Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Krovinių vežimo sutarties nutraukimo pasekmės

Krovinių vežimo sutarties nutraukimo pasekmės

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Krovinių gabenimas teoriniu aspektu. Krovinių vežimo sutarties nutraukimas. Bendri sutarties nutraukimo aspektai. Vienašalės sutarties nutraukimas. Sutarties nutraukimo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Transportas Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, yra prioritetiškai plėtojama ūkio šaka.Transporto sektorius vaidina svarbų vaidmenį šalies bei tarptautinėje ekonomikoje. Lietuvoje transportas sukuria maždaug 8 proc. šalies bendrojo vidaus produkto, šalies transporto įmonės sėkmingai pasinaudoja turimais pranašumais bei geografine šalies padėtimi. Tikėtina, jog ateityje, plėtojantis užsienio ekonominiams ryšiams, transporto bei kitų infrastruktūros sektorių vaidmuo didės. Vienas iš svarbių veiksnių, ateityje įtakosiančių Lietuvos transporto įmonių veiklą, bus Lietuvos integracija į ES, su ja susijęs rinkos liberalizavimas, reguliavimo normų bei investicinių projektų įgyvendinimas.
Atskirų ES valstybių narių transporto politikos nuostatų derinimas yra susijęs su Vieningosios rinkos įgyvendinimu. Bendra transporto politika buvo viena iš trijų bendrųjų politikos sričių, kurios įgyvendinimas buvo numatytas 1957 m. Europos Ekonominės Bendrijos sutartyje.
Pagal savo paskirtį transporto sistemą būtų galima suskirstyti į dvi pagrindines dalis - krovinių transporto ir keleivių transporto sistemas.
Kelių transportas - sudėtinė Lietuvos Respublikos ūkio ir socialinės infrastruktūros dalis, susijusi su keleivių ir krovinių vežimu keliais. Kelių transporto priemonės skirstomos į keleivines ir krovinines.
Krovinių (prekių, produkcijos, iškasenų, atliekų, siuntų, konteinerių ir kitų daiktų) vežimas yra jų gabenimas už atlyginimą iš siuntėjo išsiuntimo vietos į gavėjo paskirties vietą transporto priemonėmis Krovinio vežimo sutartyje vežėjas pagal priimtą užsakymą įsipareigoja priimti krovinį, pateikti transporto priemonę, pagal važtaraštį nuvežti jam patikėtą krovinį į paskirties punktą ir išduoti jį gavėjui, o siuntėjas įsipareigoja pateikti krovinį ir už jo vežimą sumokėti sutartyje nustatytą užmokestį.
Krovinių vežimas – viena iš didžiausių ir reikšmingiausių sparčiai Lietuvoje besivystančios transporto pramonės sričių. Lietuva išnaudodama dėkingą savo geografinę padėtį, per XX amžiaus paskutinį dešimtmetį smarkiai išvystė transporto verslą ypatingai krovinių vežimo srityje. Specifinė Lietuvos geografinė padėtis, leidžianti jai būti pagrindiniame krovinių transporto koridoriuje tarp Rytų ir Vakarų, lemia poreikį giliau išmanyti nacionalinius bei tarptautinius teisės aktus, teismų praktiką krovinių vežimo srityje. Kroviniai vietiniais ir tarptautiniais maršrutais įvairiomis transporto priemonėmis vežami pagal vežimo sutartis, kurios yra viena iš civilinės teisės sutarčių rūšių. Pagal šią kurso programą bus studijuojama ir artima krovinių vežimui – ekspedijavimo sutartis, be kurios daugelis vežimų šiais laikais būtų neįmanomas.
Darbo objektas – krovinių vežimo sutartis.
Darbo tikslas – aptarti pagrindines krovinių vežimo sutarties nutraukimo pasekmes.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti krovinių vežimo pagrindinius aspektus.
2. Išanalizuoti krovinių vežimo sutarties nutraukimo sąlygas.
3. Apibendrinti kelių transporto teisinį reguliavimą.
Darbe naudotasi tiek moksline, tiek metodine, tiek internetine medžiaga.
Darbą sudaro dvi dalys. Pirmojoje darbo dalyje pateikiama kelių transporto pagrindinių aspektų bendra apžvalga. Antrojoje darbo dalyje dėmesys koncentruojamas į pagrindinius krovinių vežimo sutarties nutraukimo aspektus. Galiausiai daromos išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-10
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.34 KB
AutoriusSimsim
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Rudanov
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kroviniu vezimo sutarties nutraukimo pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Rudanov
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą