Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešasis administravimas Europos Sąjungoje (ES)

Viešasis administravimas Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Viešasis administravimas. Viešojo administravimo samprata. Esminiai viešojo administravimo principai. Europos Sąjungos (ES) struktūra. Europos Sąjungos (ES) sandara. Europos Parlamentas. Europos Taryba. Europos Komisija. Europos Teisingumo Teismas. Europos Audito Rūmai. Problemos Europos Sąjungos (ES) institucijose. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjunga, šį pavadinimą įgavusi tik 1993 m. (prieš tai ji buvo vadinama Europos Ekonomine Bendrija), buvo įkurta 1957 m. Ši data siejama su Europos valstybių bendradarbiavimo pradžia. Žinoma, kadangi šią valstybių sąjungą sudaro daug valstybių, kontroliuoti jas iš vieno taško nėra lengva. Kaip ir bet kuri kita valdymo struktūra, Europos Sąjunga turi įstatymų leidžiamuosius ir vykdomuosius organus bei nepriklausomą teismų sistemą. Taigi, kaip ir bet kurios atskiros valstybės, Europos Sąjungos institucijos naudoja vadybinius, politinius ir teisinius procesus įstatymų leidžiamajai, vykdomajai ir teisinei valdžiai įgyvendinti visuomenei ar atskiroms jos grupėms teikiant viešąsias paslaugas, atliekant valstybės valdymą ir privačios veiklos reguliavimą.
Šio darbo tema aktuali daugelyje šalių, taip pat ir mūsų, nes Lietuva yra Europos Sąjungos dalis, kuriai šios sąjungos institucijos teikia viešąsias paslaugas. Taigi, kyla klausimas, iš kokių institucijų Europos Sąjunga sudaryta? Kokia jos struktūra?
Kadangi Europos Sąjungos struktūros, jos analizavimo, institucijų veiklos, galios, atsakomybės už atliekamą veiklą klausimai yra šių dienų aktualijos, juos gana plačiai analizavo ne tik Lietuvos (Vygandas Paulikas, Algis Junevičius, Darius Žeruolis, Gediminas Vitkus ir kt.), bet ir kitų šalių autoriai (J. Peterson, Carol Harlow, Neill Nugent, Tomasz Panfil, Simon Hix ir kt.).
Šiame darbe siekiama apibrėžti viešojo administravimo sampratą, taip pat pateikiama Europos Sąjungos struktūra ir jos dalių veikla, bandoma nusakyti Europos Sąjungos ir jos institucijų problemas. Taigi, analizuojama viešojo administravimo sąvoka ir kuom jis (viešasis administravimas) svarbus tiek valstybės, tiek Europos Sąjungos valdymo procesuose. Aptariant Europos Sąjungos politikos įgyvendinimo priklausomybę nuo efektyvaus jos institucijų darbo bandoma nurodyti Europos Sąjungoje ir jos institucijose kylančias problemas, jų poveikį šioms institucijoms. Glaustas tyrimo objekto ir jo problemu aprašymas, apibūdinimas padės tiksliai ir aiškiai nusakyti šio darbo prasmę ir padaryti teisingas išvadas.
Anot Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto docento, istoriko ir politologo Alvydo Raipos, viešasis administravimas – tai gana jauna mokslo sritis, atsiradusi XIX a. pabaigoje Prancūzijos ir Vokietijos mokslininkų pastangomis. Dauguma kitų mokslininkų ir praktikų viešojo administravimo kaip mokslo atsiradimo pradžia laiko W. Wilsono veiklą, jo darbus, kurie buvo nukreipti į administracinių institucijų, įgyvendinančių politines doktrinas ir sprendimus, valdymo ir vadovavimo praktinių įgūdžių įgyvendinimą ir tobulinimą. Tačiau viešojo administravimo kaip valstybės valdymo – administravimo funkcijos atsiradimas siejamas su dar prieš keletą tūkstantmečių atsiradusia organizuota visuomene. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-18
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.75 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasE. Stumbraitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesasis administravimas Europos Sajungoje (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • E. Stumbraitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą