Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Sutarčių sudarymas (2)

Sutarčių sudarymas (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Sutarties sąvoka. Sutarties sąlygos. Sutarčių sudarymo tvarka. Sutarčių neįvykdymo teisines pasekmes. Išvados.

Ištrauka

Jau seniausiais laikais žmonės skolinosi, mainė, dovanojo ir t.t. Tačiau anksčiau šie veiksmai dar neturėjo prievolinio teisinio pobūdžio. Apgaulė, žodžio nesilaikymas ir panašiai, sukeldavo tokią pačią nukentėjusiojo reakciją, kaip ir bet kuri kita skriauda, todėl pamažu valstybės vadovai ėmė reguliuoti sutartinius santykius. Valstybinio šių santykių reguliavimo ištakos - romėnų teisė. Apskritai romėnų sutarčių teisėje ypač aiškiai matyti jų teisininkų gebėjimas formaliai pripažinti ir įforminti naujus visuomeninius santykius, stimuliuoti jų raidą. Štai kodėl romėnų teisė tiko ne tik Romos, bet ir vėlesnių epochų ūkiniam gyvenimui reguliuoti.
Šiais laikais, kiekvienam išsilavinusiam asmeniui, svarbu žinoti kaip teisingai sudaryti sutartį, kad vėliau neliktu apgautas ar nekiltu kokių nesusipratimų. Sudaryti įvairias sutartis - natūralus kasdieninio gyvenimo reiškinys. Sutartis yra visos visuomenės ir valstybės egzistavimo ir funkcionavimo sąlyga. Pirmiausia sutartis yra teisinė civilinės apyvartos išraiška ir forma, be kurios negalima įsivaizduoti rinkos egzistavimo galimybių, nes nebūtų įmanomi prekių ir paslaugų mainai tarp ūkio subjektų, fizinių ir juridinių asmenų.
Savo darbe pabandysiu trumpai paaiškinti kas yra sutartis, kai kurias su sutartimi susijusias sąvokas; sutarčių sąlygas; kokia jų sudarymo tvarka ir kas būna jeigu neįvykdai sutartyje numatytų sąlygų.
Sutartis, tai visos visuomenės ir valstybės egzistavimo ir funkcionavimo sąlyga. Pirmiausia sutartis yra teisinė civilinės apyvartos išraiška ir forma, be kurios negalima įsivaizduoti rinkos egzistavimo galimybių, nes nebūtų įmanomi prekių ir paslaugų mainai tarp ūkio subjektų, fizinių ir juridinių asmenų.
Sutartis – viena iš sandorių rūšių. Visi dvišaliai ir daugiašaliai sandoriai yra sutartys, o sutartimi vadiname dviejų ar daugiau asmenų susitarimu sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui atlikti tam tikrus veiksmus,
ar kaip tik atvirkščiai, susilaikyti nuo kitų veiksmų atlikimo. Kiekvienas asmuo pats nusprendžia su kuo ir kokią sutartį sudaryti, dėl sutarties sąlygų dalyviai niekieno neverčiami susitaria patys, bendru susitarimu, tačiau sąlygas sutarti turi abi šalys, o ne viena, t.y. viena sutarties šalis negali pritaikyti savo sąlygas kitai šaliai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-12
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.39 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBogunas
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutarciu sudarymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Bogunas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą