Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucijos samprata: pagrindinis valstybės įstatymas ir konstitucinė doktrina

Konstitucijos samprata: pagrindinis valstybės įstatymas ir konstitucinė doktrina

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Konstitucijos priešistorė. Konstitucijos sąvokų paaiškinimas. Konstitucijos samprata. Konstitucijos formos, jų sąvokų paaiškinimas. Konstitucinė doktrina, jos formavimas bei papildymas. Išvados. Nuorodos.

Ištrauka

Konstitucija yra svarbi mūsų gyvenimo dalis. Joje yra nurodyti valstybės gyvenimo principai. Ši tema yra aktuali mūsų visuomenėje, nes konstitucija atlieka daugelį funkcijų svarbių tiek mūsų visuomenei, tiek valstybei. Šią temą pasirinkau, norėdama pagilinti žinias apie Konstituciją, sužinoti jos atliekamas funkcijas, kokioms formas turi Konstitucija. Konstitucijos tema yra aktuali, nes Konstitucinis Teismas kuria ir plėtoja konstitucines doktrinas, kurios yra svarbios šiuolaikinei visuomenei. Taip pat, galima teigti, kad dabartinėje mūsų visuomenėje tema apie Konstituciją yra problema, nes ne visi Lietuvos piliečiai supranta konstitucijos sąvoką ir jos veiklą. Taigi, kokia yra Konstitucijos samprata?
Darbo tikslas: išsiaiškinti Konstitucijos sampratą, pagilinti žinias bei sužinoti kas yra konstitucinė doktrina, kaip ji formuojama.
Darbo uždaviniai:
Sužinoti Konstitucijos priešistorę
Išsiaiškinti konstitucijos sąvokas;
Išsiaiškinti Konstitucijos sampratą;
Sužinoti kokios yra Konstitucijos formos, jų sąvokų paaiškinimai;
Sužinoti kas yra konstitucinė doktrina, kaip yra formuojama oficiali konstitucinė doktrina bei kaip ji papildoma
Konstitucijos pirmtakai – dokumentiniai aktai gimę prieš daugiau kaip 2 tūkst. metų, kuriuose buvo apibūdinti visuomenės santykiai ir paminėti Graikijoje ir Romoje. Pirminiai dokumentai teigė, kad įstatymus gali reglamentuoti tik Konstitucija, už Konstitucijos ribų įstatymai yra beprasmiški.1 Nuo XI a. Formuojantis tautinėms valstybėms, atsirado nacionaliniai kodeksai. XVII – XVIII a. Konstitucija pasirodė Skandinavijos šalyse, anksti teisė pradėjo kurtis Prancūzijoje, tik Napoleono kodeksas buvo vieninga Prancūzijos teisė. Tačiau pirmoji šiuolaikinė Konstitucija buvo priimta ne Prancūzijoje, o JAV.2 "Gero piliečio svajonė" – tai Stanislovo Augusto ir jo sekretoriaus kunigo Scipiono Piatolio paruoštas konstitucijos projektas, kuri buvo minima kaip stiprią vykdomąją valdžią turintis dokumentas. Šis projektas buvo tikslinamas iki 1791 metų. Lietuva turėjo 3 laikinąsias konstitucijas. Pirmosiose laikinosiose konstitucijose buvo nustatytas valstybės valdymas, pagrindinė valstybės institucija, vėliau laikinosios konstitucijos praplėtė piliečių teises. Lietuvoje konstitucija buvo priimta 1992 metais. Ji galioja ir iki šiol. Pagal jos nuostatus gyvena visą mūsų visuomenė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-12
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.07 KB
Autoriuscatea
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDr. D. Stakeliūnaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucijos samprata pagrindinis valstybes istatymas ir konstitucine doktrina [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Dr. D. Stakeliūnaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą