Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Naujosios viešosios vadybos idėjos Lietuvos valstybės tarnyboje

Naujosios viešosios vadybos idėjos Lietuvos valstybės tarnyboje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti pagrindines viešosios vadybos idėjas bei plačiau išanalizuoti privatizacijos principo taikymą bei bendruomenės valdžią sutinkamą Lietuvos Valstybės tarnyboje. Naujosios viešosios vadybos samprata ir bruožai. Privatizacija Lietuvos valstybės tarnyboje. Valdžios įstaigoms orientuojantis į rinką. Bendruomenės valdžia: seniūnaitijos ir seniūnaičiai. Išvados.

Ištrauka

Naujų XX amžiaus technologijų išplitimas, globalizacija bei pokyčiai darbo rinkoje lėmė tai, kad pasaulyje prasidėjo spartesnė verslumo, verslo principų plėtra ne tik tradicinėse ūkio ir prekybos sferose, bet ir viešajame sektoriuje. Tradicinis, centralizuotas, hierarchiškas valdymas, pradėtas traktuoti kaip neefektyvus, nesugebantis keistis ir prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančios, naujos visuomenės. Poreikis tobulinti, modernizuoti viešojo sektoriaus veiklą Lietuvoje juntamas ypač stipriai, ir vienas iš būdų tai padaryti - pritaikyti privačiose įstaigose taikomus vadybinius veiklos principus. Būtent naujoji viešoji vadyba (NVV) tampa nauju vertybiniu sėkmingos viešojo sektoriaus veiklos orientyru taikomu Lietuvoje, kuris reikalauja, kad valstybės tarnautojas taptų labiau vadybininkas, nei administratorius.
Nors NVV modelis tik prieš porą metų pradėtas plačiai taikyti Lietuvos valstybės tarnyboje, tačiau jau pastebimi tam tikri ryškūs pokyčiai, naujovės viešojo administravimo institucijose, kurie inicijuoti remiantis būtent naujosios viešosios vadybos principais: tai privatizacija - valdžios institucijos generuoja sprendimus, o paslaugų teikimas atiduodamas privačiajam sektoriui, taip pat sprendimų priėmimo galia vis dažniau atiduodama piliečiams – politikai mažiau kišasi į gyventojų problemas, skatindami juos pačius nuspręsti, kokia išeitis būtų geriausia, ką būtent ir atlieka naujoji pareigybė – seniūnaičiai. Taigi darbe plačiau išanalizuosiu minėtasias NVV idėjas, kurios jau plačiai taikomos Lietuvos valstybės tarnyboje.
Darbo tikslas – atskleisti pagrindines viešosios vadybos idėjas bei plačiau išanalizuoti privatizacijos principo taikymą bei bendruomenės valdžią sutinkamą Lietuvos Valstybės tarnyboje. Kad tai padaryti būtų lengviau iškeliami šie darbo uždaviniai:
1. Pateikti naujosios viešosios vadybos sampratą ir pagrindinius jos principus.
2. Išnagrinėti privatizacijos taikymą Lietuvoje, atitinkantį du NVV pricipus - vairavimas, o ne irklavimas; į rinką orientuota valdžia, apžvelgiant privačiuosius pirkimus bei rinkos mechanizmus, kurie taikomi Lietuvos valstybės tarnyboje.
3. Išanalizuoti naują pareigybę – steigiamas seniūnaitijas, ir jų vadovų seniūnaičių reikšmę, atstovaujant vietos bendruomenes.
Uždaviniai įgyvendinami taikant mokslinės literatūros studijų, analizės, aprašymo metodus. Rašant darbą daugiausia remtasi šių autorių: J. Staponkienės, A. Guogio ir D. Gudelio, S. Pivoro, K.Navicko darbais bei LR Vietos savivaldos įstatymu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-30
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.57 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStumbraitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujosios viesosios vadybos idejos Lietuvos valstybes tarnyboje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stumbraitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą