Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Tarptautinis baudžiamasis teismas (2)

Tarptautinis baudžiamasis teismas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo steigimo prielaidos. Prieštaravimai iškylantys prieš Tarptautinio Baudžiamojo Teismo kūrimą. Galimybė sukurti Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą: pasiūlymai ir konkretūs faktai. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo įsteigimo prielaidos. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo įsteigimo prielaidos iki Romos konferencijos. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo idėja. Romos konferencija ir Tarptautinio Baudžiamojo Teismo Romos statutas. Tarptautinės Baudžiamosios teisės principai. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo struktūra. Tarptautinio Baudžiamojo Teismo jurisdikcija. Išvados ir apibendrinimai.

Ištrauka

Šiuo metu visame pasaulyje įvairios visuomenės, tautos, atskiros valstybės vis intencyviau bendrauja: bendradarbiauja, vysto prekybą, persipina jų kultūra, menas, papročiai ir pan.. Tačiau šių gerųjų idėjų šešėlyje mes vis dažniau pamatome ir daugybę negerų dalykų, įvairių blogybių, kurios bet kuriuo momentu gali sugriauti šią spalvingą mozaiką.
Per praėjusį šimtmetį milijonai vaikų, moterų, vyrų tapo neapsakomos piktybės aukomis, kas giliai sudrebina žmogaus sąžinę. Šie sunkiausi nusikaltimai kelią grėsmę visam pasauliui, saugumui ir gerovei.
Taigi pasaulis susimąstė apie tai, kad patys rimčiausi nusikaltimai , iššaukiantys visos tarptautinės visuomenės susirūpinimą, negali likti nenubausti ir apie tai, kad jų persekiojimas turi būti vykdomas tiek nacionaliniame, tiek tarptautiniame lygmenyse. Asmenų, įvykdžiusių šiuos nusikaltimus, nebaustinumo pašalinimas atstatytų teisingumo vertybes, o tuo pačiu perspėtų ir apie tai, kad ateityje nebūtų vykdomi tokie nusikaltimai. Kiekviena valstybė privalo iškelti sau tikslus, pareigas, jas įtvirtinti savo nacionalinėje baudžiamojoje teisėje, o taip pat tokius principus, kad asmenys būtų patraukti neišvengiamon atsakomybėn, už padarytus tarptautinius nusikaltimus.
Turi būti platinami, skleidžiami Jungtinių tautų organizacijos statute įtvirtinti principai, kurie skelbia apie tai, kad visos valstybės turi susilaikyti nuo bet kokios jėgos grasinimo ar jos panaudojimo kaip prieš jos teritorinę neliečiamybę ar politinę nepriklausomybę, o taip pat susilaikyti nuo bet kokių kitų būdų, prieštaraujančių JTO tikslams.
Šiems, aukščiau išvardintiems, tikslams pasiekti ir įgyvendinti pradedamas kurti nepriklausomas pastovus Tarptautinis teismas, susijęs su JTO sistema, ir į kurio jurisdikciją įeina patys sunkiausi nusikaltimai1 .
Taigi mano kursinio darbo tema "Tarptautinis baudžiamasis teismas". Kaip jau minėjau kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje vykdomi labai didelės apimties nusikaltimai, kurių pasekoje žūsta, nužudoma daugybė nekaltų civilių žmonių. Šiuo metu formuojantis teisiniai visuomenei ir didėjant kovai už žmogaus teises ir laisves artėja šių nusikaltimų subjektų "atpildo diena".
Formuojantis teisiniai visuomenei kuriami nauji teisiniai institutai, tobulinama visa teisinė sistema: teisėkura, įstatymų leidyba, jų vykdymas, o taip pat įstatymų laikymosi užtikrinimas. Kaip žinia teisės pažeidimai - nusikaltimai, vykdomi ne tik vienos ar kitos valstybės ribose. Kaip persipina valstybių tarptautiniai santykiai, taip ir parsipina nusikaltėlių pasaulio veikla tarptautiniu mastu. Todėl iškyla vis daugiau problemų ir klausimų - kaip būtent geriau užkirsti kelią tokiems nusikaltimams, kaip juos tirti, kaip patraukti atsakomybėn kaltus asmenis, kurios būtent valstybės teisme nagrinėti bylą ir kurios valstybės teisės sistemą taikyti. Tokių ir daugelio kitų klausimų pasekoje iškilo TBT sukūrimo idėja. Apie tai kaip istoriškai vystėsi ši idėja, kaip ji įgyvendinama ir kokie šiuo metu yra pasiekti rezultatai aš ir pateiksiu šiame darbe.
1998 m. liepos 17d. buvo priimtas pats pirmasis ir pats pagrindinis oficialus dokumentas - Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos Statutas. Taigi galima pastebėti, kad nuo to laiko nepraėjo dar nė metai. Todėl literatūros šia tema (bent jau rusų ir lietuvių kalba) yra labai nedaug kas atsispindi šio darbo literatūros sąraše. Rašydamas šį darbą aš naudosiuosi 1998 metais V.Vadapalo išleista knyga "Tarptautinė teisė", o taip pat rusų autorių Bliščenko ir Fisenko knygoje "Meždunarodnij ugalovnij sud" išdėstytomis mintimis. Na, o pagrindinis informacijos šaltinis yra Romos Statutas, kurį man pavyko kompiuteriniame tinkle Internet rasti rusų kalba.
Pirmąja plano dalimi išskyriau problemas, kurios iškyla tokio teismo sukūrimui ir jo veiklos vykdymui.
Antrąją plano dalį skyriau pačiai TBT kūrimo idėjos vystymuisi. Čia aptarsiu istorinius faktus ir pastangas sukurti šį teismą, pateiksiu trumpą teorinį "piešinį" kaip įsivaizduoja teisininkai tokio teismo veiklą, jos modelį.
Likusios plano dalys skirtos pačiam TBT, Romos Statutui ir jo detalizavimui. Visų pirma atskirai išskirsiu baudžiamosios teisė principus, kurie įtvirtinami statute. Jie parodo kaip yra suprantama tarptautinė baudžiamoji atsakomybė, jos neišvengiamumas, kokie teismo tikslai ir panašiai.
Na,o darbo pabaigoje aptarsiu konkrečius, teismą liečiančius, dalykus: jo jurisdikciją, kompetenciją, struktūrą, darbo veiklą, pobūdį ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-19
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis33.11 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas6
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis baudziamasis teismas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą