Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Interesų grupių vaidmuo priimant ir įgyvendinant viešuosius sprendimus

Interesų grupių vaidmuo priimant ir įgyvendinant viešuosius sprendimus

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Interesų grupių samprata. Interesų grupių sąvoka. Interesų grupių funkcijos. Interesų grupių vaidmuo priimant ir įgyvendinant viešuosius sprendimus. Interesų grupių taktikos pasirinkimas siekiant įtakos. Interesų grupių vaidmuo pagal tipus. Interesų grupių vaidmuo Lietuvoje.

Ištrauka

Interesų grupės yra šiuolaikinės demokratinės visuomenės politinės sistemos elementas, kurio svarba pastaruoju metu jau neabejojama. Nors interesų grupių sąvoka nėra vienareikšmė, jos dažniausiai įvardijamos kaip organizacijos, kurios nesiekia valstybinės valdžios ir stengiasi paveikti sprendimų priėmimą. Jų dėka piliečiai turi galimybes organizuotis, jungtis į grupes, siekdami paveikti valdžią, kad ši atsižvelgtų į jų poreikius ir reikalavimus. Visa tai padeda plėtoti demokratizacijos procesą.
Kadangi svarbiausias interesų grupių tikslas yra daryti įtaką viešajai politikai ir gauti iš to naudos, visos suinteresuotos grupės bei asmenys veikia taip, kad paveiktų valdžią ir priverstų ją vykdyti jų interesus. Labiausiai įtakojančios sprendimus yra įvardijamos profsąjungos ir verslo organizacijos. Tačiau kartu pabrėžiama, kad profsąjungos dažnai būna susikaldžiusios, o būtent verslo organizacijos labiausiai pajėgios paveikti priimamus viešuosius interesus.
Šio darbo tikslas – aptarti interesų grupių vaidmenį priimant ir įgyvendinant viešuosius sprendimus. Šiam tikslui įgyvendinti iškeliami tokie uždaviniai:
1. aptarti interesų grupių sąvoką bei atliekas funkcijas;
2. aptarti skirtingų tipų interesų grupių vaidmenį priimant ir įgyvendinant viešuosius sprendimus, akcentuojant jų taktikos pasirinkimo būdus;
3. apžvelgti interesų grupių vaidmenį Lietuvoje.
Literatūros apie interesų grupes yra nemažai. Pateikdama interesų grupių sąvokos paaiškinimą, atliekamas funkcijas daugiausia darbe rėmiausi J. Novagrockienės knyga "Politikos mokslo pagrindai". Gana plačiai interesų grupių taktikos pasirinkimą aptaria L. Pačėsaitė bei Ronaldas J. Hrebenaras ir Clive‘as S. Thomas. Interesų grupių vaidmenį priklausomai nuo jų tipo išsamiai įvardija G. Vitkus "Politologijoje". Aprašydama interesų grupių vaidmenį Lietuvoje daugiausia darbe rėmiausi A. Lukošaičio pateikta informacija bei konferencijos "Interesų grupės, valdžia ir politika" medžiaga.
Interesų grupes abstrakčiai galima apibrėžti kaip organizuotą individų, pripažįstančių tuos pačius tikslus ir siekiančių daryti įtaką valdžios politikai, struktūrą (Krupavičius, 1999, p. 173). Tačiau akivaizdu, kad nėra vieno universalaus apibrėžimo, kuris tiktų bet kuriai analizuojamai situacijai. Kiekvienas autorius savaip interpretuoja interesų grupių sampratą, todėl naudinga palyginimui peržvelgti bent keletą pozicijų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-20
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis30.02 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interesu grupiu vaidmuo priimant ir igyvendinant viesuosius sprendimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą