Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Šiuolaikinės biurokratijos teorijos (2)

Šiuolaikinės biurokratijos teorijos (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Elito teorija. Pliuralizmas. Naujoji dešinė. Neopliuralizmas. Išvados.

Ištrauka

Biurokratija yra viena galingiausių valstybės jėgų, nors visuomenė nusiteikusi prieš ją kritiškai. Be biurokratinio aparato šiandien neįsivaizduojamas nė vienos pasaulio valstybės funkcionavimas. Modernus pilietis neturi teikiančio vilčių būdo sukurti "nebiurokratinį" valdymą, nes faktiškai bet kuriomis įsivaizduojamomis sąlygomis biurokratija yra absoliučiai būtina.
Biurokratijos fenomenui aiškinti yra sukurtos ir vis dar kuriamos įvairiausios, viena kitai prieštaraujančios, o taip pat ir turinčios panašumų, teorijos.

Taigi šio referato tikslas – išanalizuoti svarbiausias šiuolaikinės biurokratijos teorijas, išryškinti svarbiausius jų aspektus.

Darbo uždaviniai:
1. Pateikti pagrindines biurokratijos teorijas;
2. Išanalizuoti ir aprašyti pagrindinius jų bruožus;
3. Palyginti pagrindines biurokratijos teorijas;

Darbe taikiau aprašomąjį (apibūdinti pagrindines biurokratijos teorijas) bei lyginamąjį (palyginti pagrindinius teorijų aspektus) metodus.

Literatūros šia tema tikrai nėra daug. Pagrindiniai ir vieninteliai šaltiniai, kuriuos pavyko rasti bei kuriais rėmiausi rašydama darbą, yra Patrick Dunleavy, Brendan O‘Leary "Valstybės teorijos", David Held "Demokratijos modeliai" ir V.Tininis "Šiuolaikinės politinės ir socialinės teorijos". Taip pat šiek tiek pasinaudojau paskaitų užrašais ir interneto puslapiu www.straipsniai.lt

Elitarizmas – socialinė teorija, teigianti, kad visuomenė susideda iš valdomųjų ir valdančiųjų (elito), turinčių ypatingų gabumų valdyti kitus. Elitaristų nuomone, valstybė turi būti valdoma mažumos, valstybės valdžią reikia patikėti autoritetingiems asmenims, sudaryti socialines ir politines sąlygas elitui viešpatauti. Elitas – tai gana uždara žmonių grupė, pasižyminti stabilia struktūra ir stipriais vidiniais ryšiais. Jam būdinga grupinė sąmonė, vidinis susitelkimas, mokėjimas prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų. Elitas nėra vienalytis. Jis skirstomas į du sluoksnius: aukštesnįjį ir žemesnįjį. Aukštesnįjį sluoksnį sudaro žmonės, turintys galimybių priimti sprendimus. Žemesnysis sluoksnis yra gausesnis – biurokratija, valdymo funkcijų vykdytojai ir kt.
Elito teorija nėra vienalytė, ji yra susiskaldžiusi į keletą atšakų:
• Klasikinė elito teorija;
• Demokratinis elitizmas;
• Radikalioji elito teorija;

Klasikinės elito teorijos atstovai yra italų mokslininkai Vilfredo Pareto (1849-1923), Gaetano Mosca (1858-1941) ir šveicaras Robert Michels (1876-1936). Šie teoretikai buvo tvirtai įsitikinę, jog jiems pavyko sukurti mokslinę teoriją, įrodančią, jog nedidelės elitinės mažumos politinis vyravimas likusioje visuomenėje yra neišvengiamas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-20
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.14 KB
AutoriusSiga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikines biurokratijos teorijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą