemos (GIS) (3)

  Įvadas. GIS (Geografinių informacinių sistemų) apibrėžimai, samprata. GIS (Geografinių informacinių sistemų) istorija ir raida. GIS (Geografinių informacinių sistemų) privalumai ir taikymo sritys. Geografinių duomenų šaltiniai ir geografinių duomenų tipai. GIS duomenų modelių apibūdinimas: vektoriniai duomenų modeliai. GIS duomenų modelių apibūdinimas: rastriniai duomenų modeliai. GIS duomenų modelių apibūdinimas: paviršinių TIN Modelių apibūdinimas. Geografinės informacijos sluoksniai: sluoksnių pirminiai. Elementai, sudėtiniai sluoksnių elementai; antriniai. Sluoksnių elementai; sluoksnių topologija; sluoksnių kaupimas. Geografinių duomenų kokybė. Geoduomenų bazės: jų elementai ir topologija. Vektorinių duomenų analizė. Rastrinių duomenų analizė. Išvados.
  Geografija, referatas(25 puslapiai)
  2009-11-10
Puslapyje rodyti po