Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Tarptautinės sutartys Lietuvos Respublikos (LR) teisės šaltinių sistemoje

Tarptautinės sutartys Lietuvos Respublikos (LR) teisės šaltinių sistemoje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos tarptautinių santykių istorija. Teisės šaltinio samprata. Teisės šaltinio samprata teisėje. Teisės šaltinio samprata konstitucinėje teisėje. Teisės šaltinio samprata tarptautinėje teisėje. Tarptautinių sutarčių teisė. Tarptautinės teisės principai. Tarptautinės sutartys, jų rūšys. Tarptautinių sutarčių sudarymas ir vykdymas. Lietuvos teisės sistema ir tarptautinės sutartys. Lietuvos teisės sistema konstitucinės teisės požiūriu. Tarptautinės sutartys Lietuvos teisės sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos siekis atgauti nepriklausomybę, kurti teisinę valstybę, neatsiejamas nuo siekio įsijungti į tarptautinius santykius. Šiek tiek daugiau kaip dešimt metų praėjo nuo pirmojo tarptautinio Lietuvos pripažinimo, ir per tą laiką atliktas didžiulis darbas ne tik įtvirtinant Lietuvą kaip tarptautinių santykių subjektą, bet ir priderinant Lietuvos teisinę sistemą prie pasaulinių standartų. Plečiasi Europos Sąjunga, griuvus Tarybų Sąjungai pasikeitė jėgų pusiausvyra, praeitin nugrimzdo "šaltasis karas", tačiau nerimsta lokaliniai konfliktai, pavojingą ribą pasiekė tarptautinis terorizmas. Negalima išlikti abejingu visiems šiems procesams, todėl natūralus noras geriau suvokti tarptautinio bendravimo principus, Lietuvos ir tarptautinės teisės santykį, išsiaiškinti egzistuojančius ryšius, priklausomybes, mechanizmus, kurių pagrindas – tarptautinės sutartys. Tai ir tapo pagrindiniu stimulu pasirenkant temą. Kita priežastis – temos "platumas" – ją nagrinėjant daugiau ar mažiau tenka susidurti su dauguma studijuojamos Konstitucinės teisės mokslo sąvokų, apibrėžimų, pajusti įvairių teisės šakų tarpusavio ryšį.
Vadovėlyje "Lietuvos konstitucinės teisės įvadas" pateikiamas konstitucinės teisės objekto apibrėžimas: "Konstitucinės teisės mokslo tyrinėjimo ir mūsų studijų objektas yra materialioji konstitucinė teisė – visos teisės normos, reglamentuojančios visuomeninius santykius, susijusius su valstybės ir valstybės valdžios sutvarkymu bei asmens teisine padėtimi valstybėje" [ 9 , p. 11]. Tema "Tarptautinės sutartys Lietuvos Respublikos teisės šaltinių sistemoje" išskiria nagrinėjimo poaibius – teisės šaltinio sampratą, tarptautines sutartis, Lietuvos Respublikos teisės sistemos sąvoką ir nusako šių poaibių nagrinėjimo ryšį, kurie ir yra analizės objektais. Nagrinėjama vadovaujantis šiuolaikine teisės samprata, todėl neapsiribojama vien normomis; jų kūrimas, valstybės orientacija, grindžiama asmens interesais, tautos suverenitetu ir valdžios, kaip atstovaujančios institucijos samprata.
Darbe naudojamas sisteminis ( filosofinis) metodas. Jo pagalba nagrinėsime tarptautines sutartis Lietuvos Respublikos teisės šaltinių sistemoje kaip dinamišką ir su egzistuojančia socialine tikrove susijusį reiškinį, turintį savo raidą iki "čia ir dabar" ; visapusiškai, problemą skaidant į dalis, derinant bendrų sąvokų, požymių apibrėžimą su jų veikimą konkretizuojančiais pavyzdžiais.
Darbo suskirstymas į dalis susijęs su objekto skaidymu – pirmame skyriuje trumpai pateikiama istorinė raida; antrame analizuojama teisės šaltinio samprata, trečiame – tarptautinės sutartys, ketvirtame – Lietuvos teisinė sistema, nustatant tarptautinių sutarčių vietą joje. Penktas skyrius – išvados – apibendrina temą.
Atskirai reikia pažymėti naudotos literatūros sąrašo formavimo principą. Visi norminiai aktai gauti naudojant Teisinės informacijos centro duomenų bazę "LITLEX", kuri nėra oficialus šaltinis, todėl jie ir nėra išskirti į atskirą norminių aktų grupę. Gale kaip papildomas priedas įdėti norminių aktų, susijusių su 1991m ir 1999m. tarptautinių sutarčių įstatymais, sąrašai; jie gauti naudojant minėtą "LITLEX" sistemą, įdomūs mokomuoju požiūriu ir gali būti naudingi, ieškant konkrečių sutarčių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-02
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis38.86 KB
Autoriussniegas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBeinorius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutartys Lietuvos Respublikos (LR) teises saltiniu sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Beinorius
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą