Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Kas yra gyventojų senėjimas ir kokie veiksniai jį lemia?

Kas yra gyventojų senėjimas ir kokie veiksniai jį lemia?

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Senėjimo samprata. Gyventojų senėjimo veiksniai. Biologinis senėjimas. Pagrindiniai socialiniai - psichologiniai senėjimo aspektai. Išvados.

Ištrauka

Nūdienoje globalizacijos tendencijos, apimančios laisvosios rinkos ir laisvo kapitalo judėjimą, kelia naujus iššūkius gyventojams, skatinančius asmenis nuolat ugdytis, tobulėti bei ruoštis optimaliai veikti besikeičiančiose darbo vietose ir adaptuotis nuolat kintančioje aplinkoje. Šiandienos žmogus yra ne tik socialinių, bet ir kultūrinių, ekonominių ir politinių lūžių dalyvis, o nauji visuomenės ir darbo pasaulio poreikiai reikalauja, kad kiekvienas individas, kokio amžiaus jis bebūtų, sugebėtų nuolat atnaujinti savo žinias ir gebėjimus.
Kad ir kokiais pasaulio atradimais ir moderniomis technologijomis mus stebintų, žmonija susiduria su neišvengiamu reiškiniu – individo bei pačios visuomenės senėjimo procesais.
Akivaizdu, kad gyventojai sensta. Pasaulyje pastebimai daugėja senų žmonių (vyresnių nei 85 m.). 2030 metais bus triskart daugiau žmonių, vyresnių nei 60 metų, negu buvo 1990 metais.
Vidutiniškas žmonių amžius ilgėja [1].
Gyventojų senėjimas – tai daugelį aspektų turintis procesas: demografiniai, socialiniai, biomedicininiai senėjimo padariniai šiandien plačiai nagrinėjami ir analizuojami mokslinėje literatūroje. Jei kalbėsime apie gyvybines funkcijas, sveikatos ir visapusiško gyvavimo veiksnius veikiančius pagyvenusius bei senyvus žmones, reikėtų išskirti: fizinius, psichinius, socialinius, kultūrinius, aplinkos, politinius ir ekonominius. Visi šie veiksniai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, tad jie visi įtakoja senstančio asmens būklę.
Šiandien senėjimo procesai bei jų padariniai yra aktyviai nagrinėjami gerontologijos mokslo. Vis nauji tyrimai atliekami ne tik užsienio mokslininkų, bet ir Lietuvos gerontologijos bei geriatrijos specialistų. Į senstantį žmogų pažvelgta ne tik iš biologinės, psichologinės, bet ir socialinės, ekonominės bei politinės, pusių.
Šio darbo tikslas – išsiaiškinti kas tai yra senėjimas ir atskleisti jo ypatumus.
Senėjimas yra labai sudėtingas, bet visiškai normalus biologinis procesas, kurio neįmanoma išvengti. Nuo senatvės nepabėgsi, nes ji neišvengiama. Kita vertus, kaip teigia S.Mikulionienė (1997), juk ir senstama įvairiai: vieni, jau būdami pensinio amžiaus, dvasiškai dar jaučiasi jauni, o štai kiti gi, dar žvelgiant iš pragyventų metų pozicijų, atrodo ir jaučiasi lyg seniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.85 KB
Autoriusairida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. R. Klasavičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kas yra gyventoju senejimas ir kokie veiksniai ji lemia [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lekt. R. Klasavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą