Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Sekcijos "Laima" gamyba ir įvedimas į prekybą: AB "Freda"

Sekcijos "Laima" gamyba ir įvedimas į prekybą: AB "Freda"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869
Aprašymas

Literatūros apžvalga. Projektavimo pradinių duomenų pagrindimas. Gaminio paskirtis, konstrukcija, išorinis sprendimas. Naudojamų medžiagų charakteristika. Projekto techninė užduotis. Tiriamoji dalis. Metodika. Tamprumo, lenkiant plokštumoje, modulio ir stiprio lenkiant bandymas (standartas EN 310). Stiprio tempiant statmenai plokštės plokštumai bandymas (standartas EN 319). Tyrimo rezultatų statistinis apdorojimas. Tyrimų rezultatai. Tiriamosios dalies rezultatų apibendrinimas. Technologinė dalis. Technologinis srautas, įrengimai ir jų paskirtis AB "Freda". Gaminamos produkcijos charakteristika, technologinio proceso schema, konstrukcinių elementų stiprumas, gaminio stabilumas. Gaminamos produkcijos charakteristika, gaminio karkaso schema. Skydinių elementų unifikacija. Junginių ir konstrukcinių elementų stiprumas, gaminio stabilumas. Technologinio proceso schema. Kvalitetų ir suleidimų parinkimas, suleidimų tarpų ir įvaržų skaičiavimas. Gaminio įpakavimas. Gamybos apimtis, medžiagų sąnaudų skaičiavimas. Atliekų panaudojimas. Įrengimų, įrankių parinkimas ir skaičiavimas. Technologinių įrengimų efektyvaus metinio darbo laiko fondo skaičiavimas. Įrenginių skaičiavimas. Produkcijos kokybė, techninė kontrolė. Gamybinių plotų ir sandėlių skaičiavimas. Cecho, įmonės transportas. Energetiniai skaičiavimai. Elektros sąnaudų skaičiavimas. Vandens sąnaudų skaičiavimas. Darbo apsauga. Rizikos veiksnių įvertinimas. Apšvietimo skaičiavimas šviesos srauto panaudojimo koeficiento pagalba. Statybinė ir santechninė dalis. Šildymo sistema. Vėdinimas ir oro kondicionavimas. Patalpų apšvietimas. Vandentiekis. Kanalizacija. Sąmatiniai ir ekonominiai skaičiavimai. Techniniai ekonominiai darbo rodikliai. Gaminio techninis gamybos rengimas. Konstruktorinis gamybos rengimas. Sąlyginis detalių apskaičiavimas. Konstruktorinio gamybos rengimo darbo imlumas. Konstruktorinio gamybos rengimo išlaidos. Technologinis gamybos rengimas. Gamybos technologijų ruošimo darbo imlumas. Darbo imlumas įrangai konstruoti. Technologinio gamybos rengimo išlaidos. Techninio gamybos rengimo išlaidos. Gaminio kainos nustatymas. Kritinio gamybos taško apskaičiavimas. Reziume.

Ištrauka

AB "Freda" – seniausia iš dabar veikiančių Lietuvos baldų pramonės įmonių. 1880 m. sausio 25 d. Žemutinėje Fredoje, Elenos kaime, 6 margų žemės sklype buvo pastatytas medinių dirbinių fabrikas, pavadintas "Elenos" vardu. Įmonė gamino vežimus, parketą, kėdes ir kitus baldus. Baldų fabrikas "Elena" buvo stambi įmonė, turinti daug naujausių medienos apdirbimo įrengimų, įsigytų daugiausia Amerikoje, 1882 m. čia jau dirbo 200 darbininkų.
1898 m. "Elenos" fabriką įsigijo pirklys Abelis Kamberis ir toliau čia užsiiminėjo tik lentpjūvyste. Lentpjūvė buvo pajėgi per mėnesį supjauti apie 400 m3 rąstų.
Nepriklausomos Lietuvos metais (1918 – 1940 m.) Kamberio įpėdiniai toje pat aikštelėje įsirengė malūną, o lentpjūvystės gamybos toliau nevystė. 1944 m. vasarą, atsitraukiant vokiečiams, įmonė buvo visai sunaikinta.
1947 m., atstačius seniau sugriautas lentpjūves, buvo įkurtas Medžio apdirbimo kombinatas ir pavesta jam gaminti geologams skirtus išardomus skydinius namus. 1953 m. lapkričio mėn. kombinatas buvo priskirtas "Lietuvos baldų" trestui ir pertvarkytas baldų gamybai. 1974 m. baldų ir medžio kombinatas buvo pavadintas "Vilijos" baldų fabriku ir prijungtas prie Kauno baldų kombinato.
Nuo "Kauno baldų" susivienijimo "Vilija" atsiskyrė pramonės privatizavimo pradžioje ir 1990 m. gruodžio mėn. 6 d. jau buvo įregistruota nauju "Fredos" pavadinimu. 1992 m. liepos 13 d. įmonė įregistruota kaip AB "Freda".
Iki 2001 m. gruodžio mėn. bendrovėje gaminami baldai buvo dengiami natūraliomis (drožta fanera) ir sintetinėmis dangomis. Nuolat didėjant baldų, dengtų sintetinėmis dangomis, užsakymams, bendrovėje pradėtas technologinio proceso pertvarkymas specializuotai gamybai. Buvo atsisakyta faneruotų gaminių ir visas technologinis srautas buvo pertvarkytas darbui su laminuota drožlių plokšte ir sintetinėmis plėvelėmis. Tai įgalino padidinti gamybos našumus, o tuo pačiu ir sumažinti gamybos kaštus.
AB "Freda" produkcija – korpusiniai baldai. Bendrovė specializuojasi serijinėje baldų gamyboje, gaminių pardavimą vykdant per tarpininkus. Pagrindiniai AB "Freda" verslo partneriai yra IKEA TRADING AND DESING A.G. (Švedija) ir SODIM A.S. (Belgija).

Kai kurių lietuviškų baldų dizainas ir kokybė nebenusileidžia užsienio analogams. Čia negalima kalbėti apie visus gamintojus, tačiau didelė dalis įmonių, kuria sau garantuotą ateities rinką, kuria pasitikėjimą Lietuvos vartotojui. Yra jaučiamos tendencijos nykti menkaverčiams gamintojams, naudojantiems antrarūšes žaliavas ir nepažangias technologijas.
Lietuvos vartotojas darosi dėmesingas ir reiklus perkamai produkcijai. Vis dažniau vartotojai renkasi baldus ne pagal kainą, bet atsižvelgiant į buto interjerą, baldų patogumą, asmeninius įgeidžius. Dėl to gamintojas privalo sekti ne tik savo gaminamos produkcijos kokybę, bet ir privalo ieškoti naujų formų, neatsilikti nuo vakarietiško dizaino tendencijų.
Vienas svarbiausių komponentų užtikrinančių gaminamos produkcijos kokybę yra teisingai pasirinkta medienos drožlių plokštė.
Daugiau kaip penkiasdešimt metų Europoje pramoniniu būdu gaminama medienos drožlių plokštė yra sėkmingiausias visų laikų medienos gaminys, gaminamas iš specialiai išdrožtų ar medienos apdirbimo metu gaunamų drožlių. Gaminant plokštes drožlės maišomos su klijais ir karštu būdu presais supresuojamos didelio formato lakštais.
Jų struktūra yra monolitinė, vienoda visame lakšto plote. Kadangi jos neturi masyviai medienai būdingos plaušo krypties, jai įprastinių ydų ir defektų, plokštės gali būti įvairiai sudurtos, labai racionaliai sunaudotos.
Šiuo metu MDP gaminamos plokščio ir vikšrinio presavimo būdais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos diplominis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis66 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis3.82 MB
AutoriusAurimas
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. I. Juodeikienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sekcijos Laima gamyba ir ivedimas i prekyba Freda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 66 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. I. Juodeikienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą