Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Prezidento konstitucines galios Lietuvos Respublikos (LR) konstitucijose

Prezidento konstitucines galios Lietuvos Respublikos (LR) konstitucijose

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Pirmieji projektai, vizijos apie Lietuvos valstybės vadovo instituciją. Savivaldybės Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės (LDK) konstitucijos pamatai. Bandymai įvesti konstitucinę monarchiją Lietuvoje. Lietuvos laikinosios konstitucijos. 1920 metų Steigiamojo seimo pamatai prezidento raidos instituto raidoje. 1922 metų Lietuvos Valstybės Konstitucija ir prezidento galios joje. 1922 metų Lietuvos Valstybės Konstitucijos spragos. Prezidento galių sustiprinimas 1928 metų Lietuvos Valstybės Konstitucijoje. Prezidento galios 1938 metų Konstitucijoje. Prezidento galios įtvirtintos 1992 metų Konstitucijoje. Pirmieji projektai. Prezidento galios ryšyje su valdžiomis. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat seniausių laikų vienas iš valstybės, ar tai būtų imperija, kunigaikštystė, atributas, simbolis visada buvo jos valdovas. Galima sakyti senovėje tai buvo vienas iš pagrindinių faktorių, kurie lemdavo to meto valstybės gyvenimą, ypač valdimą. Vieni jų stiprindavo valstybę, kiti silpnindavo. Nors ir lemdavo vasltybės likimą daugelis aplinkybių, bet daugeli įtakos tam turėdavo valdovo asmenybė, jo sugebėjimas greitai reaguoti, jo savitas mąstymas, jo gebėjimas paveikti aplinką ir sprendimus.
Beje tikriausiai galima sakyti, kad ši taisyklė atkeliavo ir iki dabar, pavyzdžiui, nors sakoma, kad dabartinėje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje (priimta 1992 metais spalio 25 dieną) įtvirtinta prezidento pareigybė ne daug leidžia ,,nuveikti‘‘ priimant sprendimus, kad jai suteikta mažai galių, bet tikriausiai nesuklysiu sakydamas, kad nors ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nėra prezidentui suteikta tiesioginių galių, kaip pavyzdžiui, prezidentizmo modelyje, bet daugelis aplinkybių priklauso būtent nuo prezidento. Jei tai tvirta asmenybė, nebijanti priimti sprendimus, turinti griežtą nusistatymą, tai tokiu atveju prezidentas gali daryti didelę įtaką valstybės valdymui, nes reikia nepamiršti, kad jis gali turėti didžiūlį ramstį - tautos palaikymą.
Valstybei reikia atsakingo asmens, užtikrinančio konstitucinę tvarką, garantuojančio valstybinės valdžios tęstinumą ir stabilumą, aukščiausiu lygiu atstovaujančio tarptautiniams santykiams. Tokias funkcijas vykdo valstybės vadovas, turintis pakankamų įgaliojimų bendradarbiaujant su įstatymų leidžiamąja, vykdomąja bei teisminėmis valdžiomis.
Valstybės vadovo institucija egzistuoja visose valdymo formose. Monarchijose valstybės vadovo funkcijas vykdo monarchas (imperatorius, karalius, didysis hercogas, šeichas, emiras), respublikose - prezidentai. Kai kuriose šalyse valstybės vadovo funkcijas vykdo kolegiali institucija - prezidiumas ar taryba (buv. Sovietų Sąjunga, Šveicarija). Tačiau net ir kolegialiai institucijai vykdant valstybės vadovo funkcijas, yra renkamas šios institucijos pirmininkas, kuris, turėdamas nedaug įgaliojimų, reprezentuoja šalį.

Tikslas: atskleisti Prezidento konstitucines galias Lietuvos Respublikos konstitucijose.
Uždaviniai: 1) Atskleisti Prezidento konstitucinių galių priežastis Tarpukario konstitucijose
2) Įvertinti Prezidento konsitucines galias įtvirtintas 1992 metų spalio 25 dienos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.
3) Palyginti Prezidento galias Lietuvos Respublikos konstitucijose.
Metodai: 1) literatūros šaltinių analizė
2) Lyginamasis metodas ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis39.2 KB
Autoriusmakaveliis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDžolana Vaitavičienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prezidento konstitucines galios Lietuvos Respublikos (LR) konstitucijose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Džolana Vaitavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą