Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra

Etninė kultūra (511 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Sakmės. Pagrindiniai jų bruožai

  Etiologinės sakmės. Turinio ir kompozicijos savitumas. Pagrindiniai veikėjai. Meninė ir pažintinė reikšmė. Mitologinės sakmės. Mitologinių sakmių pasaulėvaizdis ir turinys. Mitinių būtybių paveikslai. Iracionalumas ir nūdiena.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2007-09-11
 • Senieji lietuvių papročiai kūdikio laukimo, gimtuvių ir krikštynų apeigose

  Įvadas. Kūdikio laukimas. Pribuvėja ir pasiruošimas. Kūdikio sutikimas ir pasveikinimas. Krikštynos. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(13 puslapių)
  2011-11-09
 • Senieji lietuvių vestuviniai papročiai

  Vestuvės – tik vieną kartą gyvenime. Vestuviniai papročiai. Piršlybos. Mergvakaris. Vestuvių sekmadienis. Užgėrų rytas. Jaunieji vyksta į bažnyčią. Jaunieji rengiasi į vyro šalį. Vežamas kraitis į vyro namus. Dabartinės vestuvės.
  Etninė kultūra, referatas(6 puslapiai)
  2006-10-28
 • Senieji vestuvių papročiai

  Įvadas. Dėstymas. Santuokų formos. Pagrindinai vestuviniai papročiai ir apeigos. Mergvakaris. Išvados. Naujos sąvokos
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2006-09-13
 • Senieji vestuvių papročiai (2)

  PowerPoint pristatymas. Įvadas. Grupinės santuokos. Porinės santuokos. Porinės matrilokalinės santuokos matriarchate. Patrilokalinė monogaminė santuoka. Žmonos vogimo papročiai. Žmonos pirkimo papročiai. Jaunosios pirkimo reliktus galima suskirstyti į keturias grupes. Nuotakos pirkimas atsispindi šioje dainoje.
  Etninė kultūra, pristatymas(19 skaidrių)
  2008-03-27
 • Senovės baltų tikėjimas šiandieninėje Lietuvoje

  Įvadas. Teoriniai pagonybės aspektai. Matriarchalinių deivių epocha. Kulto apeigos. Patriarchalinių dievų epocha. Sąvokos "pagonis" ir "pagonybė". "Pagonybė" Lietuvoje. Neopagonybės idėjos keliai. Vyraujančio pagonybės įvaizdžio bruožai. Naujosios pagonybės grupės Lietuvoje. Romuva. Gediminaičiai. Baltuva. Senasis žynys ir A.Tamash žynių mokykla. Dievturiai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(17 puslapių)
  2006-03-02
 • Senovės Indijos estetika

  PowerPoint pristatymas. Indijos kultūra. Indija, švytinti fotografijose.
  Etninė kultūra, pristatymas(20 skaidrių)
  2007-12-15
 • Senovės lietuvių choreografija

  Įvadas. Rateliai. Sutartinių šokiai. Šokiai sustojus eilėmis. Apeiginiai-maginiai šokiai. Išvados.
  Etninė kultūra, rašinys(4 puslapiai)
  2007-08-27
 • Senovės lietuvių ir šamanų pasaulėžiūros lyginamoji analizė

  Įvadas. Dvasių ir sielos samprata. Visatos samprata. Gyvybės medžio ir pasaulio kalno motyvai. Moralinė dimensija. Mitai, ritualai ir reikmenys. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2006-02-02
 • Senovės lietuvių ir šiuolaikiniai laidojimo papročiai

  Įžanga. Akmens amžius. Žalvario amžius ir ankstyvojo geležies amžius. Geležies amžius. Laidojimo papročiai Lietuvoje XIII – XVI amžiuje. Budynės. Laidojimo būdai. Eisena kapo link. Prie kapo duobės. Šermenys. Gedėjimas. Raudos ir kalbėjimai. Antkapiniai paminklai. Laidojimo papročiai Lietuvoje XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje. Šiuolaikiniai laidojimo papročiai. Senovės lietuvių ir šiuolaikinių laidojimo papročių skirtumai ir panašumai.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2008-11-08
 • Senovės lietuvių kalendorinės šventės

  Įvadas. Užgavėnės. Velykų šventės. Rasos. Žolinė. Vėlinės. Kūčios. Kalėdos. Apibendrinimas.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2008-05-09
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija

  Įvadas. Mitologijos istorijos skirstymas. Seniausios žinios apie baltų mitologiją. Senovės lietuvių deivės ir dievai Baltų dievai. Senosios Europos deivės ir dievai. Laima. Laima-Dalia (Laimė). Gabija (Ugnija, Ramutė, Gabjauja). Austėja. Laumė. Ragana. Žemyna. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Dievas. Saulės dukra. Mėnulis. Perkūnas. Velinas (Velas, Velnias). M. Gimbutienės , G. Beresnevičiaus ir L. Klimkos mitologijos rekonstrukcijų palyginimas. Senovės lietuvių (baltų) ikikrikščioniškosios kultūros parkas prie Salduvės piliakalnio.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2006-06-05
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija (2)

  Įvadas. Aukščiausias Dievas. Deivės pragimdytojos Lada ir Lela. Dievų trejybė. Dangaus dievai ir deivės. Gimimo, mirties ir sveikatos dievai ir deivės. Žemės dievai ir deivės. Namų, sodybų dievai ir deivės. Naminių gyvūnų dievai ir deivės. Ugnies dievai ir deivės. Miško dievai ir deivės. Bičių dievai ir deivės. Alaus dievai ir deivės. Vandenų dievai ir deivės. Vėjų dievai ir deivės. Mitologinės būtybės. Aitvarai. Laumės. Raganos. Kaukai.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-11-07
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija (3)

  Įvadas. Senovės lietuvių mitologija. Lietuvių mitiniai tikėjimai. Dievai. Dvasios ir demonai. Gamtos garbinimas. Mirusiųjų garbinimas. Senovės lietuvių religija. Tikėjimai. Papročiai, apeigos ir šventės. Šventyklos ir kulto vietos. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2008-02-20
 • Senovės lietuvių papročiai: joninės

  Šventės kilmė. Kupoliavimas. Joninių magija. Paparčio žiedas. Išvados.
  Etninė kultūra, rašinys(4 puslapiai)
  2008-02-09
 • Senovės lietuvių pasaulėvaizdis

  Tema. Tikslas. Uždaviniai. Tezės. Dėstymas. Senosios Europos deivės ir dievai lietuvių mitologijoje. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Kultas. Laidojimo papročiai ir tikėjimas į pomirtinį gyvenimą.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-03-21
 • Senovės lietuvių religija ir mitologija

  Įžanga. Gamtos jėgų garbinimas. Dievai ir dievybės. Vietos, skirtos dievams. Laidojimo papročiai senovės Lietuvoje. Kulto apeigos. Žyniai.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2005-12-02
 • Senovės lietuvių tikėjimas

  Įvadas. Senovės lietuvių tikėjimas. Dievai ir deivės. Perkūnas. Žemės dievai ir dvasios. Dievas Puškaitis. Deivė Pergubrė. Deivė Kaupolė (Kupolė) ir jos dukra Rasa. Deivė Vaisgamta. Baubai, maumai. Deivė Žemyna ir Žemėpatis (Žemininkas). Deivė Gabija. Miško ir vėjo deivės. Raganos. Laumės. Austėja. Vandenų dievai. Gimimo ir mirties deivės. Gimimo deivė Laima. Deivė Giltinė. Deivės gimdytojos Lada ir Lela. Deivė Veliona. Žemesnieji dievai. Deivė Milda. Deivė Junda. Deivė Nedalia. Negeroji (Nelaboji). Deivė Kruminė. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2008-02-11
 • Senovės žemaičių būstas ir gyvenimo būdas

  Įvadas. Senovės žemaičių trobos. Senovės žemaičių gyvenimo būdas. Senovės žemaičių bendravimo kultūra. Senovės žemaičių tikėjimas. Išvados. Priedai (2).
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2008-01-25
 • Senoviniai Kalėdų papročiai

  Įvadas. Kalėdos - viena svarbiausių krikščionių švenčių. Apie adventą. Kalėdų papročiai. Kalėdų tautosaka. Apie Kalėdų dainas. Išvados.
  Etninė kultūra, namų darbas(3 puslapiai)
  2006-10-05
Puslapyje rodyti po