Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Technologinės praktikos ataskaita: medienos apdirbimo cechas UAB "Fornestas"

Technologinės praktikos ataskaita: medienos apdirbimo cechas UAB "Fornestas"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465
Aprašymas

Įžanga. Bendroji dalis. Medienos apdirbimo ir baldų pramonės vystymosi perspektyvos. Šiek tiek istorijos. Baldų pramonė šiandien. Baldų eksportas. Perspektyvos. Įmonės istorija. Įmonės aprūpinimas žaliavomis, pusfabrikačiais. Įmonės darbo rėžimas. Techniniai – ekonominiai rodikliai. Paruošų ir džiovinimo cechas. Cecho meistro pareigos. Darbo vietų aprūpinimas medžiagomis, gamybinėmis užduotimis. Žaliavų ir medžiagų sąnaudų mažinimo šaltiniai. Technologinio proceso struktūra. Technologiniai ir transportavimo įrengimai. Džiovyklos: konstrukcijos, režimai, darbo organizavimas. Džiovinimo kameros. Konstrukciniai džiovinimo kamerų elementai ir įrengimai. Mašininis cechas. Darbo vietų organizavimas. Technologinio proceso struktūra. Ruošinių kokybės kontrolė. Faneravimo režimai, defektai, kontrolės medžiagos. Darbo saugos reikalavimai ceche. Pavojingi, kenksmingi ir kiti rizikos veiksniai, jų poveikis sveikatai. Būtinos saugos priemonės. Darbuotojo veiksmai prieš darbo pradžią. Darbuotojo veiksmai darbo metu. Darbuotojo veiksmai avariniais (ypatingais) atvejais. Darbuotojo veiksmai baigus darbą. Įrengimų apkrovos nustatymas. Vidaus transporto įrengimai. Šablonų ir kitų kontrolės priemonių ūkis. Įrengimų priežiūros organizavimas. Apdailos ir surinkimo cechai. Apdailos technologinio proceso struktūra. Apdailos medžiagų charakteristikos. Lakų – dažų paruošimo skyrius ir jo paskirtis. Apdailos cecho laboratorija ir jos funkcijos. Surinkimo proceso technologija. Gatavos produkcijos pridavimo į sandėlį tvarka. Gaminio techninis aprašymas. Produkcijos kokybės nustatymo metodai. Individuali užduotis. Spintelė miegamojo komplektui. Priedai (10).

Ištrauka

Nuo gegužės 28 iki liepos 13 dienos aš atlikinėjau praktiką UAB "Fornestas" medienos apdirbimo ceche. Praktikos metu dirbau staliumi, specialioje grupėje. Kurios pagrindinis tikslas buvo gaminti pavyzdinius gaminius. Teko dirbti su įvairiomis staklemis. Dirbdamas susipažinau su technologiniu procesu, priežiūra, išmokau naudotis įmonėje esančiomis medienos apdirbimo įrankiais ir įrengimais.
Baldų gamyba yra savarankiška pramonės šaka, tačiau ji labai susijusi su kita medienos produkcija (lentas, fanerą, plokštes) gaminančių įmonių veikla. Neretai visos šios gamybos rūšys būna apjungtos vienoje įmonėje. Baldus dabar gamina ne tik specializuotos šios pramonės, bet ir lentpjūvystės, plokščių ir taros ar statybinių stalių gaminių gamybos įmonės. Dauguma dabartinių didžiausių specializuotų baldų gamybos įmonių ("Vilniaus baldai", "Šilutės baldai", "Kauno baldai" ir kt.) yra išaugusios iš anksčiau buvusių lentpjūvių. Baldų dalis visoje medienos produkcijos gamyboje dabar yra didžiausia ir sudaro 32 %. Būtina priminti, kad ši dalis pastaruoju metu jau šiek tiek mažėja (1999 m. buvo 34,3 %), o didėja pjautinės medienos, plokščių, medinės taros gamyba.
Baldų gamybos pramonė išsivystė iš stalystės amato. Šio amato patirtis ir tradicijos Lietuvoje labai senos. Žinoma, kad jau 1579 m. gegužės 30 d. Vilniaus amatininkai gavo Karaliaus Stepono Batoro privilegiją steigti stalių cechą. Cecho statutuose buvo rašoma, kad jo nariams leidžiama gaminti įvairius stalus, spintas, kėdes, langų rėmus ir kitus stalių gaminius ir pardavinėti juos Vilniaus turguje. Tikraisiais cecho nariais galėjo būti tik stalystės meno meistrai. Vilniaus stalių ceche XVIII a. dirbo daug iš užsienio atvykusių meistrų. Ilgainiui Vilnius tapo stambiu stalystės centru. 1893 m. čia jau dirbo 220 meistrų, 136 pameistriai ir 270 mokinių. Kituose Lietuvos miestuose tokie cechai atsirado vėliau. Pirmasis stalių cechas Kaune įsteigtas 1672 m. lapkričio 3 d., Klaipėdoje – 1752 m. liepos 25 d. Kita labai reikšminga Lietuvos baldų pramonės raidos data yra 1879 m., kai Kauno Fredos priemiestyje buvo įsteigta pirmoji pramoninės baldų gamybos įmonė "Elena". Jau 1882 m. ši įmonė turėjo 200 darbininkų, modernius Amerikoje įsigytus įrengimus ir gamino kėdes bei kitus baldus daugeliui Rusijos geležinkelio stočių. Deja, "Elenos" fabrikas baldus gamino neilgai – nesugebėjo atlaikyti konkurencijos, ir ėmė dirbti kaip lentpjūvystės įmonė. Šios įmonės veiklos tradicijas dabar tęsia jau naujos kartos, daug kartų modernizuotas "Fredos" fabrikas. Dabar tai didžiausią istorinę patirtį turinti Lietuvos baldų gamybos įmonė. Nepriklausomoje Lietuvoje (1918-1940 m.) baldus gamino tik amatininkai, didesnių pramoninių įmonių visai nebuvo, jos pradėtos steigti tik sovietmečiu pirmojo ūkio suvalstybinimo metu (1941 m.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos praktikos ataskaita
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis4.73 MB
Autoriusgaban
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasN. Urbelis
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word praktikos ataskaita medienos apdirbimo ceche [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą