Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Organizacijos kultūra (11)

Organizacijos kultūra (11)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos kultūra. Organizacijos kultūros samprata. Organizacijos kultūros komponentai. Organizacijos kultūrą įtakojantys veiksniai. Organizacijos kultūros lygmenys. Organizacijos kultūros tikslų problemos. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos kaip ir žmonės turi asmenybės bruožų, kurie jiems padeda prognozuoti jų nuostatas bei elgesį. Organizacijos yra apibūdinamos taip pat kaip ir žmonės, pavyzdžiui, kad jos yra nelanksčios, šiltos, draugiškos, novatoriškos ar konservatyvios. Savo ruoštu šias ypatybes galima pamatyti prognozuojant žmonių, dirbančių šioje organizacijoje, nuostatas ir poelgius.
Organizacijos turi tokį sisteminį kintamąjį, kuris, nors jį ir sunku tiksliai apibrėžti ar apibūdinti, egzistuoja, o darbuotojai jį apibūdina bendraisiais terminais. Šį kintamąjį vadiname organizacijos kultūra. Lygiai kaip genčių kultūros turi savo totemus ir tabu, diktuojančius, kaip kiekvienas genties narys privalo elgtis kitų genties narių ir pašaliečių atžvilgiu, o organizacijos turi savo kultūra, valdančią jų narių elgesį.
Darbo objektas – organizacijos kultūra
Darbo tikslas – išsiaiškinti, kas yra organizacijos kultūra ir kas ją įtakoja.
Siekiant iškelto tikslo, yra sprendžiami tokios problemos:
1. Apžvelgti įvairių literatūros autorių požiūrį į organizacijos kultūros sampratą;
2. Išnagrinėti organizacijos kultūros komponentus;
3. Apžvelgti organizacijos kultūros lygmenis;
4. Ištirti organizacijos kultūros tikslų problemas.
1.1. Organizacijos kultūros samprata.
Viena iš fundamentaliausių kokybių, sąlygojančių organizacijos elgseną, yra organizacijos kultūra. Įvairūs autoriai, ją skirtingai apibrėžia, nors dėl esminių organizacijos kultūros sampratos teiginių dauguma mokslininkų yra vieningi.
Kaip matyti iš 1 pav., dauguma mokslininkų organizacijos kultūros pagrindu laiko vertybes, vyraujančias organizacijoje (C.O. Reilly, T.J. Peters, R.H. Waterman, L.F. Wendell, F.E. Kast, J.E. Rosenzweig, P. Juciavičienė, E. Schein). Kai kurie iš jų organizacijos kultūros samprata laiko platesne, manydami, jog ji apima ne tik vertybių sistemą, bet ir jos pasireiškimo kelius ir būdus: T.J. Peters, R.H. Waterman pabrėžia, jog vertybės pasireiškia per pasakojimus, atsiminimus, legendas, mitus. L.F. Wendell, F.E. Kast, J.E.Rosenzweig organizacijos kultūros sampratoje kartu su vertybėmis apibrėžia ir jomis grįstas normas, taip pat šių vertybių atspindį darbuotojų sąmonę įsitikinimų forma, nurodo viso to pasireiškimo formas, kelius ir būdus – įsikūnijima kalboje, simboliuose, žmogaus rankų darbuose, technologijoje ir valdyme. A. Huczynskai ir D. Pudranan organizacijos kultūrai priskirdami viešai ir kolektyviai priimtas reikšmes, kurios tam tikru laiko momentu būdingos tam tikrai grupei, susiaurina organizacijos kultūros apibrėžimą, vertybes pakeisdami reikšmėmis (jos gali būti svarbios tam tikrai grupei žmonių, bet ne vertingos bendrojo vertybių supratimo kontekste), o apibrėždami jų ribotą trukmę taip pat lyg nuvertina organizacijos kultūros pakankamai fundamentalų vertybinį pobūdį. Panašų trūkumą turi ir J.C. Spenderio pateiktas organizacijos kultūros apibrėžimas, kuriame organizacijos kultūra apibūdinama kaip "pasitikėjimo sistema", visai nenurodant jos vertybinio pobūdžio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-24
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.21 KB
AutoriusVilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kultura (11) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą