Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Stresas, depresija ir nerimas

Stresas, depresija ir nerimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Mūsų amžiaus epidemija – stresas. Streso samprata. Emocijos ir jų prigimtis. Emocijų poveikis į organizmą. Stresai ir įgimta psichikos sveikata. Depresija. Kaip išvengti depresijos pasikartojimo. Ar susirgsite depresija priklauso nuo įvykių aiškinimo būdo. Senatvinė depresija. Priežastys. Genetinis polinkis sirgti depresija. Išorinių faktorių įtaka. Somatinės ligos. Asmenybės savybės. Alkoholis, nikotinas ir narkotikai. Vaikų ir paauglių depresija. Depresinė baimė. Depresinių baimių rūšys. Gydymas. Nerimas. Karštligiškos veiklos požymiai. Kaip iš tokios situacijos išsivaduoti. Kai vargina nerimas. Apsauginė nerimo funkcija. Nerimas ir jo žalojantis poveikis. Nerimas ir širdies funkcija. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Gyvename įtemptą kasdienį gyvenimą. Gyvenimo tempas verčia skubėti, kovoti, sielotis dėl neišsprendžiamų problemų, liūdėti, konfliktuoti. Ir tikriausiai nedaugelis iš mūsų susimąsto, jog vos ne kasdien susiduriame su situacijomis, kurias galima būtų pavadinti "stresinėmis". Žodį "stresas" girdime dažnai. Jis tapo tarsi neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Tačiau turbūt retai susimąstome, ką gi iš tikrųjų šis žodis reiškia.
Žodis "stresas" reiškia įtampą. Tai žmogaus fiziologinė reakcija į nepalankių išorinio ar vidinio pasaulio veiksnių – stresorių – neigiamą poveikį. Stresoriais gali būti įvairūs mechaniniai, fiziniai, terminiai, biologiniai, cheminiai bei dvasiniai poveikiai. Stresai – nuolatiniai šiuolaikinio žmogaus palydovai, nes mes linkę persitempti, mat mūsų poreikiai ir norai pernoksta galimybes. Tačiau juk be to nei atsiras žmogus, nei visuomenė negalėtų progresuoti. Iš visų išvardintų stresorių mūsų amžiaus žmogų labiausiai veikia dvasiniai, emociniai. Juos sukelia emociogeniniai faktoriai; nelaimė, neapykanta, nuoskauda, šiurkštus žodis, netikėtos kliūtys. Emocinio streso vystymuisi įtakos turi individualūs asmenybės ypatumai, temperamentas, aukštosios nervinės veiklos tipai, gyvenimo nuostatos, interesai. Žinoma, optimistai ir pesimistai skirtingai žiūri į tą patį įvykį, todėl bus skirtinga ir jų stresinė reakcija, sukelta to paties stresoriaus. Užgaulūs žodžiai, nemaloni situacija, mūsų orumo įžeidimas, netikrumas dėl ateities sudirgina centrinę nervų sistemą, ir tada jaudinimas plinta į pagumbrio sritį, kurioje yra vegetaciniai nervų centrai, kas sukelia vegetacinę audrą. Iš čia per nervinius ryšius sudirginamos pailgosios smegenys, vidinės sekrecijos liaukos ir per jas – visos endokrininės liaukos. Sureaguoja visi vidaus organai; širdis, plaučiai, skrandis, kraujagyslės, oda. Todėl emocinio streso metu jautriems žmonėms kraujyje padaugėja adrenalino, jis sukelia vidinę įtampą, nerimą,. Tvirtos valios asmenims daugiau išsiskiria noradrenalino, kuris sukelia įtūžį, pyktį, agresiją. Jeigu adrenalino išsiskiria mažiau, žmogus reaguoja liūdesiu, depresija. Streso metu susijaudinus didėja kraujospūdis, dažnėja pulsas, kvėpavimas, žmogus blykšta, pila prakaitas, džiūsta burna, dingsta apetitas, sutrinka skrandžio sulčių išsiskyrimas, susigniaužia kumščiai, sukandami dantys. Įtampai atslūgus, viskas gana greitai sunormalėja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-19
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31 KB
Autoriusreda79
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas depresija ir nerimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą