Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>WiMax tinklo kokybė

WiMax tinklo kokybė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Paslaugų kokybė. Išoriniai parametrai. Vidiniai parametrai. Paslaugų kokybės užtikrinimo modelis. Duomenų perdavimas iš Abonento Stoties (SS) į BS. Perdavimo procesas iš BS į SS. Paslaugų srautų ir QoS parametrai. Ryšio kokybės mažėjimas. Išvados.

Ištrauka

WiMAX Forumas, suformuotas 2001 m. birželį siekiant skatinti IEEE 802.16 standarto, oficialiai žinomo kaip WirelessMAN pritaikymą ir tarpusavio sąveiką apibrėžia WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) kaip Pasaulinę mikrobangės prieigos tarpusavio sąveiką. WiMAX tikslas yra užtikrintį belaidį duomenų perdavimą ilgais atstumais skirtingais būdais, nuo linijų "taškas-taškas" iki pilnos judriosios korinės prieigos. Forumas apibrėžia WiMAX kaip "standartais pagrįstą technologiją, suteikiančią galimybę teikti "paskutinės mylios" belaidę plačiajuostę prieigą kaip alternatyvą kabeliniam ir DSL ryšiui."
Dažnai yra neteisingai manoma, kad WiMAX užtikrina 70 Mbit/s perdavimo spartą 112 kilometrų atstumu, priėmėjui judant arba esant mobiliam. Esant idealiai situacijai tai būtų tiesa, tačiau tikrovėje tiesioginio matomumo sąlygomis galima pasiekti simetrinės 10Mb/s spartos esant 10km atstumui, o miesto sąlygomis tarp 30% instaliacijų paprastai nebūna tiesioginio matomumo ir todėl vartotojai gali priimti tiktai 10Mb/s esant 2km atstumui, o priėmėjui judant sparta ženkliai mažėja.
Vietovėse, kuriose nėra įrengta fizinių kabelių arba telefono tinklų WiMAX gali būti tikslinga alternatyva plačiajuostei prieigai, kurią diegti nėra ekonomiškai tikslinga. Prieš WiMAX daug operatorių naudojo patentuotas fiksuotojo belaidžio ryšio technologijas plačiajuosčio ryšio paslaugoms teikti.

Paslaugų kokybės (QoS) užtikrinimo metodai yra kuriami, norint patenkinti specialių aplikacijų reikalavimus netgi tokiame tinkle kaip internetas, kuris veikia didžiausių pastangų (best-effort) principais. T.y. galima sakyti, kad standartiškai nėra jokių garantijų apie duomenų persiuntimo greitį, patikimumą ir pan., o viskas veikia pagal aplinkybes. Paslaugos kokybė (QoS) yra tinklo garantija teikti tam tikros kokybės paslaugą, kurią galima vertinti pagal visą eilę kokybinių parametrų: pralaidumas, vėlinimas, vėlinimo sklaida, paketų praradimo tikimybė ir t.t. Galima teigti, kad paslaugos kokybės (QoS) vertinimas turėtų būti atliekamas dviem požiūriais:
• Paslaugos kokybės (QoS) maršrutizavimo protokolai, kurie suteikia galimybę formuoti skirtingo tipo srautus, suteikti jiems prioritetus ir parinkti maršrutus pagal apibrėžtas kokybines taisykles.
• Maršrutizavimo protokolų efektyvumas ir jų įtaka duomenų perdavimo kokybei.
Paslaugos kokybės užtikrinimas bevieliuose tinkluose yra didelė problema, kuri yra vis dar atvira. Tai yra dėl to, kad tinklo pralaidumas yra labai ribotas, o radijo kanalų charakteristikos dažnai keičiasi nenuspėjamai. Bendras ryšio kanalas turi būti dalinamas keliems vartotojams, o jie kiekvienas dar gali reikalauti skirtingos kokybės paslaugų. Kai kurie nauji dinaminiai protokolai gali būti nustatyti taip, kad gražintų maršrutus tik su reikiamais kokybiniais parametrais, bet dažnai šie keliai gali būti asimetriniai. Yra visa eilė bandymų QoS problemoms spręsti, stengiantis tai įgyvendinti keliuose tinklo lygiuose iš karto: pradedant nuo paslaugų sutarčių, ir baigiant MAC lygiu – OSI 2 lygis.
Žiūrint į paslaugų kokybę WiMax tinkluose antruoju požiūriu, taip pat yra atliekama nemažai tyrinėjimų, norint ištirti klasikinių WiMax tinklų maršrutizavimo protokolų veikimo savybes bei jų įtaka bendram tinklo darbui. Tai reikalinga kuriant naujus maršrutizavimo protokolus, dažniausiai senųjų protokolų modifikacijas, palaikančias paslaugų kokybės (QoS) užtikinimo reikalavimus.
Galima išskirti išorinius (external) ir vidinius (internal) matomus tinklo parametrus, kuriuos reikėtų stebėti vertinant tinklo darbą.
1.1 Išoriniai parametrai:
• Duomenų perdavimo pralaidumas (end-to-end data throughput) – statistinės duomenų maršrutizavimo efektyvumo (performance) reikšmės: vidurkiai, dispersijos t.t.
• Duomenų perdavimo vėlinimas (delay) – statistinės duomenų maršrutizavimo efektyvumo (performance) reikšmės: vidurkiai, dispersijos t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-10
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis237.23 KB
AutoriusEvaldazj
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V.Grimaila
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word WiMax tinklo kokybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. V.Grimaila
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą