Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Atsakomybės už konkurenciją teisės aktų apžvalga

Atsakomybės už konkurenciją teisės aktų apžvalga

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Atsakomybės už konkurenciją reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus rūšys. Ūkio subjektams taikomos administracinės sankcijos už konkurenciją reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Elgesio įpareigojimai. Struktūriniai įpareigojimai. Baudos, jų skyrimo ir išieškojimo tvarka. Žalos atlyginimas pažeidus konkurenciją reglamentuojančius teisės aktus. Žalos, atsiradusios dėl draudžiamų susitarimų sudarymo arba dėl ūkio subjektų piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, atlyginimas. Žalos, atsiradusios dėl neleistinos koncentracijos, atlyginimas. Ūkio subjektų civilinė atsakomybė už veiksmus, prieštaraujančius ūkinės veiklos sąžiningai praktikai ir geriems papročiams. Žalos atlyginimas suteikus neteisėtą valstybės pagalbą. Išvados.

Ištrauka

Pradėti norėtųsi nuo to, kad šiuo darbo problematika gana rimta, kadangi apžvelgti ir išanalizuoti visus teisinius norminius aktus susijusius su atsakomybe už konkurenciją yra gana sunku, nes tokių teisės aktų yra labai daug ir kiekvienas jų įneša tam tikrą dalį nuostatų i bendrą konkurenciją reglamentuojančių teisės normų visumą. Tačiau sekant jurisprudencijos pėdomis, mes pabandysime išskirti pagrindinius norminius aktus, kurie reguliuoja konkurencijos egzistavimo sąlygas, ypatybes ir nusako atsakomybę už šių teisės normų nesilaikymą ar nepaisymą.
Tai gi kas ta konkurencija ir kaip ji pasireiškia? Konkurencija (lot. concurrentia < concurro 'bėgu drauge') - gamintojų, vartotojų ir kitų ekonomikos subjektų varžymasis dėl rinkų, prekių ir kitų išteklių. Konkurencija atsiranda tada, kai vienoje sferoje - prekyboje, gamyboje, prekių paskirstyme ar kitoje veikloje atsiranda keli subjektai, užsiimantys tokia pačia veikla.
Šią temą nagrinėjo tokie autoriai, kaip D. Švirinas, L. Darulienė, A. Strumskis, A. Miškinis, L. Darulienė., I. Norkus, tačiau didžiąją darbo dali vis dėl to remsimės Lietuvos Respublikos įstatymais, kodeksais, valstybės nutarimais ir kitaip norminiais teisės aktais, nes tai apsprendžia mūsų darbo tema – atsakomybės už konkurenciją teisės aktų apžvalga.
Mes išnagrinėsime ir aptarsime tokius klausymus, kaip atsakomybės už konkurenciją reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus rūšys (aptarsime visas tris rūšis: administracinę, civilinę ir baudžiamąja), ūkio subjektams taikomos administracinės sankcijos už konkurenciją reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus (t.y. elgesio įpareigojimai, struktūriniai įpareigojimai ir baudos, bei jų skyrimo ir išieškojimo tvarka) bei žalos atlyginimas pažeidus konkurenciją reglamentuojančius teisės aktus. Tai gi žvelkime gyliau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-16
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis37.56 KB
AutoriusArt1sBack
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasBernotaitė
Švietimo institucijaVilniaus verslo teisės akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsakomybes uz konkurencija teises aktu apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2011-02-17 IP: 84.46.240.36
    lina sako

    Silpnokas darbas kaip 4 kurso studentui. Visu pirma, daug gramatikos ir stiliaus klaidu, o antra, neissamus, parasytas atmestinai.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus verslo teisės akademija / 4 Klasė/kursas
  • Bernotaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą