Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Savigarbos ir pasiekimų ryšys

Savigarbos ir pasiekimų ryšys

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – paanalizuoti savigarbos ir pasiekimų ryšį. Savigarba. Vaiko savigarbos ugdymas ir formavimas. Lūkesčiai, skatinantys arba slopinantys savigarbą. Savęs nuvertinimo ženklai. Savigarbos trūkumas. Pasitikėjimas savimi. Vaiko asmenybės užuomazgos. Savęs vertinimas. Ikimokyklinio amžiaus vaiko savimonė ir savęs vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Kai kurie žmonės jau gimsta pasitikėdami savimi – atrodo, kad jie nieko nebijo. Jie visuomet pasiryžę viską išmėginti, niekas jų nepriblokš, nesėkmės jų nejaudina. Jeigu jiems nesiseka verslas, tai dar šito nežinosite, bet jau išgirstate, kad jie ėmėsi kažko kita.
Kodėl kai kurie žmonės taip savimi pasitiki? Kuo jie skiriasi nuo kitų? Kur išmoko šitaip savimi pasitikėti? Norom nenorom vėl grįžtame į tą amžių, kai mūsų charakteris dar tik formavosi. Dažniausiai būtent tuo metu formuojasi ir pasitikėjimas savimi arba atsiranda jo stoka.
Sėkmė gimdo sėkmę. Kai esi giriamas, kai žmonių žodžiai apie tavo laimėjimus glosto širdį, tai užplūsta ryžtas atlikti dar ką nors drąsesnio ir reikšmingesnio. Tai ypač gerai matyti stebint mažus vaikus. Kai kurie iš mūsų ne dėl savo pačių kaltės priversti nuolat abejoti, jaustis niekam neverti, nevykėliai arba kamuotis dėl įsitikinimo, jog yra ne tokie kaip visi.
Nei vienas iš vaikų ar suaugusiųjų negalėtų pasigirti, kad viskas gyvenime sekasi vienodai gerai. Vienose srityse sekasi labiau, kitose prasčiau, o kai kur visai nesiseka. Kompensuoti savo nesėkmes galima, pervertindami savo vaidmenis. Galime susikoncentruoti į vienus savo Aš aspektus ir ignoruoti kitus. Vaikai, kurių savigarba aukšta, gerai žino savo teigiamas ir neigiamas puses. Kai vaikus su aukšta savigarba kažkurioje srityje ištinka nesėkmė, jie geba susitelkti ties teigiamais savo bruožais. Žema savigarba yra susijusi su menku savęs pažinimu. Taigi mokiniai su žema savigarba blogiau žino savo ypatybes ir jų konkretūs savęs vertinimai nėra aiškiai diferencijuoti. kiekvieno iš mūsų savigarbos lygis labai svarbus, nes jis atsispindi bendravime. Ir aukštą, ir žemą savigarbos lygius atitinka tam tikras bendravimo stilius bei kalbos būdas.
Darbo tikslas – paanalizuoti savigarbos ir pasiekimų ryšį.
Darbo uždaviniai:
surinkti informaciją apie savigarbą ir jos trūkumus;
išanalizuoti surinktą informaciją;
apibendrinti surinktą informaciją ir padaryti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-31
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.68 KB
Autoriusegle_k
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. L. Brazdeikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savigarbos ir pasiekimu rysys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. L. Brazdeikienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą