Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Nepilnavertiškumo kompleksas

Nepilnavertiškumo kompleksas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. A. Adlerio teorijos pagrindas. Nepilnavertiškumo kompleksas. Nepilnavertiškumo komplekso kompensacijos būdai. Nepilnavertiškumo komplekso reikšmė individualiojoje asmenybės teorijoje. Išvados.

Ištrauka

Mes beveik visada lyginame save su kitais dažniausiai sau priskirdami prastesniojo statusą, o tai leidžia stiprėti, pasak A. Adlerio mūsų įgimtam nepilnavertiškumo jausmui, kuris gali virsti nepilnavertiškumo kompleksu.
Nepilnavertiškumo jausmas atsiranda ir egzistuoja nuo pat kūdikio gimimo. Juk kūdikis dar labai ilgą laiką yra visiškai priklausomas nuo suaugusiųjų rūpesčio, tačiau kartu su gyvybės atsiradimu, kūdikiui užgimsta noras pirmauti. Šis pradinis pirmavimo siekis yra priešingas jo menkavertiškumui, taigi jau tada skatina kūdikį ieškoti šio neigiamų emocijų šaltinio panaikinimo būdų.
Tarp sunkumų, lydinčių vaiko psichikos raidą ir kone visada sąlygojančių labai ribotą jo bendrystės jausmo sklaidą, pirmiausia galime išskirti tuos, kurių priežastis – kultūros trūkumai, pasireiškiantys ekonominėmis šeimos ir vaiko sąlygomis. Kitus sunkumus lemia fizinių organų kliaudos. Vaikas su svarbių organų kliaudomis atsiduria pasaulyje, kuris sukurtas žmonėms su visaverčiais organais, visa vaiką supanti kultūra grindžiama gerai išsivysčiusių organų jėga ir sveikata, todėl toks vaikas negali visiškai patenkinti gyvenimo reikalavimų. Akivaizdu, kad juos nemaloniai veikia ne jiems sukurtas pasaulis. Žinia, gali būti, kad laikui bėgant savaime nusistovės pusiausvyra ir bus išvengta ilgalaikės žalos, jei tik nuolat patiriamas kartėlis dėl šio stygiaus, kurį dažniausiai lydi ir ekonominis skurdas, nepaliks vaiko sieloje nuosėdų, kurios atsilieps vėlesniame gyvenime. Nesunku suprasti, kad tokie vaikai sunkiai paklūsta visuomenės žaidimo taisyklėms, kurios yra laikomos absoliučiomis.
E. Briedienė straipsnyje "Požiūris į sapnus A. Adlerio individualiojoje psichologijoje" kalba, jog A. Adleris dažnai minimas kaip Z. Froido mokinys, pasekėjas, nors pats save laikė greičiau Z. Froido kritišku bendradarbiu, o vėliau - naujos psichologinės teorijos ir psichoterapinės krypties autoriumi. A. Adleris žavėjosi vyresniojo kolegos atradimais, įžvalgomis, bet turėjo savo požiūrį į žmogaus psichikos reiškinius ir dėsnius. Anot A. Adlerio, psichologinį asmenybės vystymąsi labiau nulemia tikslas (finališkumas), o ne iš asmeninės istorijos atsineštos priežastys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-04
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.09 KB
Autoriussandrulencija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnavertiskumo kompleksas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą