Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Tarptautinis Baudžiamasis teismas

Tarptautinis Baudžiamasis teismas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo įsteigimo priešistorė. Tarptautinio baudžiamojo teismo struktūra ir ją sudarančių organų funkcijos. Nusikaltimai, esantys Tarptautinio baudžiamojo teismo jurisdikcijoje. Genocido nusikaltimas. Nusikaltimai žmoniškumui. Karo nusikaltimai. Tarptautinio baudžiamojo teismo principai. Lietuvos valstybės, kovos prieš tarptautinius nusikaltimus, istorija. Lietuvos ir Tarptautinio baudžiamojo teismo bendradarbiavimas. Išvados.

Ištrauka

Istoriniai ir teisiniai tyrimai per pastarąjį dešimtmetį, praėjusį nuo įstatymo "Dėl atsakomybės už Lietuvos gyventojų genocidą" priėmimo 1992 m. balandžio 9 d., buvo labai dinamiški. Galima sakyti, kad nuo išeivijos lietuvių istorijos darbų skaitymo perėjome prie plataus mąsto mokslinių darbų tyrimo. Per pirmą dešimtmetį buvo keli tyrimų etapai, kurių kiekvienas turėjo savo institucinę ir politinę specifiką. Pati pirmojo su istorijos tyrimais susijusi komisija atsirado kuriantis Sąjųdžiui. 1988 m. dvidešimt septynis mokslininkus, kultūros ir visuomenės atstovus suvienijo Lietuvos Sąjūdžio komisija stalinizmo nusikaltimams tirti. Ji turėjo patenkinti visuomenės poreikį prabilti apie visų spalvų Lietuvos istorijos dėmes. Istoriniai simboliai ir trėmimai tapo pirmaisiais šios komisijos darbo ir tyrimo objektais. Daugiausia pažengta trėmimų tyrimo kryptimi, nes tuo metu (ir dabar) pergyvenusių trėmimus bei sovietinius kalėjimus buvo apie 70 tūkstančių Lietuvos piliečių.
Vis dėl to būtent Lietuvos istorikai turėjo atlikti savo misiją – padaryti šaltiniai pagrįstas savarankiškas išvadas apie komunistinio rėžimo nusikaltimus ir nacių okupacijos metais įvykdytą genocidą bei karo nusikaltimus. Šiems tyrimams paspartinti 1993 m. buvo sukurta nauja institucija – Valstybinis genocido tyrimo centras, vėliau pavadintas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru (LGGRTC). Tai buvo viena iš pirmųjų institucijų pradėjusių tirti nusikaltimus susijusius su Lietuvos piliečių persekiojimu, genocidu bei karo nusikaltimus prieš mūsų šalies piliečius.
Kitas svarbus žingsnis žengtas Lietuvos Respublikos Prezidentui 1998 m. sudarius Tarptautinę komisiją nacių ir sovietio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šios komisijos tikslas – istorinė tiesa itin opiais Lietuvos visuomenei klausimais. Komisija aktyviai veikti pradėjo 1999 m. ir po metų išryškėjo rezultatai: pateikti pirmieji išvadų projektai apie okupacinių rėžimų nusikaltimus. Tarptautinė komisija pirmiausia siekia nacių okupacijos ir holokausto tyrimų Lietuvoje rezultatus pateikti tarptautinei bendruomenei. Tai visiškai suprantama žinant problemas, kurios itin veikia Lietuvos valstybės įvaizdį Europoje ir iškildavo dėl žydų genocidu kaltinamų asmenų teisminio persekiojimo bei iškyla dėl holokausto aukų turto restitucijos. Tikėtina, kad per artimiausius dvejus metus bendromis pastangomis bus pasiektas lūžis atliekant fundamentalius holokausto tyrimus ir paskelbiant visuomenei šių tyrimų rezultatus.
Be to, per pastaruosius kelerius metus atlikta keletas mokslinių tyrimų, kuriuose nagrinėjamos Genocido konvencijos taikymo Lietuvoje galimybės ir pagaliau gvildenti klausimai, ar iš tikrųjų genocido apibrėžimas atitinka dabartines realijas, ar šia konvencija iš tiesų ginamos visų genocido aukų teisės bei sioekiama nubausti visus genocidą vykdžiusius nusikaltėlius. Tiesa, kaip tik tuo metu kai kas pasikeitė: įsteigtas Tarptautinis Baudžiamasis Teismas ir sudarytas jo sta-
tutas, kurį 1998 m. gruodžio 10 d. pasirašė ir Lietuva, o 2003 m. gegužės 12 d. tapo jo nare. Tai buvo pirmasis Tarptautinis teismas, kuris buvo sukurtas tam, kad asmenys vykdę genocidą, karo nusikaltimus bei kitus tarptautinius nusikaltimus, būtų patraukti baudžiamoje atsakomybėje.
Plačiau apie Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, jo struktūrą, kompetenciją bei nusikaltimus patenkančius į jo jurisdikciją pabandysiu aptarti šioje temoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-20
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.34 KB
AutoriusEdgaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis Baudziamasis teismas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą