Išplėstinė paieška
 
 
 

Genetika (78 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Genų inžinerija ir genetiškai modifikuotas maistas

  Įvadas. Genų inžinerija. Augalų ir gyvūnų modifikacija. GMO produktai pasaulyje. GMO maisto saugumas. Alergijos. Atsparumas antibiotikams. Herbicidų poveikis. Substancinis ekvivalentiškumas. Chemikalų poveikis. Farmaciniai augalai. GMO poveikis laukinei gamtai. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje. Grėsmė bio-įvairovei. Bt-toksinai. Viešasis GM maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. GMO naudojimą reglamentuojantys įstatymai. Lietuva ir GMO. GMO teisinė bazė Lietuvoje. Kaip išvengti GM maisto. Išvados.
  Genetika, referatas(22 puslapiai)
  2006-05-31
 • Genų sąveikos

  Įvadas. Genų sąveika. Sąveika tarp alelinių genų. Dominavimas, jo tipai ir priklausomybė nuo įvairių faktorių. Alelinių genų sąveikos priežastys. Superdominavimą mechanizmas. Tarpalelinė komplementacija. Sąveika tarp nealelinių genų. Epistazė. Komplementari sąveika. Genų sąveikos sudėtingumas apsprendžiant požymį. Išvados.
  Genetika, referatas(13 puslapių)
  2008-04-25
 • Genų veikla - ekspresija. Jos du etapai: transkripcija ir transliacija

  Genas. Baltymo sintezė susideda iš kelių etapų. Genų ekspresija. Baltymo sintezės etapai. Transkripcija. Transliacija.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2006-03-03
 • Honšu vilko (Canis lupus hodophilax) amelogenino grupės baltymo BAC56112 analizė pasitelkiant mokslines duomenų bazes ir specializuotas programas

  Įvadas. Panašių sekų duomenų bazėje paieška. Sekų daugybinis palyginimas. Sekos analizė naudojant BLOCKS duomenų bazę. Analizuojamo baltymo fizikiniai-cheminiai parametrai. Baltymo sekos kodo konvertavimas. Išvados.
  Genetika, namų darbas(6 puslapiai)
  2007-06-16
 • Klonavimas

  Ką reiškia klonavimas? Pirmieji klonavimo eksperimentai, Doli, Klonavimo būdai, Kam reikalingas klonavimas? Bažnyčia. Už ar prieš? Klonavimo įstatymai.
  Genetika, referatas(4 puslapiai)
  2005-05-16
 • Klonavimas (2)

  Dirbtinio klono istorija. Pirmieji klonavimo atvejai. Dirbtinis apsėklinimas. Dirbtinis apvaisinimas. Embriono prigimties moralinis statusas. Požiūriai į klonavimą.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2005-05-23
 • Klonavimas (3)

  Klonavimo sąvoka. Pagrindinės žinios apie klonavimą. Eksperimentai. Bažnyčios ir visuomenės pozicija.
  Genetika, esė(4 puslapiai)
  2005-09-29
 • Klonavimas (4)

  Augalų ir gyvūnų klonavimas. Augalų klonavimas. Gyvūnų klonavimas. Garsiausi klonuoti gyvūnai. Žmonių klonavimas. Klonavimo eksperimentai. Žmonių ląstelių klonavimo nauda ir žala. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) atliktos apklausos duomenys. Moraliniai žmogaus klonavimo aspektai. Bažnyčios pozicija. Įvairių šalių pozicija.
  Genetika, referatas(7 puslapiai)
  2005-12-08
 • Klonavimas (5)

  Truputis istorijos. Klonavimo procedūros. Klonuotas žmogus būtų žmogaus, ne Dievo paveikslas. "Klonavome žmogų". Už ar prieš.
  Genetika, referatas(8 puslapiai)
  2006-05-17
 • Klonavimas ir genetinė ateitis

  PowerPoint pristatymas. Biomedicina – kas gi tai? Ką reiškia klonavimas? Pirmieji klonavimo eksperimentai. Doli. Bandymai klonuoti žmogų. Klonavimo būdai. Kam reikalingas klonavimas? Bažnyčia. Už ar prieš? Klonavimo įstatymai.
  Genetika, pristatymas(10 skaidrių)
  2007-03-15
 • Mitochondrijų DNR, mitochondrijų paveldimumas ir mitochondrijų ligos

  Įvadas. Mitochondrijų DNR. Mitochondrijų paveldimumas. Mitochondrinės ligos.
  Genetika, referatas(7 puslapiai)
  2006-10-12
 • Modifikuoti organizmai

  Darbo tikslai: Supažindinti su genetine modifikacija; Pateikti išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotus organizmus ir maistą; Pateikti atliktų apklausų išvadas, apie žmonių supratimą dėl genetiškai modifikuotų organizmų ir maisto produktų; Atsakyti į pagrindinius žmones dominančius klausimus apie GMO. Genetiškai modifikuoti organizmai ir maistas. Viešasis genetiškai modifikuoto maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. Genetiškai modifikuoti organizmai – teigiamas požiūris. GMO- naujas būdas spręsti senas problemas. Kas yra genetinė modifikacija. Kas yra genetinė inžinerija. Ką pakeičia genetinė modifikacija ir kokia iš jos nauda. Kaip kuriami GMO. Kuo GM skiriasi nuo tradicinio kryžminimo. Ar GM produktai turi būti specialiai ženklinami. Ar sveika valgyti genetiškai modifikuotą maistą. Ar GMO genai "pabėgs" į aplinką, sukurdami nenumatytas pasekmes. Ar žmonės arba gyvūnai valgantys GM maistą tampa GMO. Ar genetinė modifikacija naudojama tik maisto gamyboje. Ar etiška perkelti genus į kitus organizmus. Nuomonių įvairovė. GMO – neigiamas požiūris. GM maisto poveikis sveikatai. Trečiojo pasaulio šalys- GMO taikinys. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje. Grėsmė bio- įvairovei. Kaip išvengti GM maisto. Žodynėlis. Praktinio darbo medžiaga. Praktinio darbo analizė. Išvados.
  Genetika, referatas(29 puslapiai)
  2006-01-16
 • Molekulinė genetika

  Branduolys sudarytas. Karioplama. Branduolėlis. Mitochondrijos. Chloroplastai. Ribosomos. Citoplazma. Baltymus. Paveldimosios medžiagos DNR ir RNR sandara. RNR struktūra. RNR ir DNR panašumai ir skirtumai. Nukleorūgščių hibridizacija ir molekuliniai zondai. DNR susivijimo ilgiai. DNR replikacija. Dvigrandinės DNR sintezė 5‘-3‘ kryptimi. Genų rūšys, struktūra. Reguliuojantys genai. Judriųjų genomų elementų funkcijos, atradimas. Mitochondrijų genomų sandara. Genų raiška. Palyginimas RNR ir DNR sintezės. RNR brendimas. Genetinės informacijos perkėlimas į baltymo amino rūgščių seką. Genetinio kodo ypatybės. Transliacija skirstoma. Genų raiškos reguliavimas. Eukariotų genų raiškos reguliavimas. Chromosomų mutacijos. Genų mutacijos.
  Genetika, špera(5 puslapiai)
  2008-06-09
 • Mutacija ir mutagenai

  Mutagenai ir žmogaus paveldimumas. Aplinkos mutagenai.
  Genetika, referatas(5 puslapiai)
  2005-11-25
 • Mutacija ir mutagenai (2)

  Mutacijos ir mutagenai. Mutacinis kintamumas. Mutacijų dažnumas ir priežastys. Mutacijų gavimas eksperimentiniu būdu.
  Genetika, namų darbas(4 puslapiai)
  2006-03-30
 • Mutacijos

  PowerPoint pristatymas. Tikslas. Mutacijos. Jų tipai. Chromosominės mutacijos. Dauno sindromas. Chromosominės mutacijos. Inversija, translokacija, delecija, dublikacija. Geninės mutacijos. Genominės mutacijos. Indukuotos mutacijos. Kintamumai. Išvados.
  Genetika, pristatymas(13 skaidrių)
  2007-03-23
 • Mutacijos (2)

  PowerPoint pristatymas. Pagrindinės mutacijų savybės. Mutacijų rūšys. Mutacijos. Genų mutacijos. Chromosomų mutacijų tipai. Inversija. Translokacija. Pametimas (delecija). Dublikacija. Genomo mutacijų tipai. Poliploidija. Poliploidų paplitimas. Monosomija. Trisomija. Mutagenai ir mutagenezė. Mutagenai skirstomi į...
  Genetika, pristatymas(16 skaidrių)
  2007-03-28
 • Mutacijos (3)

  Mutacijos. Mutacijų klasifikacija. Generatyvinės ir somatinės mutacijos. Tiesioginės ir grįžtamosios mutacijos. Gamtinės ir indukuotos mutacijos. Nebranduolinės ir branduolinės mutacijos. Morfologinės, fiziologinės, biocheminės mutacijos. Hipermorfinės, hipomorfinės, amorfinės, antimorfinės, neomorfinės mutacijos. Vaisingos, pusiau sterilios, sterilios mutacijos. Gyvybingos, pusiau letalios, letalios (mirtinos) mutacijos. Mutagenai. Išvados.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2009-02-27
 • Mutacijos (4)

  Dekoratyvioji želdininkystė. Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti mutacijų klasifikaciją, aptarti jų pakitimus bei sužinoti mutacijų reikšmę žmogaus gyvenime. Mutacijų atsiradimas. Mutacijų klasifikacija. Generatyvinės ir somatinės, tiesioginės ir grįžtamosios mutacijos. Mutacijų klasifikacija pagal genotipo pakitimus. Branduolinės mutacijos. Nebranduolinės mutacijos. Mutacijų klasifikacija pagal fenotipo pakitimus. Gyvybingos ir letalios, fertilios ir sterilios mutacijos. Išvados. PowerPoint pristatymas (15).
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2009-09-29
 • Mutacijos ir jų panaudojimas augalų selekcijoje

  Įvadas. Mutacijų klasifikavimas. Ploidiškumo pokyčiai. Poliploidija. Haploidija. Aneuploidija. Chromosominės mutacijos. Genetinės mutacijos. Genetinių mutacijų svarba. Nebranduolinės mutacijos. Išvados. Išnašos.
  Genetika, referatas(10 puslapių)
  2008-04-25
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Puslapyje rodyti po