Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Inovacijų ir pokyčių vadyba viešosiose institucijose

Inovacijų ir pokyčių vadyba viešosiose institucijose

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Inovacijos samprata. Inovacijų įgyvendinimas. Planuotas pokytis. Pokyčių proceso modelis. Pokyčių organizavimas. Struktūrinio pokyčio metodas. Išvados.

Ištrauka

Nuo viešųjų institucijų gebėjimo planuoti, efektyviai parengti ir priimti sprendimus, koordinuoti jų įgyvendinimą telkiant išteklius ir galimybes, priklauso visuomenės ekonominė situacija, valstybės pajėgumas ir įvaizdis integracijos procesuose, galimybės naudotis pasaulio politinių ir finansinių institucijų parama. Vykstantys pokyčiai, vertybių perkainojimo procesai, nepaisant nuolat atsinaujinančių trukdžių, būdingi pokomunistinių valstybių erdvei ir apima visas politinio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo sritis. Nors reformoms siekiama suteikti organizuotą pobūdį, remtis teorija ir modernios visuomenės praktiniais laimėjimais, orientuojamasi į institucinius, struktūrinius, funkcinius pokyčius, tačiau naujas visuomenės požiūris į vertybių perkainojimą, pačias vertybes, naujų paradigmų diegimo tempai aiškiai netenkina nei valdžios institucijų, nei pačios visuomenės. Kartu tenka sutikti su teiginiu, kad visuomenėje kokybiniai pakitimai prasideda nuo naujai suvokiamų vertybių sistemos, jie įsitvirtina evoliuciškai, ne aklai kopijuojant esamą kitų pasaulinės bendruomenės elementų patyrimą, o ieškant savų efektyvesnės veiklos formulių.
Darbo tikslas – apibūdinti inovacijų ir pokyčių vadybą viešosiose institucijose.

Žodis "inovacija" yra kilęs iš XV-ame amžiuje Vidurio Prancūzijoje vartoto žodžio "inovacyon", kuris reiškia atnaujinimą arba naujo pavidalo suteikimą esančiam daiktui (Jakubavičius A. ir kt., 2003). Galima rasti ir kitokių inovacijos termino apibrėžimų. Jakubavčius ir kt. (2003), inovacija apibūdina, kaip sėkmingą naujų technologijų, idėjų ir metodų komercinį pritaikymą, pateikiant rinkai naujus arba tobulinant jau esamus produktus ir procesus.
Melniskas B ir kt. (2000) pateikia tokį inovacijos apibūdinimą – tai funkcinė, iš esmės pažangi naujovė, orientuota į seno pakeitimą nauju. Inovacija gali būti laikoma idėja, veikla ar koks nors materialus objektas, kuris yra naujas žmonėms, jų grupei ar organizacijai, kuri jį įgyvendina ar naudoja.
Ekonomikos istorikas Josephas Schumpeteris inovacijas vertino kaip sėkmės šaltinį rinkos ekonomikoje. Šį požiūrį sustiprino šiandienos besikeičianti konkurencinė aplinka. Nekūrybiška ir nenovatoriška organizacija gali neišgyventi. Todėl vis daugėja organizacijų, kurių vadovai ieško būdų skatinti bei puoselėti tiek pavienio asmens, tiek ir organizacijos kūrybiškumą ir inovacijas.
Statistikos departamento įsakyme "Dėl įmonės inovacinės veiklos tyrimo metodikos patvirtinimo" pateikiamas toks inovacijos apibūdinimas – naujų technologijų, idėjų ir metodų komercinis pritaikymas pateikiant rinkai naujus arba patobulintus produktus (prekes ar paslaugas), įdiegiant naujus (patobulintus) gamybos (paslaugų teikimo) technologinius procesus. Inovacija laikoma įgyvendinta, kai naujas (patobulintas) produktas pateikiamas rinkai (produkto inovacija) arba pradedamas naudoti gamybos procese (proceso inovacija). Gaminys arba procesas turi būti nauji arba patobulinti įmonės lygiu, bet nebūtinai įmonės rinkos lygiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.64 KB
Autoriusgintarek
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inovaciju ir pokyciu vadyba viesosiose institucijose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą