Išplėstinė paieška
 
 
 

Interviu

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Interviu. Respondentas ir jo problema. Interviu planas. Atlikto interviu rezultatai.

Ištrauka

Interviu yra pokalbis, kurio tikslas – surinkti informaciją apie tiriamąjį, kai kurias jo sąvybes, požiūrį į tam tikrus faktus (Gudaitė, 2007, 78 p.). interviu taiko tam tikrų sričių specialistai – medikai, psichologai, teisininkai, žurnalistai, socialiniai darbuotojai, mokslininkai tyrėjai. Skirtingomis aplinkybėmis terminas ,,interviu" gali turėti šiek tiek skirtingą prasmę (Butkevičienė, 2010, 12 p.).
Interviu pagalba siekiama surinkti informaciją: apie tiriamojo elgesį, aplinkos faktorius lemiančius tiriamojo elgesį ir subjektyvius asmenybės faktorius (Gudaitė, 2007, 78 p.). Tą informaciją surinkti padeda interviu metu užduodami klausimai. Pagal jų pobūdį interviu gali būti standartizuotas (struktūrizotas) – klausimų formuluotė ir seka numatyta iš anksto, pusiau standartizuotas (kryptingas), kai numatomi klausimai, kurie turėtų būtį pateikiami apklausiamąjam, tačiau nėra konkrečios formuluotės ir sekos, laisvas (neformalus) – nesuplanuotas, atsitiktinių aplinkybių nulemtas interviu (Butkevičienė, 2010, 13 p.).
Savo darbe naudosiu pusiau standartizuotą interviu, kadangi standartizuotą ar neformalų interviu gali atlikti tikras profesionalas, kuris gali gana tiksliai numatyti tiriamojo atsakymus. Aš pasi rašiau klausimus, kuriuos užduosiu tiriamąjam, tačiau pasilikau rezervą, jei interviu metu tiriamasis atskleistu kitokius savo jausmus, ar elgesį, kokių aš tikėjausi, norėčiau būti lanksti ir prisitaikyti prie tiramojo, kad gaučiau kuo informatyvesnę informaciją.
Apie tiriamąją Astą (vardas pakeistas), sužinojau iš draugo, ji jo mama. Iš jo pasakojimo daugiau sužinojau apie jų gyvenimą, pačią būsimąją tiriamąją, kokių bendravimo keblumų kylą jų namuose.
Taigi moteris netoli 50, gana išvaizdi. Turi du sūnus, vienam 25, kitam 18. Juos užaugino viena, kadangi išsiskyrė su geriančiu ir smurtaujančiu vyru. Pagal sūnaus pasakojimą moteris gana tvirto būdo, noriai bendraujanti tik su kai kuriais žmonėmis, beveik neturinti laisvalaikio, nes nuolatos jį stengiasi užimti darbu, nors finansinė šeimos padėtis gana gera. Draugų turi labai mažai, nes pati nesistengia palaikyti ryšių. Sūnus skundžiasi, kad artėjant didžiosioms metų šventėms, mama dar intensyviau dirba, stengiasi nebūti namie, mažai bendrauja, dažnai verkia be priežasties. Nors jis stengiasi su savo šeima ją užimti, kviečia švesti šventes kartu, tačiau ji dažniausiai atsisako. Taip pat nenori švęsti ir su kitais artimaisiais,broliu, jo šeima. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos namų darbas
KategorijaPsichologija
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.83 KB
AutoriusXX
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRamanauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word interviu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-05-08 IP: 86.100.129.247
    ugnej sako

    neblogas is bedos, bet siaip tai ganetinai silpnas..........

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Ramanauskienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą