Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nuosavybės teisė civilinėje teisėje (2)

Nuosavybės teisė civilinėje teisėje (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įžanga. Nuosavybės teisės atsiradimas. Nuosavybės rūšys ir formos. Nuosavybė įgyjama sandoriais. Nuosavybė įgyjama paveldint turtą. Įgyjamoji senatis. Kitos nuosavybės įgijimo rūšys. Nuosavybės teisės turinys. Priedas (1). Išvados.

Ištrauka

Kontinentinėje teisės sistemoje skiriamos 2 teisės rūšys. Tai viešoji ir privatinė teises. Viešoji teisė yra skirta ginti viešą interesą. Šios teisės normos reguliuoja viešąją tvarką, valdymo sistemą, valdžių pasiskirstymą ir t.t. Šiai teisės rūšiai priskiriamos administracinė, muitų, mokesčių ir kitos teisės šakos.
Kur kas platesnė yra privatinė teisė. Ši teisė reguliuoja privačiuosius teisinius santykius tarp fizinių bei juridinių asmenų. Kai viešojoje teisėje teisiniai santykiai atsirasdavo tarp Lietuvos Respublikos piliečio ir valstybės (o konkrečiau valstybės valdingus įgalinimus turinčio pareigūno), tai privatinėje teisėje abi šalys dažniausiai yra fiziniai (arba juridiniai) asmenys. Privatinei teisei priskirtinos tokios teisės šakos kaip komercinė, civilinė, ir kt.
Aišku, pati plačiausia teisės šaka yra civilinė teisė. Civilinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja: 1. turtinius santykius, 2. neturtinius susijusius su turtiniais, 3. neturtinius nesusijusius su turtiniais. Turtinių teisinių santykių objektas yra tam tikras turtas. Tai gali būti: daiktai, turtinės teisės ir kita. Asmeniniai neturtiniai teisiniai santykiai gali būti susiję su turtiniais arba nesusiję. Susiję su turtiniais tie, kurie gali atnešti turtinę naudą. (pvz.: gaminio pavadinimas, jis gali būti parduodamas kaip intelektinės veiklos rezultatas). Asmeniniai neturtiniai nesusiję su turtiniais - tai asmens vardas, atvaizdas, juridinios asmens pavadinimas ir kt.
Civilinės teisės šaltiniai yra Lietuvos Respublikos Konstitucija, LR Civilinis kodeksas ir kiti įstatymai bei Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Įstatymų nustatyta tvarka šis kodeksas taip pat reguliuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Vienas svarbiausių civilinės teisės institutų yra nuosavybės teisė. Nuosavybės teisė - tai teisė savo nuožiūra, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir jų teisėtų interesų, valdyti, naudoti nuosavybės teisės objektą ir juo disponuoti. Nuosavybės teisės objektu gali būti daiktai ir kitas turtas.
LR Civilinis kodeksas išskiria 11 nuosavybės teisės įgijimo pagrindų:
Nuosavybė gali būti įgyjama:
1)pagal sandorius;
2)paveldėjimu;
3)pasisavinant vaisius ir pajamas;
4)pagaminant naują daiktą;
5)pasisavinant bešeimininkį daiktą;
6)pasisavinant laukinius gyvūnus, laukines ir namines bites;
7)pasisavinant bepriežiūrius ir priklydusius naminius gyvūnus;
8)pasisavinant radinį, lobį;
9)atlygintinai paimant netinkamai laikomas kultūrines vertybes ir kitus daiktus (turtą) visuomenės poreikiams;
10)konfiskuojant ar kitu būdu už pažeidimus paimant pagal įstatymą daiktus (turtą);
11)įgyjamąja senatimi.
Nuosavybės teisė gali būti įgyjama ir kitais pagrindais.

Šiame darbe aptarsiu minėtus nuosavybės įgijimo būdus, supažindinsiu su nuosavybės įgijimo procesine tvarka. Didžiausią dėmesį skirsiu nuosavybei įgytai pagal sandorius, nes man kaip būsimam ekonomistui, šis nuosavybės įgijimo būdas yra aktualiausias. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis38.46 KB
Autoriusdalia
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasO. Butrikienė
Švietimo institucijaVilniaus verslo teisės akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuosavybes teise civilineje teiseje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus verslo teisės akademija / 2 Klasė/kursas
  • O. Butrikienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą