Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Viešųjų bibliotekų projektai 2000-2004 metais: temos, partneriai ir rėmėjai

Viešųjų bibliotekų projektai 2000-2004 metais: temos, partneriai ir rėmėjai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758
Aprašymas

Įvadas. Projektinės veiklos apibrėžimas ir pagrindinės sąvokos. Projekto apibrėžimas. Projektų valdymo apibrėžimas. Projektinės veiklos ypatumai. Projektinė veikla bibliotekininkystės kontekste. Anketinio tyrimo "Rytų Lietuvos viešųjų bibliotekų projektinė veikla 2000 – 2004 m." analizė. Viešųjų bibliotekų dalyvavimo projektinėje veikloje atspindys profesiniame žurnale ir bibliotekų tinklalapiuose. 2000 – 20004 m. Rytų Lietuvos viešųjų bibliotekų įgyvendinti projektai: žurnale "Tarp knygų" ir internetinėse bibliotekų svetainėse. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė ir Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Išvados. Summary. Priedai (2).

Ištrauka

Viešosiose bibliotekose per visą jų raidos laikotarpį įvyko daug pokyčių, sąlygojamų ekonominės, politinės, socialinės bei kultūrinės kaitos. Keitėsi pačios bibliotekos samprata, funkcijos ir veikla, kuriai įtakos turėjo įvairių technologijų pažanga, geresnės kokybės paslaugų ir produkcijos poreikiai. Šiandieninėje informacinėje visuomenėje viešoji biblioteka suvokiama kaip dinamiška besikeičianti organizacija. Norėdama sėkmingai veikti viešoji biblioteka turi atsižvelgti į pokyčius, vykstančius bibliotekoje ir už jos ribų. Tam reikalingas bendradarbiavimas su kitomis institucijomis ir asmenimis, taip pat reikalingi patyrę ir sumanūs vadovai, personalas, gebantis ne tik prisitaikyti prie aplinkoje vykstančių naujovių, bet ir galintis tas naujoves diegti pačioje bibliotekoje.
Šiandien reikalavimai viešajai bibliotekai didėja, o finansavimas neretai mažėja, viešoji biblioteka turi teikti įvairesnes bibliotekines ir informacines paslaugas, kurios tenkintų įvairius besikeičiančius vartotojų poreikius. Todėl pastaraisiais metais daug dėmesio yra skiriama projektinei veiklai ir patiems projektams, kurie tampa viena iš pagrindinių priemonių gauti papildomų lėšų. Projektai tampa vis labiau aktualesni bibliotekoms ir jų teikiamoms paslaugoms. Bibliotekų dalyvavimas projektinėje veikloje suteikia galimybę geriau prisitaikyti prie sparčiai kintančių sąlygų, praplėsti savo teikiamas paslaugas, bei veiklos sritis, ieškoti naujų finansavimo šaltinių bei teikti naujesnes bei kokybiškesnes paslaugas vartotojams.
Šis darbas – tai mokslo tiriamasis darbas, kurio tema viešųjų bibliotekų projektai 2000 – 2004 m.: temos, partneriai ir rėmėjai. Darbo objektas – viešųjų bibliotekų projektinė veikla. Pagrindinis tikslas – išnagrinėti viešųjų bibliotekų projektinę veiklą, ypatingą dėmesį skiriant vykdomų projektų teminei, projektų partnerių bei rėmėjų analizei. Nustatyti vykdomų projektų ypatumus, taip pat išsiaiškinti šių projektų reikšmę bibliotekų veiklai šiandieninės informacinės visuomenės tęstinumo ir kaitos kontekste. Darbe stengiamasi aptarti projekto, projektų valdymo ir projektinės veiklos sampratas, bei viešųjų bibliotekų vykdytus projektus. Visu pirma tai padaryta todėl, kad projektinė veikla yra aktuali tema šiandieninėje visuomenėje. Darbe analizuojama 2000 – 2004 metais vykdyta bibliotekų projektinė veikla. Toks laikotarpis buvo pasirinktas todėl, jog siekta apžvelgti pirmuosius penkerius XXI – ojo amžiaus metus, sužinoti, kokie pokyčiai įvyko viešųjų bibliotekų projektinėje veikloje lyginat su ankstesniais metais.
Šios temos bei gautų duomenų analizavimas leidžia gauti išsamią informaciją apie viešųjų bibliotekų projektus.
Tikslui pasiekti pasitelkiami uždaviniai:
1. Apibrėžti projekto ir projektinės veiklos, bei projektų valdymo sampratas bibliotekų veiklos kontekste;
2. Išanalizavus anketinio tyrimo duomenis ir literatūra bei šaltinius, atskleisti viešųjų bibliotekų vykdomus projektus, pagrindines temas, rėmėjus bei partnerius.
3. Apžvelgti Rytų Lietuvos viešųjų bibliotekų projektinės raidos tendencijas 2000 – 2004 metais.
Siekiama apžvelgti visos Lietuvos situaciją, todėl ši tema nagrinėjama dviejuose bakalauro darbuose, apžvelgiant skirtingų viešųjų bibliotekų projektinę veiklą. Šis darbas apima Rytinės Lietuvos dalies viešąsias bibliotekas (žr. 1 priedas). Vakarinės Lietuvos dalies bibliotekas savo darbe analizuoja kolegė Justina Bambalaitė. Kartu su kolege buvo parengtos anketos, kurios išplatintos Lietuvos viešosioms bibliotekoms, iš kurių 34 yra Rytinės Lietuvos dalies viešosios bibliotekos. Tyrimo metu buvo apklausti bibliotekų direktoriai, kurie žino viešosios bibliotekos ir jos filialų situaciją ir yra informuoti apie projektinę veiklą. Tyrimas leido įvertinti viešųjų bibliotekų dalyvavimą projektinėje veikloje, apžvelgti įvykdytus projektus, jų temas, partnerius bei rėmėjus, taip pat sužinoti bibliotekų direktorių nuomonę apie projektinę veiklą. Bibliotekų direktoriams buvo išplatintos 34 anketos. Gautų duomenų analizei buvo pasirinktas kiekybinis tyrimo metodas.
Rengiant darbą taikyti analizės ir lyginimo metodai – literatūros ir šaltinių analizė, anketinio tyrimo duomenų analizė. Literatūros ir šaltinių analizės metodas, pasitelktas analizuojant viešųjų bibliotekų publikacijas apie įvykdytus projektus profesiniame žurnale "Tarp knygų" ir bibliotekų tinklalapius. Siekiant sužinoti projektinės veiklos mastą Lietuvos viešosiose bibliotekose panaudotas anketinės apklausos metodas. Viešųjų bibliotekų apklausos anketa sudaryta vadovaujantis mokslinių tyrimų metodologija ir metodais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės diplominis darbas
KategorijaBibliotekininkystė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis54 puslapiai 
Literatūros šaltiniai34
Dydis132.64 KB
AutoriusVirginija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. R. Petuchovaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesuju biblioteku projektai 2000 2004 metais temos partneriai ir remejai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 54 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. R. Petuchovaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą