Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Utenos apskrities vasarinių kviečių plotų, derliaus, ir derlingumo statistinė analizė

Utenos apskrities vasarinių kviečių plotų, derliaus, ir derlingumo statistinė analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie vasarinius kviečius šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų šaltiniai. Tyrimo būdai. Vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Utenos apskrities visų ūkių vasarinių kviečių pasėlių plotų statistinė analizė. Utenos apskrities visų ūkių vasarinių kviečių derliaus statistinė analizė. Utenos apskrities visų ūkių vasarinių kviečių derlingumo statistinė analizė. Vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados. Priedai (9).

Ištrauka

Iki aštuoniolikto šimtmečio pabaigos vasarinių kviečių nebuvo; iki tam laikui buvo sėjami tik žieminiai kviečiai. Po to vasariniai kviečiai pradėjo greit platintis; šiandien jais užsėjami labai dideli plotai. Kadangi žieminiai kviečiai duoda aukštesnį derlių už vasarinius, kur galima, sėjami žieminiai kviečiai; tose dirvose, kurios kviečiams tinka, bet kurių rudenį žieminiais kviečiais negalima užsėti, sėjami vasariniai. Vasariniai kviečiai geriausia auga derlingose vidutinio sunkumo arba sunkesnėse žemėse. Lengvos žemės jiems netinka. Gerą derlių jie duoda tik rūpestingai įdirbtose ir gausiai tręšiamose žemėse. Visai apleistose, o taip pat silpnai dirbamose ir tręšiamose žemėse vasarinių kviečių sėti nereikėtų. Dėl priešdėlio vasarinis kvietis taip pat stato daug reikalavimų, todėl jam nelengva surasti tinkamą vietą sėjomainoje. (11; p.51-55)
Darbo tikslas – ištirti, išanalizuoti Utenos apskrities visų ūkių vasarinių kviečių plotus, derlių ir derlingumą, įtvirtinti statistikos teorijos, prognozavimo pagrindų ir žemės ūkio statistikos teorines žinias ir taikyti jas nagrinėjant praktinius klausimus.
Uždaviniai:
Surinkti literatūrą ir statistinę informaciją nagrinėjamu klausimu, ją susisteminti, išanalizuoti ir padaryti išvadas; išnagrinėti visų ūkių vasarinių kviečių statistinės apskaitos tvarką, išanalizuoti 2003 - 2005 metų Utenos apskrities visų ūkių vasarinių kviečių plotus, derlių ir derlingumą, apskaičiuoti analizuotų rodiklių perspektyvas remiantis 2000 – 2005 metų duomenimis.
Tyrimo objektas – Utenos apskrities: Anykščių rajono sav., Ignalinos rajono sav., Molėtų rajono sav., Utenos rajono sav., Zarasų rajono sav. visi ūkiai, iš jų: ūkininkų ir šeimos ūkiai, žemės ūkio bendrovės ir įmonės.
Tiriamas dalykas – visų ūkių, žemės ūkio bendrovių ir įmonių, ūkininkų ir šeimos ūkių vasarinių kviečių plotai, derlius ir derlingumas.
Tiriamas laikotarpis 2003 – 2005 metai.
Tyrimo metodai ir būdai:
1. Statistinis grupavimas.
2. Apibendrinančių rodiklių sudarymas.
3. Statistinių lentelių sudarymas.
4. Statistinių grafikų braižymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-05
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis182.95 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasCiulevicienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Utenos apskrities vasariniu kvieciu plotu derliaus ir derlingumo statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą