Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Asmenų pasikeitimas sutartinėje prievolėje

Asmenų pasikeitimas sutartinėje prievolėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti asmenų pasikeitimą sutartinėje prievolėje. Prievolės pagrindinės charakteristikos. Prievolėje veikiantys asmenys. Asmenų pasikeitimas prievolėje. Sutartinė prievolė. Sutartinių prievolių rūšys. Asmenų pasikeitimas sutartinėje prievolėje. Išvados.

Ištrauka

Teisinėje literatūroje prievolių teisė dažniausiai apibūdinama kaip civilinės teisės pošakis, kurį sudaro civilinės teisės normų sistema. Prievolių teisė yra neatsiejama nuo rinkos ekonomikos, ji taip pat yra pagrindas asmeninės neturtinėms bei daiktinėms teisėms atsirasti, todėl labai svarbu šią teisės pošakį nagrinėti. Prievolėje vienas iš galimų teisinių veiksmų yra asmenų pasikeitimas, kuris reiškia kad kreditorius turi teisę be skolininko perleisti savo reikalavimą ar jo dalį kitam asmeniui, jeigu tai neprieštarauja įstatymui ar sutarčiai arba jei reikalavimas nesusijęs su kreditoriaus asmeniu. Asmenų pasikeitimas skirtingose prievolėse pasireiškia skirtingai, todėl jas reikia nagrinėti atskirai.
Dėl šių priežasčių užsibrėžtas darbo tikslas – išanalizuoti asmenų pasikeitimą sutartinėje prievolėje.
Kad įgyvendintume savo tikslą, mes išsikėlėme tokius darbo uždavinius:
1. atskleisti pagrindines prievolės charakteristikas;
2. išsiaiškinti, kokie asmenys dalyvauja prievolėje bei kaip vyksta asmenų pasikeitimas prievolėje;
3. išsiaiškinti bei išanalizuoti, kas yra sutartinė prievolė bei kokios jos rūšys;
4. išsiaiškinti, kaip vyksta asmenų pasikeitimas sutartinėje prievolėje bei palyginti tarp atskirų sutarčių.
Darbe naudota metodika – mokslinės literatūros ir internetinių šaltinių analizė.

Prievolės samprata. Žodis "prievolė" yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio "obligatio" – įsipareigojimas. Šis įsipareigojimas kyla iš įprastos žmonių ekonominės veiklos, kadangi tokiai veiklai būdinga materialinių vertybių dinamiškumas, t.y. daiktų, pinigų, paslaugų ir pan. perėjimas iš vieno asmens kitam asmeniui. Teisiškai sureguliuoti tokie santykiai tampa prievolių teisės pagrindu. Taigi, "prievolių teisė yra ekonominių santykių teisinė išraiška" (1, p. 13).
Pačios prievolės sąvoka buvo žinoma jau senovės romėnų teisėje. Joje buvo skiriama daiktinė ir asmeninė teisė. "Teisė asmeniui yra asmens laisvės suvaržymas, kuis verčia asmenį ką nors daryti arba ko nors nedaryti" (1, p. 343). Kitaip tariant, asmuo, turintis kam nors, ką nors atlikti, arba susilaikyti nuo kokio nors veiksmo kitam asmeniui, yra suvaržytas prievolės. Taigi, pagal romėnų teisės doktriną, "prievolė yra teisė reikalauti bet kurio veiksmo, tenkinančio turtinį interesą, arba nuo to veiksmo susilaikyti" (1, p. 343). Tuo tarpu daiktinėje teisėje teisinio santykio subjektų ratas yra neapibrėžtas (kai prievolė yra teisinis santykis tarp skolininko ir kreditoriaus), daiktiniuose santykiuose būdingas absoliutumas (kai prievolėje – santykinumas), daiktinio santykio objektas yra daiktai (kai prievolėje – veiksmai), nėra būdingi specifiniai pažeistų teisių gynybos būdai kaip netesybos, sutarties nutraukimas ir pan.
Lietuvos teisinėje sistemoje "prievolės" apibrėžimas pateiktas Civilinio Kodekso 6.1 straipsnyje. "Prievolė – tai teisinis santykis, kurio viena šalis (skolininkas) privalo atlikti kitos šalies (kreditoriaus) naudai tam tikrą veiksmą arba susilaikyti nuo tam tikro veiksmo, o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo pareigą" (1, p. 14). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-13
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.13 KB
Autoriusaststa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasBanevičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenu pasikeitimas sutartineje prievoleje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Banevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą