Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Mobilus ir bevielis ryšys: sveikatos ir aplinkosaugos aspektai

Mobilus ir bevielis ryšys: sveikatos ir aplinkosaugos aspektai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Mobilusis ryšys. Rekomendacijos. Mobiliųjų telefonų bokštai gali pakenkti. Bevielis ryšys. Wi-Fi. WiMax. Bluetooth. Išvados.

Ištrauka

Bevielis bei mobilusis ryšys sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Mobilusis telefonas tapo ne prabangos ženklu,o kasdienybe. Jo dėka mes galime atlikti būtinus veiksmus net neišėję iš namų.Tai padeda taupyti laiką.Manoma, kad Lietuvoje mobiliaisiai telefonais naudojasi daugiau kaip du trečdaliai paauglių. Nestebina net ir mokinukai einatys į mokyklas su prie ausų prikištais telefonais. Bevielis ryšys taip pat suteikia tam tikra patogumo jausmą, pavyzdžiui, reikalingą informaciją galima persisiųsti per kelias minutes tiesiog panaudojus telefono aparatą.Taip pat išlaikomas estetinis vaizdas, kai patalpoje nėra laidų raizgalynės.
Kad ir kiek daug būtų galima įvardinti mobiliojo bei bevielio ryšio privalumų vis tiek atsiras ir minusų, kurie kelia nerimą.
Šiame darbe nagrinėsiu mobiliojo bei bevielio ryšio poveikį sveikatai ir aplinkai.Trumpai supažindinsiu su kai kuriais bevielio ir mobiliojo ryšio pavyzdžiais.

Mobilusis ryšys

Šiuo metu Lietuvoje veikia dviejų tipų mobilusis ryšys: analoginis-NMT ir skaitmeninis GSM/Globali Sistema Mobiliajam ryšiui. Lietuvoje veikia trys bendrovės, kurios naudoja GSM ryšio paslaugas.
Mobilusis telefonas-tai mažas kompaktinis siųstuvas ir imtuvas viename korpuse. Tai nauja progresyvi ryšio technologija, kuri yra indiferentiška vartotojų sveikatos atžvilgiu. Elektromagnetines bangas jis spinduliuoja vienlope ar dvilope antena, kuri yra įdėta į metalinę dėžutę. Kalbant, telefonas yra laikomas prie pat galvos ir ji patenka į artimąjį spinduliavimo lauką. Tai ir nulemia lokalų spinduliavimo poveikį tik galvai, priešingai nei toliau esantys šaltiniai, kurie tolimuoju lauku veikia visą žmogaus kūną.
Daugumos mobiliųjų telefonų aparatų spinduliavimo dažnis yra 900 Mhz ir 1800 Mhz.
Skirtinga mobiliųjų telefonų galia : nešiojamieji gali būti 0,5-4 W galios, o automobiliniai 8-20 W galios. Labiausiai paplitę nešiojamieji mobilieji telefonai yra 2 W galios. Kuo didesnė telefono galia, tuo didesnis išspinduliuojamos energijos srauto tankis.
Vilniaus visuomenės sveikatos centre buvo atlikti tyrimai įvairių modifikacijų 2 W galios mobiliųjų telefonų išspinduliuojamos mikrobangų energijos lygiams nustatyti.Tyrimų rezultatai parodė, kad skirtingų modofikacijų mobilieji telefonai išspinduliuoja skirtingus energijos kiekius : nuo 5 iki 26mkW/cm2. Lietuvos higienos norma yra 80:2000 "Elektromagnetinis laukas darbo vietose ir aplinkoje" netaikoma prietaisų išspinduliuotai energijai matuoti , tačiau orientacinis palyginimas galimas : darbo vietose ,kuriose elektromegnetinio lauko intensyvumas siekia 27 W/cm2, galima dirbti 450 minučių per pamainą.
Mobiliojo telefono spinduliavimas vartotoją veikia tik veikiant siųstuvui, t.y. surinkus numerį, ir tęsiasi iki pokalbio pabaigos. Kai mobilusis telefonas atlieka imtuvo funkcijas (atsakant ir kalbant pašnekovui) spinduliavimas beveik nefiksuojamas taip pat telefonas nespinduliuoja išjungtas arba įkrovimo metu.
Mobiliųjų telefonų išspinduliuotas mikrobanginės energijos srauto lygis priklauso nuo telefono aparato modelio ir jo darbinio dažnio bei galios.
Sveikatos sutrikimai dėl mobiliųjų telefonų nėra pakankamai ištyrinėti. Pasaulio mokslinėje literatūroje yra daugybė staripsnių radijo bei mikrobangų sukeliamus biologinius efektus, tačiau dauguma skelbiamų tyrimų duomenų nėra specifiniai dėl mobiliųjų telefonų naudojimo.
Specifiniai tyrimai, susiję su mobiliųjų telefonų naudojimu, daugiausia atliekami smagenų vėžio atsiradimo rizikai nustatyti. Taip pat tiriami fiziologiniai ir termoreguliaciniai pokyčiai, akies lęšiuko drumstėjimas .
Tarptautinės apsaugos nuo nejonizuojančių spinduliuotės komisijos ( angl. ICNIRP ) pareiškiūme ( 1996 m. ) teigiama :
1. Skelbtų epidemiologinių tyrimų duomenys kol kas napakankami, kad būtų galima sieti mobiliųjų telefonų naudojimą su nepalankiu poveikiu vartotojo sveikatai.
2. Laboratorinių tyrimų duomenys apie galimą vėžio vystymąsi napakankami ir neteikia pagrindo riboti mobiliųjų telefonų išspinduliuojamos energijos lygį.
3. Mobiliųjų telefonų galia negali sukelti elektros šoko ar nudegimų.
4. Žinoma, kad tam tikromis aplinkybėmis spinduliavimas iš mobiliųjų telefonų gali įsiterpti į kai kurias elektros ar elektroninių prietaisų veikimą ( pvz.: klausos aparatų ) ir padaryti neigiamą įtaką, ypač gyvybę prilaikantiems prietaisams .
Todėl mobiliųjų telefonų veikimas turi būti apribotas ligoninių intensyviosios terapijos skyriuose , patalpose, kuriose yra sudėtinga elektroninė aparatūra ir pan.
Visai neseniai, 2002 m. birželį buvo paskelbti kitų tyrimų rezultatai, kurie visame pasualyje sukėlė didelį atgarsį. Suomijos branduolinės saugos komiteto darbuotojų grupė, vadovaujama Dariuszo Leszczynskio, paskelbė nustačiusi, kad mobilusis spinduliavimas veikia šimtus rūšių baltymų , kurie buvo išauginti laboratorijise iš žmogaus kraujagyslių ląstelių. Nors mokslininkas ir atsisakė pateikti šiuos rezultatus kaip įrodymą, tačiau teigė, kad mobiliųjų telefonų spinduliavimas gali kenkti žmogaus sveikatai. Dėl spinduliavimo gali pakisti vadinamojo streso baltymo hsp27 molekulė, kuri atidaro smegenų kraujo užtvaros "vartus" praleisdama kenksmingas medžiagas bei svetimkūnius.
Pastaruosius rezultatus papildė Sietlo Vašingtono univertsiteto Bioinžinerijos departamento darbuotojo Henrio Lai tyrimai. H.Lai nustatė biologinį audinių poveikį, kurį sukelia mažesnis nei 001 W/kg sugerties lygis, o galios spektrinis tankis yra mikrovatas vienam centimetrui. Šie spinduliavimo lygiai yra gerokai mažesn už tuos, kurie yra leistini pagal dabartinius standartus. Be to, nuo spinduliavimo sutrinka kalcio ištekėjimas iš ląstelių ir intensyvėja jų dalinimasis.
Žmogaus organizme mobiliųjų telefonų poveikiui jautriausios yra šios sistemos : nervų, imuninė, endokrininė ir lytinė. Dėl ilgą laiką trunkančio banginio poveikio gali išsivystyti degeneraciniai nervų sistemos pokyčiai, kraujo vėžys (leokemija), smegenų harmoniniai susirgimai ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSveikos gyvensenos ir higienos referatas
KategorijaMedicina >  Sveika gyvensena ir higiena
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis56.16 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠidlauskas
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasMenų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mobilus ir bevielis rysys sveikatos ir aplinkosaugos aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Šidlauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą