Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės visuomenės kūrimosi Lietuvoje ir Europos sąjungos šalyse ypatumai

Informacinės visuomenės kūrimosi Lietuvoje ir Europos sąjungos šalyse ypatumai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės sąvoka Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Informacinės visuomenės plėtra Europos sąjungoje. Prielaidos ir svarba. Raida ir perspektyvos. "E Europe 2005" veiksmų planas ir uždaviniai. Informacinės visuomenės plėtra Lietuvoje. Svarbiausi formavimosi etapai. Kai kurie statistiniai informacinių technologijų naudojimo duomenys. Informacinės visuomenės kūrimosi Lietuvoje svarba. Išvados.

Ištrauka

XX - -ojo a. pabaigos visuomenė – tai informacinė visuomenė, kartais vadinama žinių visuomene, kurios narių kasdiene darbo priemone tapo kompiuteris, padedantis realizuoti tiesiogines užduotis, leidžiantis bendrauti ir keistis informacija su kitais visuomenės nariais, esančiais bet kurioje pasaulio dalyje. Kompiuteriai ir duomenų perdavimo tinklai sukūrė šiuolaikinės visuomenės, kurioje dirba tiek kompiuterių profesionalai, tiek jų vartotojai, prielaidas. Informacinių technologijų atsiradimas ir išplitimas pasaulyje smarkiai pakeitė žmonijos kasdienybę. Prasidėjo nauja visuomenės era – informacinės visuomenės formavimasis. Tai reiškia, kad vis mažiau žmonių reikia žemės ūkiui ir industrijai, tuo tarpu žmonių, dirbančių paslaugų ir informacinio aprūpinimo srityje, skaičius smarkiai didėja. Ypač aktualu kurti informacinę visuomenę yra šalims, neturinčioms vertingų žaliavų ar kitokių svarbių išteklių, jų tarpe ir Lietuvai.
XXI-asis amžius – informacinės visuomenės suklestėjimo amžius, kai svarbiausiu šalies turtu tampa informacija Tai naujos kokybės visuomenės kūrimasis, kur valstybės, organizacijos, atskiro asmens informacinė kompetencija lems jų veiklos efektyvumą.
Šiandien įvairūs elektroninio duomenų apdorojimo elementai tapo įprasti visose gyvenimo srityse. Daugelio technologinių procesų kompiuterizavimas, trečiosios kartos telefonų atsiradimas, vaizdo perdavimo per atstumą tobulinimas, toli pažengęs elektroninės įrangos gabaritų mažėjimas – tai pagrindiniai XXI a. antrojo dešimtmečio realybės elementai. Internetas tapo pagrindine informacijos per atstumą priemone, atveriančia naujas galimybes verslui, leidžiančia tūkstančiams organizacijų nemokamai naudoti jų informaciją, siekiant populiarinti savo veiklą. Kasdien augančios interneto galimybės ir komercinės informacijos paslaugos daro labai didelį poveikį mūsų informacinės visuomenės formavimuisi.
Pasirengimas gyventi ir dirbti informacinės visuomenės aplinkoje – tokia esminė ir mūsų šalies prielaida plėtojant tarptautinius ryšius, jų tarpe ir su Europos Sąjunga.
Kadangi Lietuvos vizija dažnai siejama su Europos sąjunga, reikia nepamiršti šių dalykų. Europos Sąjunga – tai valstybių siekimas spręsti socialines, politines ir ekonomines problemas, remiantis visuotinai priimtomis normomis, bendrais ištekliais. Kiekvienas jos narys taip pat privalės turėti ir atitinkamą informacinės infrastruktūros išsivystymo lygį. Kol kas Lietuvoje minėtoje srityje matome tik pirmuosius žingsnius. Tikėsimės, kad pasaulinės permainos mus privers žengti ir sekančius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-18
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.7 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaPanevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines visuomenes kurimosi Lietuvoje ir Europos sajungos salyse ypatumai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Panevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą