Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Vadovavimas viešojo administravimo institucijoms

Vadovavimas viešojo administravimo institucijoms

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimo privataus ir viešojo sektorių skirtumai. Vadovavimas viešosiose ir privačiose organizacijose. Valstybinis valdymas. Valstybinio valdymo subjektai. Demokratinis valdymas. Vadovavimo strategijos. Viešojo sektoriaus valdymo lygiai. Veiklos keitimo lygmuo. Išvados.

Ištrauka

Vadovavimas yra labai svarbi funkcija, be jos neįmanoma jokia organizacinė veikla. Vadovavimas – tai darbuotojų nukreipimas ir jų motyvavimas siekti tam tikro tikslo, naudojant atitinkamą vadovavimo stilių, renkantis įvairias poveikio formas, vadovavimo būdus ir metodus. Tai tarsi "pasibjaurėtinas sniego žmogus, kurio pėdsakų visur pilna, tačiau jo paties niekas nėra regėjęs"...
Vadovavimas žmonėms – mokslas ir menas. Darbo kolektyvo lyderiui keliami dideli reikalavimai visose visuomeninio gyvenimo sferose ir visuose valdymo lygiuose. Jis turi būti ne tik geras specialistas, bet ir gabus organizatorius, aukštos kultūros, plačios eurudicijos kolektyvo lyderis, sugebantis įžiebti žmonėse entuziazmą ir vesti juos paskui save. Galime teigti, kad šis reiškinys nuo žmogaus charakterio neatsiejama veiklos dalis. Vadovai privalo siekti įgyvendinti tikslus, sugebėti kurti ir išlaikyti bendradarbių pasitikėjimą, būti optimistai ir mokėti užkrėsti pavaldinius ateities vizija.
Vadovui nepakanka išmanyti tik techniką ir tecnologiją, jam būtina pažinti ir žmonių valdymo mokslo ir meno pagrindus, jo sudedamasias dalis: psichologiją, etiką, pedagogiką, socialinę psichologiją, logiką. Jo darbas susijęs su nauolatiniais informaciniais ir emociniais kontaktais, kuriems būdinga įtampa, turinio įvairovė, trumpalaikiškumas ir atsitiktinumas.
Dabartinėms organizacijoms būdinga tai, kad per daug kontroliuojama ir nepakankamai vadovaujama, o žmonės nenori, kad juos kontroliuotų. Jie nori, kad jiems vadovautų, todėl populiarus yra ne administratorius, o lyderis. Yra didelis skirtumas tarp kontroliuojančio lyderio (administravimo) ir vadovavimo, rodant lyderiavimo pavyzdį, ir jie abu yra svarbūs. "Administruoti" reiškia nurodyti priežastį, įvykdyti, įsipareigoti arba imtis atsakomybės, duoti nurodymus. Vadovauti – tai turėti įtakos, vesti kuria nors kryptimi, kursu, veiksmu, nuomone.
Vadovavimas viešosioms institucijoms skiriasi nuo privačioms institucijos. Šiuos skirtumus privalu žinoti, nagrinėjant valdymą. Jokia veikla, kaip ir vadovavimas, neapsieina be strategijos. Svarbu kiekvienai organizacijai kurti savo strategijas. Taip pat aktualus šiandien klausimas demokratijos svarba valstybės valdymo vaidmenyje.
Todėl šio darbo tiklsas yra apžvelgti visas šias temas ir padaryti išvadas apie vadovavimą viešojosioms administravimo institucijoms.
Rašant šį darbą buvo naudojamasi moksline literatūra bei internetine medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-20
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.69 KB
Autoriusevaldas00
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVita Skačauskaitė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas viesojo administravimo institucijoms [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Vita Skačauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą