Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Tarptautinis baudžiamasis teismas ir Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV)

Tarptautinis baudžiamasis teismas ir Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Teismo struktūra. Teismo jurisdikcijos aspektai. Nusikaltimai, esantys teismo jurisdikcijoje. Nusikaltimų apibrėžimai (statuto 5 straipsnis). Saugumo tarybos vaidmuo. Bylos teisminis nagrinėjimas. Teismo skiriamos bausmės. Teismo sprendimo ar nuosprendžio apskundimas. Teismo ir jungtinių tautų sąveika. Teismo finansavimo klausimai. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe analizuojama: Tarptautinio baudžiamojo teismo struktūra, jo struktūrinių padalinių ir Prokuroro funkcijos; nusikaltimų, esančių Teismo jurisdikcijoje, sąrašas; teis¬minio nagrinėjimo taisyklės; Teismo sprendimai ir nuosprendžiai; bausmės; Teismo spren¬dimų ir nuosprendžių apskundimas; teisminės pagalbos bei bendradarbiavimo formos; Saugumo Tarybos vaidmuo ir Teismo finansavimo aspektai.
Be to, darbe pateikiama trumpa Lietuvos Respublikos įstatymų, kuriuos reikės pakeisti arba papildyti, siekiant ratifikuoti Romos Tarptautinio baudžiamojo teismo statutą, analizė.
1998 m. liepos 18 d. Romoje, po penkias savaites trukusiu įtemptų derybų, Jung¬tinių Tautų diplomatinė konferencija patvirtino Tarptautinio baudžiamojo teismo statutą. Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Kofi Aimanas Teismo įsteigimą pavadino "vilties dovana ateinančioms kartoms ir milžinišku žingsniu į priekį visuo¬tiniu žmogaus teisių ir įstatymų viršenybės link"2. Šventinę delegacijų nuotaika Ro¬moje kiek aptemdė balsavimas dėl Teismo statuto teksto: 120 valstybių, tarp jų ir Lietuva, balsavo už dokumento priėmimą, 7 - prieš, 21 - susilaikė.
Statuto 34 straipsnis nustato šiuos Teismo organus: Prezidiumą, Parengtinio proceso skyrių, Teisminį skyrių, Apeliacijų skyrių, Prokurorą ir jo kanceliariją, Sekretoriatą. Statuto 3 straipsnis įtvirtina Teismo būstinės vietą – Hagos miestą Nyderlanduose.
Valstybės narės asamblėjos posėdyje slaptu balsavimu absoliučia balsų dauguma turi išrinkti 18 teisėjų. Teisėjais gali būti renkami nepriekaištingos reputacijos asmenys, kurie yra bešališki ir nepriklausomi bei atitinka savo valstybėje keliamus reikalavimus aukštiems teismų pareigūnų postams užimti. Kandidatai turi turėti pripažintą kompetenciją baudžiamosioms bei baudžiamojo proceso teisės srityje arba tarptautinės humanitarinės teisės ir žmogaus teisių srityje, taip pat turėti žymią patirtį profesinėje teisinėje veikloje, susijusioje su teisminės veiklos klausimais. Valstybės narės, rinkdamos teisėjus, turi atsižvelgti į būtinybę išrinkti į teismą svarbiausių pasaulio teisinių sistemų atstovus pagal teisingą atstovų geografinį paskirstymą bei lytį. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad minėtus reikalavimus papildė naujas, su teismo kompetencijos specifika susijęs komponentas – tai būtinybė išrinkti į teismą asmenis, turinčius patirtį ir teisinėje veikloje specialiais klausimais.
Teisėjo kadencijos terminas yra 9 metai. Jis negali būti perrenkamas. Išrinkti teisėjai išskirstomi į teismo skyrius atsižvelgiant į kiekvieno skyriaus veiklos pobūdį, teisėjų kvalifikaciją ir patirtį.
Prezidiumą sudaro Teismo Pirmininkas bei pirmasis ir antrasis jo pavaduotojai, kurie yra renkami absoliučia teisėjų balsų dauguma. Prezidiumas atsako už Teismo reikalų valdymą, išskyrus Prokuroro kanceliariją, ir vykdo kitas organizacines bei Statuto nustatytas funkcijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-26
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis46.16 KB
Autoriusraimonda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis baudziamasis teismas ir Jungtines Amerikos Valstijos (JAV) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą