Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Psichologinio smurto samprata

Psichologinio smurto samprata

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Psichologinis smurtas šeimoje. Psichologinis smurtas darbe. Socialinė ir psichologinė pagalba aukai. Teisinė pagalba aukai. Išvados.

Ištrauka

Smurtu ir prievarta laikoma visa, kas atneša asmeniui psichologinę, fizinę, dvasinę ar seksualinę žalą ir kentėjimą, tai pat grasinimai, bandymai apriboti asmens laisvę. Smurtas vyksta įvairiose vietose. Dažniausiai nurodomos yra visuomenė ir šeima, kur aukomis dažniausiai tampa moterys. Smurto sąvoka pagal JT 1993m. Smurto prieš moteris panaikinimo deklaraciją: "<...>bet koks smurto aktas prieš lytį, kuris sukelia arba gali sukelti moters fizinę, lytinę ar psichologinę žalą bei kentėjimą, taip pat reiškia grasinimus atlikti tokius veiksmus, prievartą arba despotiškai atimti laisvę tiek visuomeniniame, tiek privačiame gyvenime"
Tarptautinės teisės aktai išskiria pagrindines smurto šeimoje formas: fizinis smurtas, psichologinis smurtas, seksualinis smurtas. Užsienio šalių mokslinėje literatūroje yra išskiriama dar viena smurto šeimoje forma - ekonominis smurtas.
Neretai mūsų visuomenė susiduria su netiesiogine smurto forma – tai psichologinis – emocinis smurtas – tai įžeidžiančiais žodžiais, pastabomis, grasinimais, draudimais, gasdinimais siekimas moterį įskaudinti, įbauginti, priversti suvokti priklausomybę nuo skriaudėjo. Kuris pasireiškia tarp įvairaus amžiaus žmonių. Psichologinis smurtas mūsų visuomenėje jau ne naujiena. Jis gyvena tarp mūsų. Su psichologiniu smurtu susiduria vaikai darželiuose, paaugliai mokyklose, studentai universitetuose ir t.t. Deja labai gaila, kad psichologinis smurtas pasireiškia ir šeimose. Pasak psichologų ši prievartos forma yra sudėtingesnė bei skausmingesnė, nei fizinis smurtas.
Psichologinis smurtas - tai manipuliavimo žmogumi ir jo asmenybe išraiška t.y., kai žmogus tampa priklausomas nuo kito žmogaus.
Psichologinis smurtas − tai pavojingas, visada sąmoningas, tyčinis poveikis kito žmogaus psichikai, verčiantis baimintis, kad dėl tolesnių grasinančiojo veiksmų ar neveikimo atsiras tam tikrų neigiamų padarinių. Psichologinis smurtas veikia stipriau. Jis pažeidžia žmogaus dvasią, jo asmenybę. Vidinę žaizdą ir skausmą užgydyti yra sunkiau, o kartais net neįmanoma.
Prievarta prieš asmenį yra šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas, kuris sukelia aukai tiek fizines, tiek ir psichologines pasekmes. Šeiminis smurtas yra labiausiai paslėpta smurto prieš asmenį forma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-26
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.36 KB
AutoriusIna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologinio smurto samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą