Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologijos pradmenys

Psichologijos pradmenys

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Psichologijos pradmenys. Psichologijos apibūdinimas. Psichologijos istorija. Psichologijos kryptys. Psichikos samprata. Psichiniai reiškiniai, procesai, būsenos. miegas, meditacija, autogeninė treniruotė, hipnozė. Psichologijos metodai. Stebėjimas. Eksperimentas. Racionalinis metodas. Raidos psichologija. Išvados.

Ištrauka

Iki pastarojo meto psichologija buvo taip smarkiai veikiama ir tradicinės religijos, ir filosofijos- dviejų didžiųjų viduramžių tvirtovių,- kad ji niekaip nepajėgė išsilaisvinti ir tapti gamtos mokslu. Chemija ir fizika jau išsilaisvinusios. Zoologija ir fiziologija šiuo metu. Tai , kad jos susiduria su sunkumais, rodo beveik nuolatiniai pasisakymai prieš evoliucijos mokymą. Septintojo dešimtmečio pabaigoje iš psichologijos buvo mėginta padaryti eksperimentinį mokslą. Su pasididžiavimu buvo teigiama, jog dėl šio mėginimo plėtodamasi ji tapo mokslu be sielos, t.y. gamtos mokslu. Nors buvo įkurta daug laboratorijų čia ir užsienyje, psichologija niekada nepajėgė šio tvirtinimo pagrįsti.
Kiekvienas reiškinys, faktas interpretuojami tam tikru požiūriu. Kiekvienas psichologas teoretikas ar praktikas laikosi tam tikro požiūrio. Tas požiūris – iš atitinkamos psichologijos mokyklos, pakraipos, susiformavusios psichologijos, kaip mokslo, raidos eigoje. Apie psichologijos istoriją galima pasiskaityti M.Furst "Psichologija".
Terminas "psichologija" lietuviškai reikštų mokslinį sielos tyrimą. Taigi grynai etimologiniu aspektu psichologija reiškia mokslą apie sielą kaip apie vientisą dvasinę substanciją. Toks šito mokslo supratimas siekia net Aristotelį ir išliko per visus viduramžius iki pat naujųjų laikų: naujaisiais laikais psichologija aptariama (pvz., A. Hoeffding, Joh. Ude...) kaip sielos mokslas,arba mokslas apie sielą.
Bet psichologija nėra mokslas tiktai apie sielą, jos apimamasis objektas yra daug platesnis ir akivaizdesnis. Tai visų pirma psichinė apraiškos, arba psichinių apraiškų realybė: pvz., jutimai, vidiniai, jausmai, atsiminimai, norai bei pasiryžimai, protavimas.
Psichologija tiria elgesį ir psichinius procesus. Jos žinios taikomos įvairioje žmogiškoje veikloje, tiek kasdieniniame gyvenime, tiek psichikos sutrikimų atveju. Dažniausiai tyrimų objektas yra žmogus, tačiau taip pat tiriami ir gyvūnai, jų psichiniai procesai ir elgesys.
Psichologija yra mokslas, kuris tiria psichinę realybę.
mąstytojų, nusipelniusių tarp kitko ir psichologijos mokslui, tenka pažymėti Tomą iš Akvino (mirė1274 m.). Tomui iš Akvino siela, kaip ir Aristoteliui, yra substancinė lytis. Iki Šv.Tomo iš Akvino tiesa buvo laikyta tai, kad žmogaus siela, kaip ir viskas pasaulyje, nėra vientisa: ji buvo laikoma susidedančia iš dviejų dalių- iš dvasinės medžiagos ir formos. Šv. Tomas iš Akvino paneigė šią nuomonę, įrodymas, kad žmogaus siela yra vientisa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.46 KB
Autoriussofijka
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologijos pradmenys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą