Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra

Etninė kultūra (511 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Senųjų ir šiuolaikinių vestuvių skirtumai Lietuvoje

  Įvadas. Vestuvės. Svečių kvietimas. Vestuvių veikėjai. Šiuolaikinių vestuvių veikėjai. Jungtuvių dienos apeigos. Kraičio išvežimas. Marti anytos namuose. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-02-06
 • Senųjų lietuvių vestuvių papročiai

  Įvadas. Senųjų lietuvių vestuvių papročiai. Naminės vestuvės. Mergvakaris. Inovacijos. Vestuvių diena. Nuotakos vainikėlio nusegimas. Vestuvinio torto pjaustymas. Piršlio korimas. Jaunųjų išlydėjimas.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2006-04-21
 • Senųjų papročių įtaka vaikų auklėjimui

  Įvadas. Etnokultūra ir jos įtaka vaikų auklėjimui. Dainuojamoji tautosaka. Pasakojamoji tautosaka. Smulkioji tautosaka. Religija ir mitologija. Išvados ir pasiūlymai.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2007-03-29
 • Simbolika lietuvių vestuvėse

  Įvadas. Vedybos. Atsisveikinimas su kaimu –"klonavimasis". Rūtų darželio simboliai. "Ačiavimas". Atsisveikinimas su jaunyste – šokiai. Atsisveikinimas su namais. Kad draugės ištekėtų. Jaunikio "diplomatinis korpusas". Į vyro giminę. Išvados. Nuorodos.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2005-06-02
 • Siuvinių tautodailė

  Įvadas. Tapyba. Paveikslinė tapyba. Dekoracinė tapyba. Keramika. Audimas. Drabužiai. Juostos. Skulptūra. Medžio dirbiniai. Ornamentas tautodailėje. Ornamentai ir istorinės aplinkybės. Ornamento sąvoka. Ornamento rūšys. Ornamento komponavimas. Spalvos. Simboliai. Kryžius. Žuvis. Balandis. Akis trikampyje. Gyvybės medis. Išvados.
  Etninė kultūra, kursinis darbas(24 puslapiai)
  2006-10-12
 • Skrynios ir spintos

  PowerPoint pristatymas. Įvadas. Liaudiški baldai. Skrynia. Kraitis. Kiek skrynių turėdavo būti kraityje? Spintos. Indauja. Komoda.
  Etninė kultūra, pristatymas(40 skaidrių)
  2006-11-23
 • Sodybos etnografinio darželio analizė

  Jono ir Felicijos Guobožių sodybos etnografinio darželio analizė. Įvadas. Sodybos ir darželio istorija. Namo apibūdinimas. Tvoros. Sodybų aptvėrimas. Gėlių darželis. Gėlių darželių ar dekoratyvinio sodo kompozicija. Gėlių asortimento sudarymas. Aukštaičių namo pavyzdys. Išvados.
  Etninė kultūra, namų darbas(14 puslapių)
  2007-12-08
 • Sodybos etnografinio darželio analizė (2)

  Jeroslavo ir Kseverinos Kulčickų sodybos etnografinio darželio analizė. Įvadas. Tyrimo tikslas. Susipažinti su senųjų sodybų etnografinių darželių formavimo tradicijomis ir augalų asortimentu. Sodybos istorija. Sodybą supantis kraštovaizdis. Sodybos planinė ir erdvinė struktūra. Išvados. Priedai (6 psl.).
  Etninė kultūra, analizė(16 puslapių)
  2008-06-05
 • Stebuklinės pasakos

  Stebuklinės pasakos. Stebuklinių pasakų kūrimosi procesas. Materialistinio mąstymo įtaka. Realios tikrovės atspindžiai stebuklinėse pasakose. Stebuklinių pasakų skirstymas. Pasakų veikėjai.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-02-01
 • Stebuklinės pasakos ir mito ryšys. Etiniai idealai pasakose. Trečio brolio motyvas

  Įvadas. Stebuklinės pasakos. Žalčio kultas. Artimųjų bei giminių santykiai. Kareivio padėtis. Pasakų veikėjos moterys. Stebuklingi daiktai. Tezės.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2006-11-13
 • Stebuklų pasakos

  Įvadas. Siužetų kilmė ir raida. Siužetai: įvykiai, konfliktai, tikslai. Veikėjų paveikslai. Kompozicija ir stilius. Istorinė ir išliekamoji vertė.
  Etninė kultūra, referatas(6 puslapiai)
  2006-03-06
 • Subkultūrų pasaulis

  Įvadas. Pankai. Kilmė.Išvaizda. Pozicija. Gyvenimo būdas. Muzika. Vizualinis menas. Šokis. Literatūra. Emo. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Skustagalviai. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Rastamanai. Kilmė. kultas. Išvaizda. Pozicija. Iš kur atsirado sąsajos su muzika? Reiveriai. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Banglai. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Hiphoperiai. Lašelis istorijos. Kaip juos atpažinti? Mitas. Kaip jie rengiasi? Kur jie apsiperka? Kilmė. Pozicija. Pavojai. Gotai. Kaip juos atpažinti? Mitas. Kaip jie rengiasi? Aksesuarai. Makiažas. Kur jie apsiperka? Kur jų galima sutikti? Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Forsai ir fifos. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Metalistai. Kilmė. Išvaizda.Pozicija. Pavojai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2010-10-21
 • Sutartinės

  Lietuvių liaudies dainos. Sutartinės. Pagrindinai bruožai, skirią sutartines nuo ištisinių dainų. Sutartinių rūšys. Sutartinių paskirtis. Meninės savybės. Sutartinių siužetai.
  Etninė kultūra, referatas(5 puslapiai)
  2006-05-02
 • Sutartinės etnokultūroje, etnochoreografijoje ir sceninėje kūryboje

  Įvadas. Darbo tikslas, kuo giliau išnagrinėti ne tik dainuojamas, bet ir šokamas sutartines. Sutartinių reikšmė ir atlikimas. Apie sutartinių senumą. Sutartinių muzika. Sutartinių atlikėjai. Sutartinių priedainiai ir garsažodžiai, bei jų reikšmė. Kalendorinės sutartinės. Šeimos apeiginės sutartinės. Gimtuvių sutartinės. Sutartinės apie marčią. Dovanų teikimo motyvas šokant. Senatvės ir mirties motyvai sutartinėse. Bendruomenės apeigos. Darbo sutartinės. Sutartinės apie medžioklę. Prašymo, maldavimo, liepimo, dėkojimo sutartinės. Istorinės sutartinės. Socialinio pasipriešinimo sutartinės. Humoristinės sutartinės. Šokių ir žaidimų sutartinės. Šokamų sutartinių choreografija. Sutartinių šokių skirstymas pagal E. Morkūnienę. Z. Slaviūno šokių sutartinių skirstymas. Žmonių pasakojimai apie sutartinių šokimą. Šokamų sutartinių analizavimas sceninėje kūryboje. Oželi, ta ta to. Čiūtytė. Treputė. Ratilėlis. Aigi tūto. Bitele, ryto. Laduto, laduto. Pijolka Rūta. Kaip lunkė? Čiūtyta rūtala. Šokinėja žvirblis. Du žali berželiai. Kodėl nešok čia? Trepute, martela. Išvados.
  Etninė kultūra, kursinis darbas(58 puslapiai)
  2010-11-29
 • Suvalkiečių tautinis kostiumas

  PowerPoint pristatymas. Tikslai ir uždaviniai. Planas. Suvalkiečių galvos apdangalai. Galionai ir karolinės. Karūnėlės ir kykai. Kepurėlės ir skarelės. Skrybėlės. Suvalkiečių apdarai. Drobulės ir skaros. Marškiniai ir liemenės. Sijonai ir prijuostės. Kelnės ir juostos. Sermėgos, kailiniai ir švarkeliai. Suvalkiečių papuošalai ir apavas. Karoliai ir apykaklės. Pirštinės, kojinės ir riešinės. Apavas. Krepšiai ir ryšuliai. Išvados.
  Etninė kultūra, pristatymas(21 skaidrė)
  2007-10-11
 • Šaltojo meto šventės. Kūčios

  Referato esmė paaiškinti kūčių kilmę ir sąsajas. Aptarti krikščioniškąsias Kūčias. Palyginti iki Krikščioniškojo ir krikščioniškojo laikotarpio papročius. Palyginti Kūčių skirtumus įvairiuose Lietuvos regionuose. Aptarti, kaip Kūčių burtai buvo siejami su žemdirbyste ir gyvulininkyste. Paaiškinti apeiginio prausimosi ir Kūčių stalo prasmes.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2006-04-26
 • Šeimos apeigų ciklo dainos. Gyvenimo sankloda jose

  Įvadas. Lietuvių liaudies šeimos dainų klasifikacija. Gyvenimo sankloda dainose.
  Etninė kultūra, rašinys(4 puslapiai)
  2006-11-14
 • Šeimos šventės (2)

  Vėlinės ir mirusiųjų gerbimo papročiai. Iš vėlinių papročių. Mirusiųjų gerbimo papročiai Aukštaitijoje. Mano šeimos vėlinės. Velykos. Mano šeimos Velykos.
  Etninė kultūra, namų darbas(5 puslapiai)
  2006-11-29
 • Šeimos šventės: krikštynos, vestuvės, laidotuvės

  Įvadas. Šeimos papročiai. Krikštynos. Vestuvės. Krikštynos. Laidotuvės. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2008-01-17
 • Šeimos šventės. Švenčių klasifikacija

  Įvadas. Teorinė literatūros dalis. Šeimos švenčių klasifikacija. Vestuvės. Vestuvininkų pulkas. Vestuvių diena. vestuvių vaišės. Kūdikio gimimas ir krikštas. Krikštynos. Krikštynų veikėjai. Krikštynų vaišės. Kūčios. Kūčių patiekalai. Šventės išskirtinumas. Motinos diena. Tėvo diena. Vardinės ir gimtadieniai. Šventės išskirtinumai. Laidotuvės. Šventės išskirtinumai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2009-12-28
Puslapyje rodyti po