Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamųjų įstatymų, reglamentuojančių atsakomybę už kontrabandą, raida

Baudžiamųjų įstatymų, reglamentuojančių atsakomybę už kontrabandą, raida

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Baudžiamųjų įstatymų, reglamentuojančių atsakomybę už kontrabandą, raida. Šio nusikaltimo sudėties požymių analizė. Įvadas. Atsakomybę už kontrabandą reglamentuojančių įstatymų raida. Objektyvūs kontrabandos sudėties požymiai. Subjektyvūs kontrabandos sudėties požymiai. Kvalifikuojantys požymiai. Atribojimas nuo kitų nusikalstamų veikų. Išvados.

Ištrauka

Lietuva yra pereinamosios ekonomikos šalis, tad galima daryti prielaidą, kad šešėlinės ekonomikos mastas mūsų šalyje yra gana didelis. Vienų šaltinių teigimu, ji sudaro 15-19 proc., kitų – netgi 21-30 proc. bendrojo vidaus produkto. Ne paslaptis, kad šis reiškinys yra plačiai paplitęs privačių juridinių asmenų veikloje, darbo santykiuose. Visuomenėje nusistovėjusi nuostata, kad "vogti iš valstybės – ne nuodėmė" pridaro žalos ne tik šalies ekonomikai, bet ir atskiriems jos piliečiams, ūkio subjektams.
Tačiau ši šešėlinės ekonomikos dalis, pasireiškianti vykdant legalią ekonominę veiklą, nėra pati pavojingiausia, nors ir sukelia nepageidaujamų reiškinių – apsunkina mokesčių surinkimą į biudžetą, iškreipia oficialią statistiką ir kt.
Daug pavojingesnė yra kita šešėlinės ekonomikos dalis, pasireiškianti vykdant nelegalią veiklą. Tai vogtų daiktų realizavimas, iš nusikalstamos veiklos gautų pinigų "plovimas", nelegali prekyba ginklais, narkotinėmis medžiagomis ir kt. Šiai šešėlinės ekonomikos daliai priklauso ir kontrabanda – Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) uždraustas sunkus nusikaltimas ekonomikai ir verslo tvarkai.
Pagal statistiką, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kontrabandos mastai Lietuvoje augo ir 1995-1996 m. pasiekė piką, o nuo 1997 m. užregistruotų kontrabandos atvejų nuosekliai mažėja.
Be kitų neigiamų pasekmių, šis reiškinys pavojingas dar ir tuo, kad sudaro sąlygas nesąžiningai konkurencijai, o kontrabandos metu į šalį įvežamos prekių grupės, tokios kaip ginklai, narkotinės medžiagos, alkoholis, tabako gaminiai kelia pavojų visuomenės saugumui ir sveikatai.
Bendrasis dėsnis, kad kuo sunkesni nusikaltimai, tuo mažesnis jų latentiškumas, kontrabandai galioja tik iš dalies, nes šis nusikaltimas neretai įvykdomas "per tarpininką", slaptai, o tai apsunkina jo išaiškinimą. Tirdamos kontrabandos bylas, teisėsaugos institucijos dažnai vykdo operatyvinę veiklą, kurios prireikia norint atskleisti įtariamą nusikalstamą veiką.
Kontrabanda labai dažnai įvykdoma bendrininkaujant, o tai savo ruožtu dar didina nusikaltimo pavojingumą.
Šio nusikaltimo sudėties požymių analizė, atribojimas nuo kai kurių kitų nusikalstamų veikų yra aktualūs teisingam nusikaltimo kvalifikavimui klausimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-08
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.99 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. R. Aliukonienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamuju istatymu reglamentuojanciu atsakomybe uz kontrabanda raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. R. Aliukonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą