Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Socialinio pedagogo praktika: Kuršėnų vaikų globos namai

Socialinio pedagogo praktika: Kuršėnų vaikų globos namai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Kuršėnų vaikų globos namų socialinė schema. Ryšiai su kitomis įstaigomis ir visuomene. Kuršėnų vaikų globos namų aplinkos ir išteklių analizė. Kuršėnų vaikų globos namų socialinis pasas. Kuršėnų vaikų globos namų veiklos planas. Socialinio pedagogo ketvirčio veiklos programa. Socialinio pedagogo mėnesio veiklos programa. Socialinio pedagogo savaitinės veiklos programa. Individualaus atvejo analizė. G.S. charakteristika (ištrauka iš dokumento skirto Šiaulių apskrities administracijos direktoriui). G.S. pagrindinės problemos. G.S. Individualus elgesio korekcijos planas. Pagalbos būdai G.S. turinčiam emocijų ir elgesio sutrikimų. Kritinė praktikos analizė.

Ištrauka

Kuršėnų vaikų globos namai (KVGN) įkurti 1939m. Tai valstybinė institucija, kurios steigėjas yra Šiaulių apskrities viršininko administracija. Įstaiga įsikūrusi Pramonės gatvėje Nr.2, gražiame pušyne, ant Ventos upės kranto. Globos namai orientuojasi į vaikų - našlaičių ir netekusių tėvų globos priežiūrą ir globą. KVGN tai įstaiga, kurioje ugdomi vaikai iš nedarnių šeimų, nepatyrę tėvų ir artimųjų meilės, apleisti fiziškai ir emociškai, patyrę įvairiapusę prievartą. Šiuo metu čia gyvena 95 vaikai nuo 3 iki 20 metų amžiaus, iš jų 12 ikimokyklinio amžiaus vaikų. Vaikų gyvenimui sudarytos geros sąlygos: įrengti darbo ir miegamieji kambariai, sporto salės, biblioteka, skaitykla, valgomasis ir kitos reikalingos patalpos. Ugdytiniai mokosi Kuršėnų m. Pavenčių ir Daugėlių vidurinėse mokyklose, kartu su šeimose gyvenančiais vaikais. Mokyklose jiems organizuotas maitinimas. Tai namai su išvystytu pagalbiniu ūkiu, gyvulių ferma, sodu. Ūkyje auginamos daržovės ir vaisiai, kurie naudojami vaikų mitybai. Vaikų pagalba pagalbiniame ūkyje padeda formuoti jų darbinius įgūdžius ir paruošia vaikus integracijai į visuomenę.
Vaikų namų personalas – 59 darbuotojai. Iš jų 25 tiesiogiai dirba ugdomąjį darbą su vaikais. Aptarnaujantį ir ūkio personalą sudaro 26 darbuotojai Globos namuose yra įsteigtas 1 socialinio pedagogo etatas.
Pagrindinės socialinio pedagogo pareigos KVGN:
1. Tiriamasis darbas – socialinių ir materialinių poreikių , psichologinių-pedagoginių poreikių, saugumo, paauglių agresyvumo tyrimas.
2. Kolegialus darbas su ugdytiniais – tai bendri renginiai, darbas su konkrečiomis šeimynomis, bendradarbiavimas su vaikų globos namų ugdytinių aktyvu.
3. Individualus darbas – kompleksinis individualus ugdytinio psichologinis – pedagoginis pažinimas, individualus prevencinis darbas ir pagalba.
4. Tarpžinybinis bendradarbiavimas.
5. Ugdytinių atstovavimas teisinėse institucijose.
6. Socialinė parama – rūpinimasis vienkartinėmis pašalpomis išvykstantiems mokytis, našlaičių pensijomis, išlaikymo pašalpomis, tarpininkavimas darbo biržoje bei socialinės paramos skyriuje iš vaikų globos namų išeinantiems pilnamečiams ugdytiniams.
KVGN visapusiškam vaikų ugdymui skiriamas didelis dėmesys – veikia jaunųjų miškininkų, dramos, dailės ir darbų, sporto, atletinio kultūrizmo būreliai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-17
DalykasSpecialiosios pedagogikos praktikos ataskaita
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis39.7 KB
Autoriusamellija
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDoc. D. Alifanovienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio pedagogo praktika kursenu vaiku globos namuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Doc. D. Alifanovienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą