Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Kelionių agentūrų ir kelionių organizatorių teikiamų paslaugų problemos

Kelionių agentūrų ir kelionių organizatorių teikiamų paslaugų problemos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kelionės organizatoriaus ir kelionių agentūros teisės ir pareigos. Kelionių agentūrų teikiamų paslaugų problemos. Keliavusių žmonių atsiliepimai apie įvairias kelionių agentūras. Išvados.

Ištrauka

Artėjant vasarai daugelis iš mūsų susiruošiame važiuoti atostogauti į svetimą šalį prie jūros ar vandenyno. Kad nukeliauti į kokią nors šalį mes dažniausiai pasiklaiujame kelionių agentūrų siūlomomis kelionėmis ir joms pateikiamia šitą rūpestį rūpintis mūsų atostogomis. Tačiau šiandiena jau labai dažnai galime išgirsti žmonių nusiskundimų apie įvairias kelionių agentūras.

Darbo tikslas: išskirti kelionių agentūrų dažniausiai pasitaikančias problemas

Darbo uždaviniai: ramdamasi įvairiais šaltiniais, pateikti žmonių (turistu) atsiliepimus apie kelionių agentūrų teikiamas paslaugas.

Darbo objektas: kelionių agentūros


Turisto, kelionės organizatoriaus ir kelionių agentūros teises ir pareigas nustato Civilinis kodeksas, Turizmo įstatymas, Vartotojų teisių gynimo įstatymas, turizmo paslaugų teikimo sutartis. Tad visi, ketinantys vykti į kelionę ir nutarę pailsėti svečioje šalyje, turi atminti, kad gerą poilsį užtikrins savo teisių žinojimas ir gebėjimas, remiantis informacija, jas apginti.
Turistai turi žinoti savo teises ir pareigas bei tai, ko gali reikalauti iš turizmo paslaugų teikėjo:
• Pirmiausia – visos kelionės organizavimo paslaugas teikiančios agentūros privalo turėti kelionių organizatoriaus arba kelionių agentūros pažymėjimą, išduotą Turizmo įstatymo nustatyta tvarka.
• Būtina įsidėmėti, kad kelionės organizatorius, viešai reklamuodamas savo teikiamas paslaugas kelionių prospektuose, kataloguose ar kitoje turistinę kelionę aprašančioje medžiagoje, turi teikti neklaidinančią ir išsamią informaciją apie: transporto priemonę, apgyvendinimo sąlygas, maitinimą, maršrutą, valiutų keitimo sąlygas, valstybių sienų perėjimo, vizų gavimo tvarką, ketinamų aplankyti valstybių epidemiologinę būklę, profilaktines priemones, vakcinaciją, sveikatos draudimo ir turistinių paslaugų teikimo sutarties įforminimo tvarką bei sąlygas, visą kelionės kainą, kainos dalį, kuri turi būti sumokėta iš anksto bei likusios sumos sumokėjimo grafiką, kelionei organizuoti reikalingą mažiausią asmenų skaičių ir galutinį terminą, kada turistas bus informuotas apie kelionės atšaukimą, nesurinkus nustatyto mažiausio asmenų skaičiaus.
• Svarbu žinoti, kad kelionės pirkimas turi būti įformintas pasirašant nustatytos formos turizmo paslaugų teikimo sutartį, kurią būtina saugoti iki kelionės pabaigos. Prieš turizmo paslaugų teikimo sutarties pasirašymą kelionės organizatorius privalo įteikti turistui rašytinį dokumentą, kuriame būtų pateikta išsami aukščiau nurodyta informacija, jei ji turistui nebuvo žinoma iš jam pateiktos kelionę aprašančios medžiagos arba jei ta informacija nėra nurodyta sutartyje ar jos priede.
• Prieš išvykstant į kelionę, kelionės organizatorius turi rašytine forma turistui laiku pateikti informaciją apie tarpines stotis, sustojimo laiką, buvimo vietą bei informaciją apie keleivio vietą transporto priemonėje (išskyrus lėktuvą), kelionės organizatoriaus atstovo pavardę, adresą ir telefono numerį ar vietinių agentūrų, į kurias turistas galėtų kreiptis pagalbos, adresus ir telefonų numerius. Jei tokių atstovų ar agentūrų nėra, turistui privaloma nurodyti telefono numerį, kuriuo jis galėtų skambinti nenumatytu atveju, ar nurodyti kitą informaciją, kuri jam padėtų susisiekti su kelionės organizatoriumi. Jei į turistinę kelionę vyksta nepilnamečiai, kelionės organizatorius turi pateikti jų tėvams ar globėjams informaciją apie galimybę tiesiogiai susisiekti su vaiku ar atsakingu asmeniu vaiko buvimo vietoje.
• Kai organizuojamos vaikų, kurių nelydi tėvai ar globėjai, turistinės kelionės, be vaiko asmenį liudijančių dokumentų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiamas abiejų tėvų ar vieno iš jų, su kuriuo teismas yra nustatęs vaiko gyvenamąją vietą, arba globėjo notaro patvirtintas sutikimas, kad vaikas laikinai išvyktų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.76 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A. Lukšaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kelioniu agenturu ir kelioniu organizatoriu teikiamu paslaugu problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • doc. A. Lukšaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą