Išplėstinė paieška
 
 
 

Grupės valdymas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti pagrindinius grupių susidarymo principus, bei gaires kaip turėtų būti valdoma grupė , kuri padėtų sėkmingam įmonės tikslų siekimui. Grupės. Darbo grupės. Grupių tikslai. Vadovo vaidmuo grupėje. Grupių ypatybės. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėse kompanijose yra labai svarbus komandinis darbas. Yra stengiamasi, kad atskiri individai būtų suburiami į grupę ir ta grupė žmonių dirbanti kompanijoje būtų komanda, kad pasiektų maksimalių rezultatų, bei įgyvendintų visus tai grupei keliamus reikalavimus. Bet norint šitai pasiekti reikia ne tik suburti grupę, bet ją ir valdyti, nes nevaldoma grupė dažniausiai susiskaido ir nepasiekia jai iškeltų tikslų.
Atskleidžiant šią temą , aš bandysiu išanalizuoti, kas yra grupė, kaip ji susidaro, kas ją valdo, bei kokie yra galimi grupės valdymo būdai. Akcentuoti svarbiausias vadovų funkcijas, kurios reikalingos geram vadovavimui grupei, t.y. koks turėtų būti grupės valdymas. Reikia surasti svarbiausių valdymo klausimų sprendimo pradžią. Vadovaujantis asmuo turi įvertinti ir savo pavaldinius, kokie yra jų interesai, kas juos vienija, bei kas skiria, kaip išnaudoti kiekvieno žmogaus asmenines savybes, kad jos pasitarnautų grupei bei jos tikslams. Vadovui, pasirinkus teisingą vadovavimo stilių, turi pavykti įtikinti visus darbuotojus bendradarbiauti, siekiat įmonei naudingų tikslų. Šiuos tikslus vadovas turi apibrėžti konkrečiai kiekvienam darbuotojui arba grupei, bei juos motyvuoti tam kad ateityje galima būtų pasiekti maksimalius rezultatus.
Šio darbo tikslas – atskleisti pagrindinius grupių susidarymo principus, bei gaires kaip turėtų būti valdoma grupė , kuri padėtų sėkmingam įmonės tikslų siekimui.
Svarbiausias iš asmenybės tikslų ir poreikių - socialinis poreikis būti grupės nariu. Daugelis mūsų gali prisiminti, kaip kadaise buvo linkę dirbti nelabai įdomų ar nemalonų darbą vien todėl, kad atsidurtų įdomesnėje ir malonesnėje socialinėje aplinkoje. Kiekvienas prisimins atvejų, kai laukė ne tiek paties darbo ar atpildo už jį, kiek socialinių privalumų- kontaktų ir bendravimo su kolektyvu, kurio nariu jis buvo. Šiuo požiūriu mes ne vieniši. Organizacijose atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, dirbantys vieni ar su dviem trimis draugais, nejautė tokio pasitenkinimo kaip didesnių kolektyvų nariai. Su socialiniu kolektyvo nario poreikiu susijęs ir noras pajusti draugiškumą. Tam tikra prasme tai yra vienas iš siekimo būti grupės nariu veiksnių. Kita prasme -jo priešingybė. Siekdamas būti kolektyvo nariu, žmogus nori būti tarp kitų žmonių. Prieraišumo jausmas paaiškina, kas vyksta tarp žmonių, kai jie drauge. Kolektyve jie elgiasi taip, kad suteiktų malonumą tiems, su kuo nuolat bendrauja. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.32 KB
Autoriusliova
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Lileikis
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupes valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • S. Lileikis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą