Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Ikisutartinių santykių reguliavimas tarptautinėse sutartyse

Ikisutartinių santykių reguliavimas tarptautinėse sutartyse

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Ikisutartiniai santykiai. Ikisutartinių santykių samprata. Ikisutartiniai dokumentai ir jų reikšmė. Ikisutartinių santykių reguliavimas. Sutarčių teisės harmonizavimas. Ikisutartinių santykių reguliavimas Lietuvoje. Ikisutartinių santykių reguliavimas tarptautinėse sutartyse. Išvados.

Ištrauka

Plečiantis tarptautiniam ekonominiam bendradarbiavimui, daugėja kompleksinių sutarčių, kurių kaina siekia kelias dešimtis ar šimtus milijonų JAV dolerių. Gamtinių išteklių eksploatavimo, stambių objektų statybos "įteikiant raktus", milžinišku kompanijų susijungimo ir jų akcijų pirkimo-pardavimo bei kitokių sutarčių tekstai, išdėstyti šimtuose puslapių, rengiami ir derinami kelerius metus. Vien advokatų konsultacijoms apmokėti rengdamos tokių sutarčių projektus šalys išleidžia šimtus tūkstančių JAV dolerių. Todėl vis didesnę svarbą įgauną ikisutartinių santykių teisės suvienodinimas siekiant, ne tik sumažinti pinigų, bet ir laiko, darbo jėgos kaštus ir t.t. Ikisutartiniai santykiai pasižymi, tuo, kad jie nėra labai smulkmeniškai reglamentuoti, todėl svarbu apie juos diskutuoti kuo daugiau siekiant daugiau aiškumo.
Darbo objektas
Ikisutartinių santykių reguliavimas.
Darbo tikslas
Išnagrinėti ikisutartinių santykių reguliavimą tarptautinėse sutartyse.
Darbo uždaviniai:
Teoriškai apibrėžti ikisutartinių santykių sampratą.
Išskirti ikisutartinių santykių dokumentus.
Išskirti sutartis harmonizuojančias tarptautinius santykius.
Išnagrinėti ikisutartinių santykių reguliavimą Lietuvoje.
Išnagrinėti ikisutartinių santykių reguliavimą tarptautinėse sutartyse.
Tyrimo metodai:
Mokslinės literatūros analizė.
Palyginamoji analizė.
Ikisutartiniai santykiai įgauna vis didesnę svarbą tiek verslo, tiek tarptautinėje aplinkoje. Norint geriau suprasti jų reikšmę ir ypatumus būtina išsamiau juos išnagrinėti. Šiame skyriuje apibrėžiu ikisutartinių santykių sampratą, išskyriau ikisutartinių santykių dokumentus bei išnagrinėjau jų reikšmę.
Sutarties sudarymas dažnai įsivaizduojamas pernelyg paprastai: asmenys susitiko, sukirto rankomis, ir sutartis egzistuoja. Tačiau taip esti retai. Dažniausiai tai iki sudarydamos sutarti šalys derasi. Derybos gali trukti valandą, kelis mėnesius ar net kelerius metus. Derėdamosi šalys tikslina sutarties sąlygas, stengiasi pakoreguoti savo interesus, pasiekti kompromisinius sprendimus ir t. t. Tad tradicinę sutarties sudarymo schemą "oferta ir akceptas" dažnai papildo ilgesnė ar trumpesnė, paprastesnė ar sudėtingesnė šalių derybų stadija. Oferta ir akceptas tokiais atvejais suformuluojami tik baigiamuoju derybų etapu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-13
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis36.32 KB
AutoriusArturas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikisutartiniu santykiu reguliavimas tarptautinese sutartyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą