Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Genetika>Genetikos referatai

Genetikos referatai (37 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Mitochondrijų DNR, mitochondrijų paveldimumas ir mitochondrijų ligos

  Įvadas. Mitochondrijų DNR. Mitochondrijų paveldimumas. Mitochondrinės ligos.
  Genetika, referatas(7 puslapiai)
  2006-10-12
 • Modifikuoti organizmai

  Darbo tikslai: Supažindinti su genetine modifikacija; Pateikti išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotus organizmus ir maistą; Pateikti atliktų apklausų išvadas, apie žmonių supratimą dėl genetiškai modifikuotų organizmų ir maisto produktų; Atsakyti į pagrindinius žmones dominančius klausimus apie GMO. Genetiškai modifikuoti organizmai ir maistas. Viešasis genetiškai modifikuoto maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. Genetiškai modifikuoti organizmai – teigiamas požiūris. GMO- naujas būdas spręsti senas problemas. Kas yra genetinė modifikacija. Kas yra genetinė inžinerija. Ką pakeičia genetinė modifikacija ir kokia iš jos nauda. Kaip kuriami GMO. Kuo GM skiriasi nuo tradicinio kryžminimo. Ar GM produktai turi būti specialiai ženklinami. Ar sveika valgyti genetiškai modifikuotą maistą. Ar GMO genai "pabėgs" į aplinką, sukurdami nenumatytas pasekmes. Ar žmonės arba gyvūnai valgantys GM maistą tampa GMO. Ar genetinė modifikacija naudojama tik maisto gamyboje. Ar etiška perkelti genus į kitus organizmus. Nuomonių įvairovė. GMO – neigiamas požiūris. GM maisto poveikis sveikatai. Trečiojo pasaulio šalys- GMO taikinys. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje. Grėsmė bio- įvairovei. Kaip išvengti GM maisto. Žodynėlis. Praktinio darbo medžiaga. Praktinio darbo analizė. Išvados.
  Genetika, referatas(29 puslapiai)
  2006-01-16
 • Mutacija ir mutagenai

  Mutagenai ir žmogaus paveldimumas. Aplinkos mutagenai.
  Genetika, referatas(5 puslapiai)
  2005-11-25
 • Mutacijos (3)

  Mutacijos. Mutacijų klasifikacija. Generatyvinės ir somatinės mutacijos. Tiesioginės ir grįžtamosios mutacijos. Gamtinės ir indukuotos mutacijos. Nebranduolinės ir branduolinės mutacijos. Morfologinės, fiziologinės, biocheminės mutacijos. Hipermorfinės, hipomorfinės, amorfinės, antimorfinės, neomorfinės mutacijos. Vaisingos, pusiau sterilios, sterilios mutacijos. Gyvybingos, pusiau letalios, letalios (mirtinos) mutacijos. Mutagenai. Išvados.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2009-02-27
 • Mutacijos (4)

  Dekoratyvioji želdininkystė. Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti mutacijų klasifikaciją, aptarti jų pakitimus bei sužinoti mutacijų reikšmę žmogaus gyvenime. Mutacijų atsiradimas. Mutacijų klasifikacija. Generatyvinės ir somatinės, tiesioginės ir grįžtamosios mutacijos. Mutacijų klasifikacija pagal genotipo pakitimus. Branduolinės mutacijos. Nebranduolinės mutacijos. Mutacijų klasifikacija pagal fenotipo pakitimus. Gyvybingos ir letalios, fertilios ir sterilios mutacijos. Išvados. PowerPoint pristatymas (15).
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2009-09-29
 • Mutacijos ir jų panaudojimas augalų selekcijoje

  Įvadas. Mutacijų klasifikavimas. Ploidiškumo pokyčiai. Poliploidija. Haploidija. Aneuploidija. Chromosominės mutacijos. Genetinės mutacijos. Genetinių mutacijų svarba. Nebranduolinės mutacijos. Išvados. Išnašos.
  Genetika, referatas(10 puslapių)
  2008-04-25
 • Mutacijos ir mutagenai

  Įvadas. Mutacijų klasifikavimas. Mutagenezės. Mutagenai ir žmogaus paveldimumas. Aplinkos mutagenai. Genų mutacijos. Chromosomų mutacijos, jų klasifikacija ir analizės principai. Išvados.
  Genetika, referatas(12 puslapių)
  2005-11-07
 • Mutagenai

  Mutacijos, mutagenai. Tipai, rūšys, Mutagenai ir žmogaus paveldimumas, Aplinkos mutagenai, mutageniniai efektai.
  Genetika, referatas(5 puslapiai)
  2004-05-21
 • Mutagenai ir jų poveikis

  Įvadas. Mutacijos. Biocheminės mutacijos. Mutagenai ir vėžys. Cheminiai mutagenai. Cheminių mutagenų ypatumai. Virusų mutageniškumas. Aplinkos mutagenai. Aplinkos mutagenų ypatumai. Su mutagenais susijusios ligos. Fiziniai mutagenai.
  Genetika, referatas(4 puslapiai)
  2006-04-14
 • Nutukimo ir badavimo biochemija

  Įvadas. Riebalinis audinys. Lipogenezė. Lipolizė. Adipokinai. Kūno masės ir energijos homeostazės neuroendokrininis reguliavimas. Aferentiniai signalai iš virškinamojo kanalo į smegenis. Kasos hormonų įtaka maisto suvartojimui. Maisto medžiagų įtaka maisto suvartojimui. Neuromediatoriai. Anoreksigeniniai ir oreksigeniniai signalai. Veiksniai, slopinantys maisto suvartojimą (anoreksigeniniai signalai). Veiksniai, skatinantys maisto suvartojimą. Kiti netiesioginiai maisto suvartojimo reguliatoriai. Vaistinės medžiagos nutukimui gydyti. Badavimas. Badavimo klalifikacija. Energinių atsargų persiskirstymas badaujant. Neurogeninės anoreksija ir bulimija. Maitinimas po badavimo. Išvados.
  Genetika, referatas(22 puslapiai)
  2012-06-11
 • Operono modelis

  Operonas. Operono veiklos matematinis modelis. Supaprastinta operono veiklos schema pagal Gudviną. Operono švytuojančios dinaminės reakcijos.
  Genetika, referatas(8 puslapiai)
  2008-03-04
 • Paveldėjimo pagrindas

  Įžanga. Paveldimumas. Chromosominė paveldimumo teorija. Mendelio dėsniai. Pirmosios hibridų kartos vienodumo dėsnis. Skilimo dėsnis. Nepriklausomo požymių paveldėjimo dėsnis. Nukleorūgštys. Ribonukleorūgštis, RNR. Deoksiribonukleorūgštis, DNR. Mitochindrinė deoksiribonukleorūgštis (mtDNR). Chromosomų, genų, genetinio kodo, genotipo, geno fondo ir genetinės informacijos sąsajos. Genų ekspresija. Replikacija. Transkripcija. Transliacija. Genetinės informacijos perdavimas (ląstelių dalijimasis). Mejozė. Mitozė. "Nepalankus" paveldimumas. Mutacija. Mutagenai. Mutagenezė. Paveldimosios ligos. Chromosominės ligos. Geninės ligos. Dauno liga. Albinizmas. Hemofilija. Muskoviscidozė. Hipotirozė. Mikroferocitozė. Išvados. Įdomu.
  Genetika, referatas(17 puslapių)
  2006-03-06
 • Požymių paveldėjimo dėsningumai

  Įvadas. Mendelio dėsniai. Pirmosios hibridų kartos vienodumo dėsnis. Skilimo dėsnis (požymių išsiskyrimo dėsnis). Nepriklausomo požymių paveldėjimo dėsnis (gametų grynumo dėsnis). Chromosominė paveldimumo teorija. Kintamumas. Modifikacinis kintamumas Rekombinacija. Mutacijos. Nechromosominis (citoplazminis) paveldimumas. Išvados. Išnašos.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2008-04-25
 • Principinis žmogaus ir pelės genų žemėlapių palyginimas

  Įvadas. Kas tai yra genų žemėlapis. Principinis žmogaus ir pelės genų žemėlapių palyginimas. Citogenetiniai tyrimai. Išvados.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2009-03-17
 • Tomas Morganas ir jo darbai

  Sukibusių genų paveldėjimas. Genų sukibimo sutrikimai. Naujos formos, gautos kryžminimo būdu. Lyties genetika. Sukibusių genų paveldėjimas.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2005-05-30
 • Vėžio prigimtis

  Epidemiologija. Transformacija in vitro. Žmogaus navikai. Išvengiamos vėžį sukeliančios priežastys.
  Genetika, referatas(4 puslapiai)
  2005-02-28
 • Žmogaus kariotipo savitumas

  Įvadas. Kodėl aš pasirinkau šią temą? Žmogaus kariotipas. Idiograma. Žmogaus kariotipo tyrimo metodai. Ligos, susijusios su žmogaus kariotipo pakitimu. Išvados.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2006-06-06
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
Puslapyje rodyti po