Išplėstinė paieška
 
 
 

Kontrabanda (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kontrabandos nusikaltimo sudėtis. Kontrabandos priežastys. Kontrabandos gabenimo būdai. Pasienietis kontrabandos įvykio vietoje. Išvados.

Ištrauka

Kontrabanda - neteisėtas prekių (ar kitų daiktų) gabenimas per valstybės sieną ir kaip teisės pažeidimas, yra žinomas visose valstybėse.
Kontrabanda Lietuvoje žinoma nuo seniausių laikų. Susikūrus valstybei ir atsiradus valstybės sienoms, pradėjus rinkti iždo bei protekcionistinius mokesčius bei riboti tam tikrų prekių ir kitų daiktų gabenimą, atsiranda ir kontrabandos bei prevencijos problema. Jos paplitimą lemia daugybė aplinkybių (valstybės ekonominė būklė, kainų skirtumai valstybėse, šalies geografinė padėtis ir pan.), todėl ir taikomos prevencinės priemonės bei kontrolės būdai skirtingose valstybėse nėra tapatūs.
Šiuo metu atsakomybę už kontrabandą numato Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (toliau – ATPK, 210 str. Kontrabanda) ir Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas (toliau – BK , 199 str. Kontrabanda).

Tiesioginis kontrabandos objektas - LR įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta prekių ar kitų daiktų gabenimo per valstybės sieną tvarka. Gabenant prekes ar kitus daiktus kontrabandos būdu yra siekiama išvengti muito mokesčio, ir taip padaroma tiesioginė žala finansų sistemai. Jei kontrabandinės prekės ar daiktai, neteisėtai įvežti į Lietuvos Respubliką, joje ir realizuojami, tai vėlgi nukenčia valstybės ekonomika, tik šįkart ne per muitų sistemą, o per atitinkamų prekių neteisėtos apyvartos padidėjimą ir mokesčių nuslėpimą. Papildomas kontrabandos objektas yra valstybės finansų sistema. Neteisėtai gabenant į Lietuvos Respubliką narkotines, psichotropines, nuodingąsias, stipriai veikiančias, sprogstamąsias, radioaktyviąsias medžiagas, ginklus, šaudmenis, sprogmenis keliama grėsmė visuomenės saugumui, žmonių sveikatai ir gyvybei. Todėl fakultatyvinis kontrabandos objektas – visuomenės saugumas, žmonių gyvybė ir sveikata.
Kontrabandos dalykas pagal LR BK 199 str. yra prekės, pinigai, meno vertybės ar kiti privalomi pateikti muitinei daiktai. Kontrabandos dalyku taip pat laikomi specialiai šio straipsnio 2 d. išvardinti daiktai: šaunamieji ginklai, šaudmenys, sprogmenys, sprogstamosios, radioaktyviosios ar kitos strateginės prekės, nuodingos ir stipriai veikiančios, psichotropinės, narkotinės medžiagos ir prekursoriai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-15
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.8 KB
Autoriusjulickaaaa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V.Keras
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kontrabanda apskritai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. V.Keras
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą