Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Įgūdžių susidarymo ypatumai

Įgūdžių susidarymo ypatumai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Nustatyti skirtingų sąlygų poveikį kai kurių grafinių įgūdžių formavimuisi. Metodika. Rezultatai ir jų analizė. Išvados.

Ištrauka

Visi žmonės turi savo gyvenimo tikslą. Kaip nurodo A.Adleris (2003), kiekvienas žmogaus veiksmas yra kaip priemonė pasiekti tikslą. Kiekvienai žmogaus sąmoningai veiklai vykdyti reikalingos tam tikros sąlygos, kurios tai palengvina. Viena jų būtų žmogaus įgūdžiai.
"Įgūdžiai – tai pratybomis įtvirtinti veiksmų atlikimo būdai, suautomatinti sqąmoningos veiklos komponentai. Jie padeda veikti tiksliai, greitai ir lengvai, naudojant mažiausiai energijos" (J.Lapė, G.Navikas, 2003, p.198). Pavyzdžiui, skaitydami knygas, mes negalvojame apie tai kaip skaityti atskiras raides ir jungti jas į žodžius, tai vyksta automatiškai, nes visas mūsų dėmesys būna sutelktas į skaitomo teksto turinį.
Kiekvienas žmogus turi daug įgūdžių: vaikščiojimo, skaitymo, rašymo, mašinos vairavimo, šaudymo ir kt. Gali būti skiriami išorinės veiklos – judėjimo ir vidinės veiklos – protiniai įgūdžiai. Paprastai skiriamos keturios įgūdžių rūšys: sensoriniai – sugebėjimas tiksliai ir greitai atpažinti ženklus, pastebėti detales, garsus, nustatyti atstumą iš akies, iš skonio ir kvapo atpažinti sudedamąsias patiekalo dalis ir kt., motoriniai – įgūdis eiti, bėgti, išlaikyti pussiausvyrą važiuojant dviračiu, groti akordeonu nežiūrint į klaviatūrą ir kt., sensomotoriniai – kai atliekami judesiai kontroliuojami regėjimu ar klausa: tai piešimas, rašymas, automobilio vairavimas ir t.t., intelektiniai – matematikos uždavinių , problemų sprendimas, darbo planavimas ir kt. (J.Lapė, G.Navikas,2003).
Įgūdžio susidarymas prasideda veiksmo įsisąmoninimu, t.y. išmokimu jį atlikti , pavyzdžiui kalti plaktuku vinį. Tam pirmiausia reikia sužinoti ir atsiminti, kokius veiksmų elementus – judesius – ir kaip reikia daryti , kad gautume reikiamą rezultatą. Tada pagal aiškinimą ar matytą pavyzdį pradedami bandomieji veiksmai (J.Lapė, 1980). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos laboratorinis darbas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.53 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŽakaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Igudziu susidarymo ypatumai [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+4
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą