Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės sienos stebėjimo ir kontrolės techninės priemonės

Valstybės sienos stebėjimo ir kontrolės techninės priemonės

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Žiūronai. Nešiojami (lauko). Lauko žiūronai BPC 6x30. Pagrindiniai techniniai duomenys. Lauko žiūronai BPC-2 10x45. Pagrindiniai techniniai duomenys. Lauko žiūronai BPCs2 10x40. Pagrindiniai techniniai duomenys. Stabilizuojantys. Stabilizuojantys žiūronai ZEISS 20X60S. Pagrindiniai techniniai duomenys. Stacionarūs žiūronai BMT 110.Pagrindiniai techniniai duomenys. Pagrindiniai saugaus elgesio reikalavimas dirbant su žiūronais. Naktinio matymo prietaisai. Naktinio matymo prietaisas BIG-35. Pagrindiniai techniniai duomenys. Naktinio matymo akiniai ONV-2+. Pagrindiniai techniniai duomenys. Pagrindinės saugaus elgesio taisyklės su naktinio matymo prietaisais. Termovizorinės stebėjimo kameros. Valstybės sienos stebėjimo ir kontrolės sistema. Mobili stebėjimo sistema "Kontrolės furgonas". Perimetro apsaugos sistema. Pagrindinės charakteristikos. Perimetrų apsaugos sistemų priemonės. Fizinės priemonės. Techninės priemonės. Organizacinės priemonės. Perimetrų apsaugos sistemų techninės priemonės. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe trumpai apžvelgsiu VSAT naudojamas stebėjimo ir kontrolės technines priemones, be kurių pasieniečių darbas būtų neįmanomas.
Šiuo metu vienas svarbiausių VSAT uždavinių yra užtikrinti Lietuvos ir išorės ES sienų saugumą. Pasak S.Liutkevičiaus, Lietuva saugos dešimtadalį visos ES išorės sienų. "Tai didelis atstumas, apie 1000 km ir su Kaliningrado sritimi, ir Baltarusija. Iš Baltijos valstybių išorės sienų mes turėsime daugiausia. Todėl atitinkamai atsižvelgiant į sienų ilgį ir kitus parametrus VSAT pareigūnams reikalingos techninės priemonės, kurių šiuo momentu nėra pakankamai. O kontrabandos srautai tik didėja. Todėl pasieniečiams reikalingos stebėjimo ir kontrolės techninės priemonės.
Bėgant laikui keičiasi technologijos, medžiagos. Keičiasi ir pasienio sargybų uždaviniai. Todėl jau pasieniečiai išreiškia norą turėti geresnių optinių ir konstrukcinių savybių techninių priemonių, tačiau jos tūrėtų būti kaip įmanoma mažesnės (juk pasienietis turi neštis ne tik vien, pvz.: žiūronus). Tačiau dėl nepakankamo VSAT finansavimo neįmanoma greitai patenkinti pagrįstų norų, todėl kai kurie pasieniečiai įsigyja savo priemones. Teko matyti pasieniečio nusipirktus žiūronus kurių artinimas buvo 10x, o jie tilpo į lauko uniforminio švarko rankovės kišenaitę. Bet ar taip turėtų būti?

Nešiojami žiūronai yra bene labiausiai paplitusi stebėjimo priemonė. Juos naudoja: pėstysis ir mobilusis patrulis, slapukas, tarnybos patrulinių katerių, laivų ir orlaivių ekipažai, stebėjimo bokšto sargybiniai, Specialiosios paskirties būrio ir Operatyvinės veiklos pareigūnai. Be jų neišsiverčia net Užsieniečių registracijos centro pareigūnai, kurių tarnyba nesusijusi su Valstybės sienos apsauga.
Nešiojami žiūronai naudojami vietovių ar tam tikrų objektų apžiūrėjimui (stebėjimui) neprisiartinant.
VSAT naudojamų nešiojamų žiūronų gama yra labai plati. Čia galima rasti dar ir sovietinės armijos naudotų žiūronų, o galit rasti ir naujų, modernių. Todėl savo darbe apžvelgsiu tik kai kuriuos VSAT Štabe ir Vilniaus rinktinėje naudojamus žiūronus.

Lauko žiūronai BPC 6x30
Tai, galima sakyti, patys pirmieji žiūronai atkurtos nepriklausomos Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Pagal savo technines charakteristikas šie žiūronai labiau priimtinesni naudojimui miškingame pasienio ruože. O vietovėje kur yra dideli laukai šių žiūronų artinimas netenkina.

Pagrindiniai techniniai duomenys:
Artinimas 6x
Išorinio lęšio skersmuo 30mm
Korpusas plastikinis
Tolimačio skalė
IR spindulių detektorius
Šalis gamintoja Rusija ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-07
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24 KB
AutoriusAugis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Baltrūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes sienos stebejimo ir kontroles technines priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Baltrūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą