Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Komunikacija>Neverbalinė kalba

Neverbalinė kalba

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Kas yra komunikacija? Ištakos. Komunikacijos teorija. Neverbalinė komunikacija. Papildomos įžvalgos. Augmentinės ir alternatyviosios komunikacijos samprata. Augmentinės ir alternatyviosios komunikacijos ištakos. Kalbotyra. Psichologija. Psicholingvistika. Specialioji pedagogika. Kaip kalbėti be žodžių. Trys teritorijų tipai. Teritorijų dekoravimas. Keturios pozos, keturi elgesio būdai. Neverbalinis bendravimas. Neverbalinis bendravimas perteikiamas. Neverbalinis žinių perdavimas: reikšmių skyrimas. Neverbalinis žinių naudojimas. Apibendrinimas.

Ištrauka

Neverbalinė kalba bendravime turi nemažą įtaką. Ji padeda geriau išreikšti tai, ką norime pasakyti. Neverbalinė kalba padeda tada, kai žodžiai nedaro pakankamo efekto. Pvz.: prisilietimu, balso tembru, malonia veido išraiška galime parodyti meilę ir taip pat galime suprasti, kad esame mylimi. Neverbaline kalba galime parodyti žmogui, kad pykstame, kad mums nuobodu, kad esame nusiminę ir t.t.
Neverbalinę kalbą galima suskirstyti į tokias grupes: neverbalinė kalba, kuri suvokiama, kai pašnekovas mato savo akimis kito pašnekovo neverbalinę kalbą (akys); neverbalinė kalba suvokiama per prisilietimus (prisilietimai); neverbalinė kalba suvokiama per kitus šaltinius (skonio, kvapo, laiko).

Vizualiai gaunamos žinios
Gestai ir judesiai (atviri veiksmai)

Dauguma neverbalinės kalbos veiksmų yra atviri ir lengvai pastebimi. Pavyzdžiui, kumščių gniaužimas, žingsniavimas, tam tikrų daiktų laikymas ir naudojimas, įvairūs gestai. Visi esame pažįstami su šiais gestais ir dažniausiai žinome, kaip turėtume suprasti gestais perduodamą informaciją. Reikėtų prisiminti, kad daugelis kūno judesių gali nesutapti su verbaline kalba (asmuo sako ‚‘o ne, aš nesusijaudinęs‘‘ bet negali sėdėti ramiai, krutina pirštus, ima į rankas daiktus). Kai verbalinė kalba prieštarauja neverbalinei, žmonės linkę tikėti pastarąja.
Norint teisingai suprasti neverbalinės kalbos elementus, kaip ir žodžius, jie turi būti išreikšti visame kontekste. Be viso konteksto dažniausiai negalėsime pasakyti, ką atskiras gestas galėtų reikšti.
Kontekste atviri kūno judesiai dažniausiai perduoda tikslią informaciją.
Pavyzdžiui perduoti informaciją gali rankų padėtis. Jei alkūnės nėra tvirtai prispaustos prie kūno, rankos yra laisvos ir gali lengvai judėti, rankų pozicija yra atvira. Jei alkūnės prispaustos prie kūno, sukryžiuotos, tokia padėtis vadinama uždara. Uždara rankų padėtis gali rodyti, kad žmogui šalta, kad jis susirūpinęs savomis mintimis ir ne itin domisi kitu žmogumi, kad nenori priimti nauijos informacijos. Kai kas mano, kad dažna tokia rankų pozicija rodo, kad žmogus niūrus, agresyvus, uždaro būdo.
Žmonių, kurie nori išreikšti šilumą kitam žmogui, susidomėjimą tuo, kas sakoma, turėtų būti dažnesnė atvira rankų pozicija. Kai kurie tyrimai parodė, kad šilta kūno pozicija tuir teigiamą įtaką, norint ką nors įtikinti; dėl šių priežasčių atvira rankų pozicija labiua pageidaujama.
Poza ir emocinis kito žmogaus vertinimas siejasi. Pavyzdžiui, moteris susitikusi nemėgstamą asmenį, stengsis nežiūrėti į jo pusę. Jeigu jai asmuo patinka, ji keičia savo veido išraišką, kartais į jį skersuoja arba žiūri į šoną. Kai moterys susitinka su visiškai nepažįstamu žmogumi, jos žiūri tiesiai jam į akis. Vyrams šios taisyklės netinka. Abiem lytims palinkimas į priekį reiškia, jog asmuo patinka, atsilošimas rodo negatyvius jausmus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomunikacijos referatas
KategorijaKomunikacija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis36.58 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Putrienė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
FakultetasŠiaulių fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbaline kalba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • S. Putrienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą