Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Komunikacija>Masinė komunikacija. Skaitymas

Masinė komunikacija. Skaitymas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Masinė komunikacija. Masinės komunikacijos formos. Popierinės masinės komunikacijos formos. Multimedinės masinės komunikacijos. Radijas. Televizija. Kompiuteriniai tinklai (kompiuteris ir internetas). Skaitymo tyrimai. Išvados.

Ištrauka

Beprotišku greičiu modernėjant informacinėms technologijoms neįmanoma įsivaizduoti šios dienos be sąvokos "masinė komunikacija" ( toliau MK), kuri nuo seniausių laikų įsiskverbė į žmogaus gyvenimą.
Apie masinės komunikacijos įtaką ir poveikius gan plačiai diskutuojama ne tik visuomenės, bet ir mokslo terpėje (ypač komunikacijų ir bibliotekininkystės), daromi įvairūs tyrimai (interneto, smurtinių filmų poveikio, skaitybos ir kt.). Temą "Knyga ir skaitymas masinių komunikacijų sistemoje" nagrinėsiu tokiu aspektu – masinės komunikacijos priemonės ir visuomenė: ryšiai ir poveikiai. Referate daugiau dėmesio skirsiu masinei komunikacijai kaip reiškiniui, jos priemonėms bei vis daugėjantiems skaitybos tyrimams, nes su naujųjų informacinių technologijų tobulėjimu bibliotekos pastebi mažėjančius skaitytojų srautus.
Pagrindinis referato tikslas – išsiaiškinti kokie ryšiai yra tarp masinės komunikacijos formų bei kokį poveikį daro visuomenės gyvenimui.
Referato uždaviniai :
• apžvelgti kas yra masinė komunikacija ir kokios jos formos;
• nustatyti kokie MK formų tarpusavio ryšiai;
• nustatyti MK poveikį visuomenei;
• įsiaiškinti kam, kodėl daromi skaitytojų ir skaitybos tyrimai.
Savo referatui rinkausi ne tik kuo daugiau ir įvairesnių knygų, bet ir savo žinias įgytas rugsėjo mėnesį lankantis Italijoje, Brescia miesto viešojoje bibliotekoje Queriniana. Mano surinktas informacijos "bagažas" praplėtė mano akiratį, suteikė galimybę susimąstyti apie savo skaitybos problemas ir kokį man poveikį daro masinės komunikacijos. Studijuojant surinktą informaciją supratau, kad jos tiek daug, todėl išskyriau mano nuomone pagrindines masinės komunikacijos priemones tai- spaudą, televiziją, radiją, kompiuterį bei internetą. Apžvelgus šias priemones ir nustačius kokie tarpusavio ryšiai bei poveikiai visuomenei - manau tikslinga pakalbėti apie skaitybos tyrimus.


Masinė komunikacija – tai masinės komunikacijos priemonėmis (MKP) skleidžiami kūrėjų pranešimai, skirti didelei, heterogeniškai (įvairialypei), skirtingose vietose esančiai auditorijai. Masinė komunikacija siekia kryptingai, įvairiais būdais paveikti visuomenės nuomonę". Ji sklinda plačiai ir greitai, yra vienakryptė (negalima iškart sužinoti kaip reaguoja informacijos gavėjas), masių komunikacija vieša ir atvira, dažniausiai tarp informacijos siuntėjo ir gavėjo tarpininkauja žiniasklaida, kurių tarpusavio santykius reglamentuoja taisyklės . Todėl MK tapo fenomenu bei daugelio ginčų centru.
MK teorijos pradžia laikoma XIX a. pabaiga, kuomet visuomenė informaciją pradėjo gauti ne tik kalbėdami vienas su kitu ar skaitydami knygas, kurių nebuvo tiek daug kaip dabar. Tuomet atsirado naujo tipo informavimo priemonės – laikraščiai, žurnalai, įvairios media rūšys (kinas, radijas, televizija ir kt.). Savo greitumu, naujumu sparčiai įsiliejo į visuomenės gyvenimą ir taip pat pelnė daugelio skeptikų papeikimų . O atsiradus kompiuteriui bei internetui – buvo prabilta apie "bepopierinės visuomenės ateitį". Infoentuziastai ne tik tvirtina, kad informacijos technologija išstums, tarkime, dokumentus, pasakojimus išskaidys į hipertekstą, žinias redaguos į duomenis, bet kad tokie dariniai, kaip organizacijos bei institucijos tėra susikompromitavusios senosios tvarkos liekana. Vis tobulėjant skaitmeniniam informacijos pateikimo būdui – dalis visuomenės puola į kovą, kad žmonės nepamirštų spausdinto žodžio. Teisybės sargai (policija, teisininkai ), pedagogai bei tėvai teigia, kad be viso to, ką gero duoda informacinės technologijos – taip pat ir žaloja žmogaus savimonę "akivaizdų masinių informavimo priemonių bulvarėjimą, primityvėjimą, agresyvumo, žiaurumo propagandą, pretenziją būti galutine teisingumo instancija" . Todėl nuo pavienių asmenų iki mokslininkų imta plačiai diskutuoti – kokią vietą masinėse komunikacijose beturi spausdintas žodis. Todėl daromi įvairūs tyrimai: skaitymo ir skaitybos, moderniųjų informacijos priemonių ryšiai ir skirtumai, santykis su "popierine" informacija bei poveikis visuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-03
DalykasKomunikacijos referatas
KategorijaKomunikacija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.44 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masine komunikacija. Skaitymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-4
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą