Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktai ir jų sprendimo būdai (3)

Konfliktai ir jų sprendimo būdai (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Kas yra konfliktas? Vidinės asmenybės konflikto rūšys. Tarpasmeninių konfliktų tipai ir struktūra. Konflikto dinamika. Gynybos lygių klasifikacija. Vidinių asmenybės konfliktų sprendimas. Tarpasmeninių konfliktų sprendimas. Strategijos. Taigi strategiją "laimėti – laimėti" sudaro šeši pagrindiniai žingsniai (l. S. Večer, 1996). Trečiojo asmens vaidmuo sprendžiant konfliktą. Netiesioginiai konflikto sprendimo būdai. Konfliktų profilaktika. Konfliktiškų asmenybių tipai. Išvada.

Ištrauka

Jeigu Jūs teigiate, kad niekad nekonfliktuojate – pasitikrinkite jūs turbūt negyvenate.
Gyvenimas be konflikto neįsivaizduojamas. Žmogui tenka apginti savo nuomonę, jei ji skiriasi nuo kitų nuomonės. Fustracijos sukelia įtampą, didėjančią žmogaus agresyvaus elgesio tikimybę. Nugyventi amželį be konfliktų nepavyks. Tai būtų netgi neįdomu. Taigi pažiūrėkime, koks tai reiškinys.
Kas tai yra konfliktas ? Koks pasaulis būtų jeigu žmonės nebendrautų? Jei nebūtų įmanoma bendrauti kasdieniniame gyvenime, informacija nepasiektų nei vieno žemės kampelio, pasaulis negalėtų tobulėti, negalėtų žengti tolyn vystymosi keliu. Bet bendraudami žmonės ne visą laiką tai daro tobulai, humaniškai, nuolankiai. Visą laiką atsiranda atskiri individai ar jų grupės, kurie visada yra kažkuo nepatenkinti. Jie tarsi maištininkai, kurie konfliktuoja su savo konkurentais kiekviename žingsnyje.
Dėl ko kyla konfliktai mes žinome, bet kokios jų pasekmės mes turbūt nepagalvojame. Konfliktai neretai yra laikomi įtampos, streso ir emocinių protrūkių laikotarpiais. Iki šiol mes stengiamės perprasti psichologinius konfliktų aspektus. Konfliktų metu mes reaguojame fiziškai: pakeliame balsą, pradeda smarkiau plakti širdis, drebame iš pykčio, išbalame ir t.t. Mūsų reakcija paveikia ir kitą konflikte dalyvaujantį asmenį. Pavyzdžiui, jeigu aš pakeliu balsą, tu irgi pakeli balsą. Kai tu pakeli balsą, aš imu kalbėti dar garsiau. Mūsų fizinės reakcijos vis labiau sunkina konfliktinę situaciją.
Kartais mes sąmoningai pasitelkiame savo fizines reakcijas, kad paveiktume kitus žmones. Mokinys pakelia balsą norėdamas įbauginti klasės draugus, per ginčą su vaiku staiga nutyla, grasindami vaikui vien akimis.
Kartkarčiais mes slepiame savo tikruosius jausmus. Nors širdis tuo metu daužosi kaip pašėlusi, dreba rankos, mes apsimetame, kad nieko neatsitiko, stengiamės neatrodyti "silpni".
Tikslas:
1. Išanalizuoti literatūrą apie įvairių tipų konfliktus.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti konfliktų klasifikaciją.
2. Išvardinti konfliktų sprendimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis51.8 KB
Autoriusrasiciuxxx
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasSlaugos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai ir ju sprendimo budai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą