Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Bendruomenės slaugytojos veiklos svarba profilaktiniame darbe su vaikais, vartojančiais priklausomybę sukeliančias medžiagas

Bendruomenės slaugytojos veiklos svarba profilaktiniame darbe su vaikais, vartojančiais priklausomybę sukeliančias medžiagas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išsiaiškinti bendruomenės slaugytojos veiklą alkoholio ir nikotino prevencijoje, dirbant su moksleiviais. Pagrindinės sąvokos. Priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo žala sveikatai. Tabako žala sveikatai. Alkoholio poveikis sveikatai. Priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo dažnis ir ypatumai. Alkoholio vartojimo dažnis ir ypatumai. Tabako vartojimo dažnis ir ypatumai. Priežastys, paskatinusios priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimą. Psichologinės priežastys. Socialinės priežastys. Priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo paplitimas tarp moksleivių Lietuvoje ir Europoje. Rūkymo paplitimas tarp moksleivių Lietuvoje ir Europoje. Alkoholio vartojimo paplitimas tarp moksleivių Lietuvoje ir Europoje. Alkoholio ir rūkymo vartojimo tendencijos. Slaugytojos veikla priklausomybių profilaktikoje. Bendruomenės slaugytojos veiklos svarbos profilaktiniame darbe su vaikais, vartojančiais priklausomybę sukeliančias medžiagas, tyrimas. Tyrimo pagrindimas. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Rekomendacijos. Santrauka. Zusammenfassung. Priedas (anketa).

Ištrauka

Bendruomenės slaugytojos tikslas – profesine veikla, stengtis užkirsti bendruomenės ir atskirų jos narių fizinę, psichinę, socialinę bei dvasinę gervę.
Priklausomybę sukeliančių medžiagų spektras yra platus, jos įvairiai veikia žmogaus organizmą, sukeldamos įvairius organų pakitimus, ligas, o kartais - netgi mirtį. Yra daug medžiagų, kurios turi įtakos žmogaus psichikai, veikia narkotizuojančiai. Plačiausiai iš jų žinomi legalūs narkotikai – etilo spiritas, kuris gaminamas iš įvairių maisto produktų, ir nikotinas, esantis tabako stiebuose, lapuose. PSO pateikė tokių priklausomybių apibrėžimą :,,Periodiško ar chroniško apsinuodijimo centrinę nervų sistemą veikiančiomis medžiagomis būsena, kuri sukelia psichologinę ar psichologinę ir fizinę priklausomybę ir taip padaro žalą individui, o per jį ir visuomenei". Tai narkotinės, psichotropinės ir kitos psichiką veikiančios medžiagos. Pagal tarptautinę klasifikaciją (kuri Lietuvoje įdiegta 1997 m.), psichoaktyvioms medžiagoms, kurias vartojant sutrinka psichika ir elgesys priklauso: alkoholis, opioidai, kanabinoidai, raminančios ir migdančios medžiagos, kokainas ir preparatai iš kokos augalo, stimuliatoriai ir kofeinas, haliucinogenai, tabakas, lakios medžiagos, psichoaktyvios medžiagos ir keli narkotikai, sumaišyti vienu metu. Visos šios medžiagos turi bendrų požymių: veikia žmogaus psichiką, sukelia euforinę būklę, prie jų greičiau ar lėčiau, daugiau ar mažiau priprantama, atsiranda psichinė ir fizinė arba tik psichinė priklausomybė; sutrikdo sveikatą, išsekina organizmą ir sukelia pavojų gyvybeei. ( Černiauskienė, 2001 )
Pastaruoju metu vis daugiau 18 – 25 metų ir mokyklinio amžiaus jaunimo vartoja medžiagas, sukeliančias priklausomybę. Dėl to kyla didelė grėsmė sveikatai ir gyvybei. ( Černiauskienė, 2001 )
Temos aktualumas. Tema yra aktuali, nes tyrimų (ESPAD) duomenys rodo, kad Lietuvoje jaunimo vartojamų alkoholio, cigarečių bei kitų narkotikų kiekis pasiekia pavojingą ribą.
Ši tema jau yra nagrinėta, tačiau ši problema reikalauja tolesnių studijų. Visa tai buvo daugiau nagrinėta iš socialinės pusės, o labai mažai kaip sveikatos problema iš slaugytojos pozicijų. Priklausomybę sukeliančių medžiagų tema yra labai plati, tačiau darbo autorė pasirinko išnagrinėti alkoholio ir cigarečių vartojimo paplitimą tarp moksleivių.
Temos pasirinkimo motyvai. Šią temą darbo autorė pasirinko todėl, kad priklausomybę sukeliančių medžiagų tema yra labai aktuali problema, ypač jaunimo tarpe. Darbo autorės manymu, labai svarbu jaunuolius ir jų tėvelius supažindinti su medžiagų, sukeliančių priklausomybę, daromą žalą sveikatai, kad moksleiviai ir jų tėveliai turėtų pakankamai žinių, galėtų apsaugoti save. Labai svarbu laiku organizuoti profilaktinį darbą.
Darbo objektas – bendruomenės slaugytojos veiklos svarba profilaktiniame darbe su vaikais, vartojančiais priklausomybę sukeliančias medžiagas.
Darbo tikslas – išsiaiškinti bendruomenės slaugytojos veiklą alkoholio ir nikotino prevencijoje, dirbant su moksleiviais.
Darbo uždaviniai:
1. Remiantis literatūros analize atskleisti alkoholio ir nikotino daromą žalą žmogaus sveikatai.
2. Atskleisti slaugytojų veiklą priklausomybių prevencijoje.
3. Išanalizuoti moksleivių žinias apie rūkymą ir alkoholio vartojimą.
Darbo autorė šiame darbe rėmėsi tokiomis bendruomenės slaugytojos profesinėmis kompetencijomis:
1. Gebėti vertinti bendruomenės sveikatą ( fizinę, emocinę, socialinę);
2. Įgyvendinti bendruomenės sveikatos slaugą;
3. Plėtoti bendruomenės slaugą.
Tyrimo tipas - kiekybinis.
Darbo metodai :
1. Literatūros analizė.
2. Anketinė apklausa.
3. Kiekybinis duomenų apdorojimas.
Darbo struktūra ir apimtis. Darbas susideda iš: įvado, 6 dalių, išvadų, rekomendacijų, cituotos ir naudotos literatūros sąrašo, 24 paveikslų, 7 lentelių, 1 priedo. Darbo apimtis be priedų -49 puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos diplominis darbas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasDiplominiai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis149.05 KB
AutoriusL.
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVaisnorienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendruomenes slaugytojos veiklos svarba profilaktiniame darbe su vaikais vartojanciais priklausomybe sukeliancias medziagas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą