Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinė visuomenė ir Lietuva

Informacinė visuomenė ir Lietuva

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės sąvoka. Informacinės visuomenės kūrimas Lietuvoje. Kompiuterinis raštingumas. Pilietinių funkcijų kompiuterinis vykdymas. Informacinės visuomenės samprata ir vertybės. Švietimas ir informacijos visuomenė. Pavojai. Skaitmeninių technologijų išplitimas ir vartojimas. Išvados.

Ištrauka

Informacinė visuomenė – tai ekonomiškai išsivysčiusios visuomenės vėliausia pakopa, kurios pagrindinės veiklos ir institucijos, remiasi informacijos ir telekomunikacijų technologijų panaudojimu ir vystymusi.
Informacinės visuomenės kūrimo planų įgyvendinimo sėkmė žymia dalimi priklauso nuo per internetą teikiamų elektroninių viešųjų paslaugų plėtros tempų. Šiems procesams didelę reikšmę turi ne tik visuomenės narių sugebėjimas naudotis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, bet ir visuomenės narių pasitikėjimo informacijos privatumu bei saugumu internete lygis. Paslaugų elektroninėje erdvėje vartotojams yra svarbu žinoti, kokios yra realios garantijos išsaugoti informacijos privatumą, kiek efektyvūs šalių įstatymuose nustatytų normų laikymosi bei priežiūros mechanizmai. Informacijos privatumo ir saugumo internete klausimai yra aktualūs ne tik asmenims, naudojantiems internetą kaip informacijos apsikeitimo terpę, bet ir paslaugų elektroninėje erdvėje kūrėjams, teikėjams ir platintojams.
Rašto darbo objektas – informacinė visuomenė. Darbe apibūdinama informacinė visuomenė, jos samprata, vertybės ir kūrimas Lietuvoje
Pagrindinis darbo tikslas – paaiškinti informacinės visuomenės reikšmę, jos naudingumą.
Informacinės visuomenės plėtra gyventojams suteikia naujas galimybes – atsiranda naujos veiklos formos, įprastinė, tradicinė veikla perkeliama į elektroninę erdvę. Pasaulyje ir mūsų šalyje vis daugiau dėmesio skiriama per internetą teikiamų elektroninių paslaugų plėtrai.

Informacinė visuomenė – tai žinių visuomenė, atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė, kurios nariai gali bei sugeba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis tiek šalies, tiek pasaulio informacijos ištekliais, o valdžios institucijos užtikrina informacijos prieinamumą ir patikimumą, plėtoja šalies informacinę struktūrą ir jos tarptautinę integraciją, vysto šalies švietimo sistemą, skatina mokslinius tyrimus ir jų rezultatų panaudojimą, rūpinasi šalies įvaizdžio formavimu ir pristatymu pasaulio visuomenei.
Kuriant informacinę visuomenę, šalies piliečiams sudaromos sąlygos ir galimybės visapusiškiau įgyvendinti savo sugebėjimus ir teises, tapti pilnaverčiais šiuolaikinio pasaulio visuomenės nariais, sėkmingai konkuruoti tarptautinėje darbo vietų rinkoje ir aktyviai panaudoti šiuolaikinių informacijos technologijų teikiamus privalumus. Informacinė visuomenė tampa liberalia hipermainų visuomene – piliečiams atsiranda puikios galimybės perduoti, priimti ir skirstyti žinių bei idėjų srautus.
Europos Sąjungos informacinės visuomenės plane "Europe’s rolling action plan for information society" pabrėžiama, kad informacinės visuomenės kūrime yra keturios pagrindinės kryptys: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-28
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis72.27 KB
AutoriusDanguolė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR.Valančiauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene ir Lietuva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R.Valančiauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą